783 Shares 3169 views

tapety do życia. Tapeta na salonie: wykończenie zdjęcia z przykładami

Dusza rodzaj i serce każdego mieszkania lub domu jest uważany za żywą, ponieważ to jest, gdy większa część spędzania wolnego czasu wszystkich gości i członków rodziny.


Są przyjazne spotkania i biesiady rodzinne, dlatego musi on być jednocześnie piękny, komfortowy i wygodny. W tym celu konieczne jest, aby zorganizować projekt salonu. Tapety w tej kwestii odegrał rolę.

Ich wybór jest na tyle szeroki, dlatego też trzeba zrozumieć, w jaki sposób odebrać, nie popełnia błędów, jak omówimy w tym artykule.

Tapeta w salonie

Aktualizacja lub sporządzania z zerowym pokoju, trzeba obliczyć z wyprzedzeniem, które powinny być przypisane elementy wnętrza, a które są dla nich, aby utworzyć tło.

Trzeba rozważyć opracowanie design wnętrze salonu: tapety lub tła może być albo jeden z najjaśniejszych elementów pomieszczenia. Dlatego konieczne jest, aby postrzegać przestrzeń jako całość.

Kiedy trzeba ustalić z wystroju ścian, przede wszystkim powinna być identyfikacja cech pokoju:

 • obszar;
 • stopień oświetlenia;
 • konieczność zagospodarowania przestrzennego;
 • Opis układu (szerokość, długość ścian obecność łuków, kolumny lub wnęk).

Od tych parametrów wybrać rodzaj materiału będzie zależeć bezpośrednio i tekstury tapety, ich kolory.

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę życzenia rodziny. Na przykład, dzieci wolą jasne kolory, jak i osób starszych, bardziej miękkie stonowane kolory.

Zaimponować gościom, możliwe jest, aby zastosować oryginalne tapety i stylowe jasne kolory, ale pozostają na stałe w takich ścianach będzie bardzo trudne. Wskazane jest, aby myśleć jeszcze o jego osobistej wygody, a nie można zrobić wrażenie na innych.

rodzaje tapet

Planując konstrukcję ścian w salonie, tapeta może wybrać dowolne rodzaje. To nie jest pokój, który nadal będzie zanieczyszczona lub cały czas ze względu na wysoką wilgotność. Jednak wszystkie materiały nie zawsze są pewne zalety i wady, które będziemy rozmawiać dalej.

papier tapety

Są one uważane za najbardziej prosty rodzaj tapet, choć w stanie dać pokój uroku.

Ich zalety są uważane za różnorodność kolorów, łatwość instalacji i niskim kosztem. Jako wadę można rozróżnić ich małą trwałość: tapety pogorszeniu od wilgoci i znikają pod wpływem światła słonecznego.

runo

są one bardziej odporne na wstrząsy zewnętrzne. Tekstura i kolor są również zróżnicowane, z klejeniem technologii jest bardzo prosta.

tekstylny

tapety do pokoju tego typu dodaje luksusu i przepychu, który jest cenny w pomieszczeniach o klasycznym wystroju wnętrz. Istnieją różne sposoby dekorowania ścian z nimi. Wadą uznaje się, że każdy spot lub uszkodzenie nich będzie do naprawy i modernizacji ściany.

tapety winylowe

Na działanie światła i wilgoci, są one trwałe, chociaż grubość nowe problemy przy użyciu kleju. Te tapety są rzadko stosowane w salonie, ponieważ zostały one utworzone w sprawie rejestracji korytarzach, łazienkach, kuchniach i pomieszczeniach, które wymagają codziennego czyszczenia.

fresk

Prosty papier fotograficzny w salonie, są bardzo szeroko stosowane przy projektowaniu tej samej ścianie. Są jego cechy są podobne do papieru nietkanej tapety.

ciecz tapety

Są to nasze włókien tekstylnych, ściany są w stanie stworzyć bezproblemową pokrycia. Struktura tapety są bezpośrednio nie sugeruje hodowane farby za pomocą wałka i są osadzane na powierzchni.

Tapety z innymi materiałami

Wybierając projekt tapety do salonu, należy zauważyć, że mogą one również być wykonane z folii, bambusa, korka, wodorosty, papieru ryżowego, juty, słomy itp. Nadają się do pomieszczeń stworzonych w stylu ekologicznym. Materiały te podkreślają jedność z naturą, ale dla nich jest to konieczne, aby stale monitorować.

Wybierz opcję

Musimy pamiętać, że wybierając projekt tapety do salonu w sklepie lub katalogu, łatwo jest popełnić błąd, nie biorąc pod uwagę charakterystykę przestrzeni mieszkania. Te same materiały w różnych wnętrzach może wyglądać zupełnie inaczej.

Lepiej jest, aby spróbować dowiedzieć jasność, aby zobaczyć, jak będą wyglądały w salonie, który wykorzystać fragmenty lub przykłady.

