601 Shares 7014 views

gatunek wieloryba: lista zdjęć. Zębowców: Rodzaje

Wieloryby – jeden z najbardziej niezwykłych ssaków zamieszkujących połacie wody naszej planety. Zwierzęta te m największa ze wszystkich znanych ludzkości dzisiaj. Ponadto, ocean nie został jeszcze w pełni zbadane, dlatego naukowcy okresowo zaoferować nowe rodzaje zębowców są na ogół mniejsze, ale nadal. Połowów wielorybów dzisiaj to doprowadziło do tego, że gatunki wielorybów są stale obniżonej, jak również ich populacji, co jest bardzo smutne.

klasyfikacja

Wszystkie wieloryby są podzielone na dwie grupy, tzw podzlecenia. Choć warto zauważyć, że badacze zidentyfikowali trzy z podrzędu. Jeden z nich – starożytne wieloryby. Wszyscy członkowie tej grupy mają wyginąć i opisać im żadnego specjalnego znaczenia. Będziemy rozmawiać o zwierzętach, które są nadal pływających w oceanach i morzach, nawet jeśli istnieje zagrożenie ich zniknięcia.

Jeden z tych podrzędu – fiszbinowych wielorybów. Ponadto, są one często nazywane „wieloryby są prawdziwe.” Drugi podrząd – zębowców. Mniejsze przedstawicieli, takich jak delfiny i morświny, ale później w tej sprawie. Należy zauważyć, że różne rodzaje wielorybów podlegają zniszczeniu. W szczególności odnosi się to do tych, którzy mają największą wartość w łowisku. Ta niebieska wieloryba, żebro wieloryba, Gorbach I T. P.

Wieloryb gatunek: lista, krótki opis

Zaczynamy z wielorybów fiszbinowych zarówno z największych i najstarszych. Obejmuje szereg gatunków wielorybów, które są godne waszej uwagi. Nietrudno się domyślić, że takie zwierzę można znaleźć na wąsy w ustach. Nawiasem mówiąc, fiszbiny również docenione, więc zwierzęta te często padają ofiarą kłusowników. Największym przedstawicielem tego podrzędu – płetwal błękitny. Większość zarejestrowana jednostka osiąga długość około 30 metrów i wadze 150 ton. I to jest dość ciche zwierzęta, których dieta jest głównie planktonem i mięczaki.

Wal grenlandzki jest wybitnym przedstawicielem fiszbinowych wielorybów. Długość tego ogromnego niekiedy sięga 20 metrów, pnia czernią smug. Warto zauważyć, że głowica jest w około 30% całkowitej długości wieloryba. On mieszka wyłącznie w arktycznych mórz. Dziś jest prawie wymarłych gatunków, co jest niezwykle rzadkie. Powodem tego było połowy wielorybów.

Karłowate i prawy wieloryby

Waleń południowy nieco podobny do harfy podobny w wyglądzie i rozmiarze. Dlatego, niedoświadczony człowiek może je pomylić. Chociaż łatwo się domyślić, że siedliska zwierząt jest bardzo różny. Waleń południowy nie znajdują się w arktycznych mórz, a także Grenlandia nie widzi w strefie umiarkowanej na Pacyfiku i Atlantyku oceanach. Od około 10 wieku pne na połowy wielorybów wielorybów tylko rozszerzyły. Dziś te zwierzęta są pod pełną ochroną, zgodnie z najnowszymi trendami reprodukcji dane są pozytywne rodzaju.

Wszystkie gatunki wielorybów, których wykaz można zobaczyć w tym artykule są niesamowite i niepowtarzalne. Weźmy, na przykład, krasnolud wieloryba. Jego tak zwane ze względu na ich niewielkie rozmiary. osoby zwykle nie rosną w długości większej niż 6 metrów. Ale jeśli nie weźmiemy pod uwagę ten parametr, a następnie reszta zwierząt nie różni się od swoich krewnych.

zagrożonych wielorybów

Rodzina szarych wielorybów jest jednym z najbardziej tępione w obecnym czasie. Jest wystarczająco duży przedstawiciele 15 metrów długości, bez płetwy grzbietowej. W 18 wieku populacja liczyła około 30 tysięcy osobników. W rezultacie, ilość aktywnego wielorybów szarych wielorybów 1947 zmniejszono do 250 osobników. Po tym, rodzina szarych wielorybów jest pod stałą ochroną, dziś te zwierzęta, istnieje około 6000.

Nie wspominając już o Fałdowce rodzinę. Należą humpback wieloryby i płetwali karłowatych obecny. Jak i innych – zagrożonych gatunków wielorybów. Jeśli w latach 30. tego stulecia, w Antarktyce, było około 250.000 fin wieloryby, dziś liczba ta jest pięć razy mniej. 100 000 płetwal błękitny kiedyś żyli na Antarktydzie w ciągu 30 lat do 1962 MU przetrwał tylko 1 000-3 000 osobników. W przybliżeniu taka sama sytuacja Sejwale i humbaki, które są w ciągłym osłoną. Największe reprezentatywne paski wieloryby – niebieski. On – jedyny gatunek wieloryba, który prowadzi koczowniczy tryb życia.

