888 Shares 6688 views

Pelikan ptak: opis i charakterystyka. Różowy, czarny i biały i Pelikan kędzierzawy

Prawdopodobnie nie w świecie człowiekiem, który będzie zaznajomiony z tym ptakiem. To jest tak niezwykłe, że dziecko uczy się pelikan zdjęć. On jest jedynym członkiem rodziny o tej samej nazwie. Mimo to, niemal wszystkie kontynenty rozprzestrzeniać pelikan. Ten ptak jest bardzo duży i ma kilka niezwykłych cech, które pozwalają uznać go wśród innych. Wersje niego nieznacznie różnią się wielkością, kształtem i kolorem.


Niezwykła pelikan

Ptak ten różni się od innych postaci dzioba. On jest bardzo długi i szeroki, przekracza długość głowy jest około pięć razy. Taki duży i pojemny dziób nikt nie ma ptaka na planecie. Cechą Pelikan skórzanego worka w swojej podstawie, która znajduje się w 15 litrach wody. Z pomocą tych ptaków połowu ryb. Mogą go nosić do 4 kilogramów ekstrakcji. Ponadto, ta torba jest nasycona kapilar gęsto i ciepło to jest wykorzystywane do regulacji ciepła.

Pomimo pozornej powolność i ociężałość, pelikany pływać bardzo dobrze, lecąc szybko, może szybować. Brązowy pelikan szybko spadł z wysokości do wody drapieżnych. W celu złagodzenia skutków takiego nurkowania, między kośćmi tych ptaków jest wiele poduszek powietrznych, a na jego piersi – poduszki z pierza. Ale inne gatunki nie mogą nurkować, chociaż warstwa powietrza między piór pomaga im się unosić.

Kolejny niezwykły widok tych ptaków – biały pelikan. To jest czasami nazywane hornbill. Wszakże w jego połowie-górnej żuchwy ma małe brodawki podobny róg. Pióra w jego białe, z czarnymi krawędziami, tak czasami bywa nazywany czarno-biały.

Kolejny niesamowity cechą tych ptaków – fakt, że nie mają nozdrza, oddychają bezpośrednio przez dziób. Zazwyczaj, pelikany cichy i rzadko emitują żadnych dźwięków. Ale te, które można usłyszeć bardziej jak chrząkanie, growling lub narzekania, a nie głosy ptaków. Widząc to niezwykłe stworzenie co najmniej raz, nigdy nie zapomnę wygląd pelikan ptaków.

Opis i wygląd

Jest to jeden z największych ptaków, osiągając długość prawie dwóch metrów. Rozpiętość prawie trzy metry, a ciężar 15 kg. Przez co objawy można znaleźć pelikan? tak więc:

  • niewygodne masywny korpus;
  • bardzo duże skrzydła, zakres ich osiągnąć więcej niż trzech metrów;
  • krótkie nogi płetwiaste między palcami;
  • długości łukowe szyi;
  • i duża dziób z skórzanego kieszeni w dolnej części;
  • jest luźne pióra i warstwa powietrza pod skórę, co pomaga im latać i pływać.

styl życia

Pelican – Waterfowl ptak, istnieje około jezior, rzek i wybrzeży morskich. Lubią płytkiej wodzie, spokojne rozlewiska, ujściach rzek i płytkich jezior bogatych w ryby. Oni nie iść bardzo dobrze, kołyszący się niezgrabnie, ale doskonałe latać i pływać. Ze względu na ogromny dziób i długie zakrzywione szyi pelikanów w locie jest łatwo wziąć za prehistorycznych zwierząt. Są naprawdę najstarszych ptaków żyjących na Ziemi ponad 20 milionów lat temu.

Pelikany żywią się ryby, a więc dużo czasu na wodzie, ale sen i gniazdo na ziemi. Oni żyją w dość dużych kolonii, której wielkość może wynieść do 10 tysięcy ptaków. Pomimo swojej nuklyuzhy dziko i wyglądu, są one dość spokojny. Bardzo rzadko walczą, wynikające z materiału spożywczego lub na budowę gniazda. Walka Pelicans dziób mocno bije siebie.

Większość z nich w południowych regionach planety, ale żyją pelikany na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Ci, którzy żyją w północnych obszarów o szczególnym znaczeniu dla ptaków wędrownych.

gatunki pelikanami

Rodzina ta obejmuje osiem gatunków, a tylko dwa z nich znajdują się na terytorium Rosji. Ten pelikana kędzierzawego i różowy. Podgatunek nazwy związane ze specyfiką ptaków i odzwierciedlają ich kolor lub wygląd. Są też czarno-biały pelikan, szarym i brązowym. Niektóre gatunki są wymienione jako zagrożone. Umierają z powodu zatrucia rzek i mórz chemikaliów, osuszanie terenów podmokłych, a także z powodu łapania ptaków do produkcji skóry, która przychodzi do szycia.

Sześć gatunków pelikanów żyją wokół rzek i jezior słodkowodnych i tylko dwa preferowanym morskie – brązowy i Chile. Ale oni śpią samotnie na ziemi, tak daleko w morze, aby spełnić te ptaki nie może być.