Wybór koloru

Wszystkie odcienie są podzielone na:

 • ciepły (beżowy, żółty, brązowy, pomarańczowy, czerwony, brzoskwinia, itd.);
 • achromatyczny (biały, czarny, szary);
 • zimne (fiolet, niebieski, różowy, niebieski, fioletowy, itd.).

Ta separacja pozwala wybrać odpowiednią tapetę do salonu, projekt, który zależy również od poziomu oświetlenia.

Jest to konieczne, aby uniknąć zimne ciemne kolory w pomieszczeniu o słabym oświetleniu. Nadają się do tych pomieszczeń, które znajdują się po słonecznej stronie. Na północnym przestrzeń lepiej jest użyć ciepłe kolory – nie będą one w stanie zrekompensować brak światła słonecznego i ciepła.

Ponadto musimy pamiętać, że ściany przestrzeni wizualnie ukryć ciemne i jasne odcienie – to rozbudowany, może on być stosowany, wybierając projekt tapety dla mieszka mała.

Kolory wpływają również na stan psychiczny właściciela mieszkania, zatem pożądane, aby uniknąć najciemniejsze odcienie pastelowe i zastosować łagodny ton. Jeśli ściany ozdobione są ciemne lub odwrotnie, jasne tapety, wszystkie inne przedmioty dekoracyjne i meble muszą być tak dobrane, że zrównoważone wnętrze.

Wybór rysunku

Należy mieć na uwadze przy wyborze tapety na życie: projekt rysunku można również podzielić na kilka głównych grup:

 • Paski tapety (paski z nieco rozmyte lub ostre krawędzie proste linie o różnej szerokości). Przy ich wyborze należy pamiętać, że pionowe pasy mogą wizualnie podniesienie limitu, podczas gdy „jeść” część przestrzeni, podczas gdy poziomy – dolny pułap, ale pchnąć ścianę.
 • Zwykły tapety (ta opcja neutralny, który jest bardziej odpowiedni do salonu z dużą ilością różnych elementów dekoracyjnych: liczne obrazy i fotografie na ścianach, oryginalne meble, różnego rodzaju rzeźb i świeczniki, itp).
 • Tapety z „kwiaty” (jest to nie tylko kwiatowy print, to wszelkiego rodzaju różnych elementów – dzwony, ryb, jabłek, itp.) Tutaj konieczne jest, aby zwracać uwagę na wielkość i częstotliwość wzorca (duże i gęsto rozmieszczone wzory wizualnie zredukowana przestrzeń może dlatego są one najlepiej używać światła przestronnym salonem);
 • Tapety do punktu lub małego miejscu będzie pasować do wszystkich rodzajów wnętrz (od spojrzenia na odległość jak zwykły), a ponadto ściany ukryć wady.
 • Duże plamy nadają się również do przetwarzania tylko się z przestronnego salonu, lub są przygnębiające.

Wybór faktury

Może to być również inna, a niektóre są do malowania tapet, co pozwala na wdrożenie planu niemal każdego projektanta.

Mogą one być idealnie gładka, ale stosowane w tym samym czasie na zupełnie gładkich ścian lub teksturowany, ornament je w procesie mogą być różne: małe, losowo powtarzanie elementów lub matematycznie precyzyjne, jasne linie, abstrakcyjne plamy lub kwiatowy, druk zwierzęcych lub imitacja starego tynku ,

Wybór konkretnej faktury i wzoru powinna bezpośrednio zależeć od stylu pokoje i reszty wnętrza.

tapety do życia: Combined tapety

Planując projekt salonu, ludzie rzadko zatrzymują się na pewnym kolorów lub tapety materiału. Dzisiaj, wygodne i modne użyć kombinacji recepcji, pożądane jest, aby go używać świadomie, a nie tylko do podkreślenia pewnej dziedzinie, ścianę lub ukryć pewne wady planowania.

Powszechną metodą rejestracji pomieszczeniu jest podział jednej ścianie, a pozostałe trzy są dokładnie takie same, na przykład jednolitym kolorze neutralnym tapety i 4 lub tapety z innego materiału lub w innym tekstury jasnych kolorów lub innych ozdób.

Rysunek na ścianie obrazów z kwiatami, Martwa lub krajobraz jest uważany za jeden ze sposobów łączenia.

Tworzenie salon projektowanie, dwa rodzaje tapet wykorzystywane do rozszerzenia wizualnej. W tym przypadku, krótkie ściany wklejony lżejsze łopatki i długie – Dark.

Pokój wydawał się do światła, bardzo słabo oświetlone ściany można wkleić na lekkim odcieniem tapetę.

Jeśli zdecydujesz się połączyć tapety poziomo, należy pamiętać, że w tym przypadku górna część ścian jest niezbędne do zorganizowania w jasnych kolorach, a na dole – w ciemności.