Zębowców: rodzaje i opisy

Podrząd zębowców posiada dużą liczbę rodzin. Łączy ich obecności zębów, chociaż wielkość i liczba ta może się znacząco różnić. Prawie wszyscy członkowie mają małe rozmiary ciała. Jedynym wyjątkiem jest spermy wieloryba. Oczywiście, oceaniczne delfiny i morświny są najbardziej znanym z podrzędu zębowców. Są to głównie małe zwierzęta.

Najprostszym sposobem, aby określić wygląd białego wieloryba. Można to zrobić przez kolor jego skóry. Rozmiary są małe, białe wieloryby, zazwyczaj do 5 metrów. Odkryli niemal wszędzie. Czasami wieloryby danych pływać tam, gdzie nie mogą żyć. Jest to niemożliwe, aby przeznaczyć jedyny przedstawiciel rodzaju – Narwal Narwal. Są one nieco podobny do białego wieloryba. Jednak Narwale mają kieł 2-2,5 metrów na głowę, która należy tylko do mężczyzn. W ten sposób długość zwierząt wynosi około 5 m.

Morświny i delfiny

Tu dochodzimy do podrodziny delfinami. Należy zauważyć, że jest to zawiera dużą liczbę gatunków i podgatunków jeszcze bardziej. Tylko około połowa dzisiaj wiadomo wielorybów. Na przykład, zwykłe brązowy Delfin morświnu lub po prostu o długości na ogół nie więcej niż 2 metry. Grzbiet zwierzęcia jest czarny, a brzuch jest prawie biały. Delfiny są w większości wolą cieplejsze wody i umiarkowanych szerokościach geograficznych. Często pływać daleko w górę rzek. Zastanawiam się, co szczególne morświny race żyjących w Morzu Czarnym.

Następujące typy morświny żyją w różnych częściach mórz i oceanów:

  • Kalifornia;

  • okulary;

  • czarny;

  • bespernaya Czarny et al.

Pojawienie najróżniejszych istotny, jak również wielkości. W ogóle, zwierząt drapieżnych, chociaż, ale bardzo spokojnie. Badania wykazały, że niektóre gatunki wielorybów i delfinów mają bardzo rozwinięty mózg. Co sprawia, że delfiny naprawdę niesamowite jest ich zdolność do komunikowania się – echolokacji. Ten rodzaj języka, większość dźwięków, które są niezrozumiałe dla ludzi dzisiaj.

Rod spermy

Jak zauważył nieco wyższych kaszaloty – są prawdziwymi gigantami wszystkich zębowców. Zwierzęta mogą osiągać długość około 20 metrów. Ten towarzyski wielorybów, które można znaleźć we wszystkich oceanach Ziemi. Wyjątkiem są kobiety i młode wieloryby, że wolą być w ciepłych wodach. Dziś to nie jest w pełni badane gatunki. W szczególności, nie wiadomo, czy mężczyźni wracają z ich migracji długodystansowych. Naukowcy jeszcze nie zorientowali się, dlaczego oni pływać tak daleko, choć najbardziej prawdopodobna teoria sprowadza się do faktu, że są one patrząc na jedzenie. Pod względem połowów wielorybów jest sperma bardzo cenne. Stało się to szczególnie widoczne w latach po II wojnie światowej. U wybrzeży Chile i Peru, tych zwierząt, a zwłaszcza kobiety, zostały praktycznie wymazane, który poważnie zagroził populacji. Nawet dzisiaj, we wszystkich oceanach świata poluje i eksterminacji zębowców. Gatunki o szczególnym znaczeniu dla osoby nie ma.

wniosek

Tutaj zbadaliśmy główne rodzaje wielorybów. Nazwy tych zwierząt nie zostały przypisane do jednego narodu świata, a nie tylko w 21 wieku. Niestety, aktywny rybacka jest dziś. Ile gatunków wielorybów pozostają dzisiaj? Około 40, i mimo że znajdowały się ponad sto. Jest jedna rzecz, kiedy ten proces jest kontrolowany, a co innego, gdy jest niekontrolowane wychwytywania i zniszczenie.

Oczywiście, można w nieskończoność mówić o tym, co jest produkowane insuliny i innych hormonów i wątrobę wieloryba mózgu Brain – witaminy A. Ponadto, mięso jest wykorzystywane do drogich kiełbasek. Ale to wszystko można znaleźć w przyrodzie, bez niszczenia różnych typów wielorybów i zmniejszenie ich populacji. Dobrze, że to wszystko, co można powiedzieć o wieloryby i ich różnorodność gatunków. Większość z nich to spokojne zwierzęta, które rzadko atakują człowieka.