463 Shares 7213 views

Co to jest i jak to monsun utworzona

Oceany naszej planety są miejscem, które zawsze było źródłem naszej wiedzy o tym, jak na całym świecie, a także o zdarzeniach pogodowych, którym jest scharakteryzowany. Większość z „badań” prowadzone żeglarzy jako ich wiedzy o morzach i funkcji pogodowych w dużej mierze zależała od ich życiu.

Tak, to jest skumulowane żeglarze danych dała podstawę studiując wiatry. Ponadto, okazało się również tak zwane „końskie szerokości”, gdzie wiatr jest często nieistniejące. Seaworthy same dane dał nam do zrozumienia, że to monsunu.

Są w obszarach przybrzeżnych są miejsca, gdzie ruch mas powietrza o różnych rzadkiej konsystencji. Monsuny – tylko rodzaj tego rodzaju wiatru. Pod wieloma względami jest to klimat zależą od nich w tropikach. Jest to szczególnie zauważalne w obszarach przybrzeżnych Oceanu Indyjskiego.

Ale jak zrozumieć, co monsun, jeśli nie wiem, charakterystykę ich edukacji? Aby zrozumieć ten proces, należy zrozumieć, że duża część kontynentu powyżej ciśnienia atmosferycznego. Jak można być świadomi najbardziej banalne oczywiście fizyki szkoła, wiatr utworzone tak samo ze względu na fakt, że masy powietrza poruszającego się z obszarów o niskim ciśnieniu w szerokości geograficznej z ciśnienie wyższe.

Ale monsuny są ukształtowane nieco inaczej. W lecie tych samych lub sąsiednich obszarach Hindustan reszta kontynentu euroazjatyckiego bardzo gorąco, co zapewnia obniżenie ciśnienia. Ale nad oceanem staje się znacznie wyższa.

To tutaj znajduje się odpowiedź na pytanie, co jest monsun. Jest to potężny tropikalny wiatr wiejący od oceanu do ziemi. Co więcej, jest bardzo wilgotna, ponieważ „impregnowany” przy powierzchni odparowanej wody. A ponieważ na lądzie pojawiły się w niesamowitej naturalnego „laboratorium” chmury rozerwanie do obfitych deszczach i ciepłych.

Że monsuny dotacji przybrzeżna wysoka płodność, ale mieszkańcy tych ziem „musi” złamać wszystkie powodzie, kiedy rozlewiska zmywane w morzu całych miast.

Wszystkie zmiany w zimie, gdy pochodzą one z tak zwaną „ziemia” monsun wiejący z suchych obszarach górskich kontynentu. W przeciwieństwie do swoich „kolegów”, nie nasycić wilgoci oceanu.

A ponieważ te wiatry powodujące susze, które często trwa do następnej pory deszczowej. Tak więc, podczas sezonu monsunowego (na mokro) trwa bardzo długo, ale ich liczba spadła w tym czasie opadów jest taka, że pozwala roślinom przetrwać do następnego roku.

Trzeba powiedzieć, że strefy z tym niepowtarzalnym klimacie, jest domem dla prawie jednej czwartej ludności świata. Na półkuli północnej żyją w deszczu w czerwcu, a na południu ostatnie przyjście w grudniu.

Nie przypadkowo mówić o dużo opadów. Więc Cherrapunji miejsce w Indiach jest „najbardziej najbardziej” ilości wody, która spadła z nieba. Za każdy dzień terytorium rządzonym przez monsun, który wyświetla się zdjęcie jest w artykule, nie spadnie metr deszczu!

Zatem, wiatr odegrał zasadniczą rolę w tworzeniu klimatu całego regionu. Bez nich niemożliwe byłoby życie milionów ludzi.

Teraz już wiesz dokładnie co monsun.