Prawie wszystkie pelikany są identyczne w zachowaniu, różnią się tylko wyglądem i rozmiarem. Obok jest jednym z gatunków występujących w Ameryce. Pelikan, w przeciwieństwie do innych, jest zdolny do zanurzania, do wody wchodzącej z góry. często sięga 20 metrów. Aby uniknąć uszkodzenia szyi na oddziaływania z wodą, ptak rzuca głowę do tyłu i popycha ją do tyłu.

Że pozostała nurkowania zapobiega dużej liczby pęcherzyków powietrza między piórami. To taki niezwykły pelikan ptak. Wyobraź je w locie lub podczas polowania pokazać, jak są piękne i niesamowite.

Jak pelikany latać

Ten ciężki masywny ptak może latać tylko uruchomioną skrzydła głośno bić. Ale w locie nie wyglądają niewygodne. trzepotać, że ich skrzydła mierzona umiejętnie użyciu strumieni powietrza wstępnych i pływający może również spiralnie wspiąć się na wysokim poziomie. W locie, mogą osiągnąć prędkość do 50 kilometrów na godzinę. pelikany szyi przechowywane wygięte, odrzucając głowę do tyłu, aby długim dziobem nie jest zrównoważone. Kiedy lecą na dużą odległość, ptaki wyłożone klin. Stado ptaków w locie – bardzo piękny widok. Pelikany siedzieć na wodzie, spowalniając łapy i opadając głośno o niej.

Jak pelikanów polowanie

Ten towarzyski ptak, więc jedzenie jest produkowane są także grupy. Pelicans polowania na różne sposoby. Bardzo często, stado ptaków spaceru w płytkiej wodzie, obniżając ich dzioby w wodzie i zgarnął swoje „sieci”. Wraca i smażyć. Do przytrzymywania śliskiej zdobycz na końcu dzioba mają haka. Pelicans i użyć go do połowu dużych ryb.

Nabierania wodę, pelikan unosi głowę i wypycha ją z dzioba, a następnie połykanie wszystkie złowione ryby. Jeśli dziób złapać więcej ryb, drobiu, najpierw zmuszony wyrzucić go tak, że wywrócone do góry nogami w powietrzu. Jedyny sposób, że będzie w stanie go przełknąć. W tej chwili te niezdarne ptaki czasami ukraść zdobycz zwinne mewy.

Aby prowadzić rybę na mieliźnie, pelikany łopotały głośno. Onogda są w dwóch liniach i jechać rybę do siebie. Bardzo ciekawy sposób polowania w brązowych pelikan. Wznosi się wysoko w niebo i nurkowania hałasu, uderzenie wody na piersi. Na piersiach ptaka jest duża poduszka z pierza, więc szkoda nie powoduje uderzenie, ale ryby z silnymi stragany akustycznej i pływa na powierzchni i stają się łatwym łupem dla ptaków.

gniazdowania pelikany

Większość z tych ptaków w gnieździe drzew lub krzewów, budowa dużych gniazda z gałązek i podobnych zanieczyszczeń. Konstruktor jest kobietą, a mężczyzna przynosi materiał. Czasami kilka par buduje jeden duży otwór, który jest ogromny stos patyków, pióra i ściółce. Ale wielkie pelikany gniazdo na ziemi w zaroślach trawy lub trzciny, a czasami – tuż przy skałach, używając budowaniu ich pióra.

Samica składa 2-3 jaj, które mają żółtawy lub niebieskawy kolor. Ona wysiaduje je przez miesiąc. Pisklęta wyklucia nagie i ślepe. Zaledwie dwa tygodnie później ubrać w dół i bezradni są więcej niż dwa miesiące. Przez cały ten czas, rodzice karmić pisklę wpół strawiony ryby bezpośrednio od dziobie. Interesujące jest to, aby oglądać z procesu karmienia, gdy dziecko wkłada głowę do szeroko otwartym dziobem dorosłych ptaków.

Pelikany, którzy mieszkają w naszym kraju

W regionie Morza Czarnego, na wybrzeżu Morza Kaspijskiego, przez Ałtaj i Kazachstan gniazdo różowy pelikan. Jego osobliwością jest to, że pióra mają różowawy kolor z czarnym obramowaniem wokół krawędzi. Nogi, zbyt różowy, a pod worek dziobem – żółty. Istnieją również ochra łata na klatce piersiowej. Na czele tego ptaka – wysoki czub z piór wskazał. Przez to, że jest podobna do innych gatunków żyjących w naszym kraju – Pelikan, który jest większy i ma różowe zabarwienie. Jego pióra są białe z odcieniem szarym, szarym nogach, zbyt. Nazwaliśmy go tak, ponieważ głowy i szyi w jego pióra lekko skręcone, tworząc coś w rodzaju grzywy. Te pelikany są gatunkiem zagrożonym i chronione.

Picie tego ptaka w różnych krajach

Pelican – ptak jest tak niezwykłe, że od czasów starożytnych było wiele legend i mitów. Muzułmanie za święte pelikan ptaków, pomaga budować Mekka. Tureckie ludzie grzecznie nazwać go „Baba-ptak”. Czczony także w Europie. Sposób żywienia dzieci polecił szacunek, a on stał się symbolem bezinteresownej miłości rodziców. Nadal obraz pelikan karmienie piskląt jest stosowane do wejścia do Uniwersytetu Pedagogicznego Petersburgu.