808 Shares 2409 views

Pierwiosnek pokój i jego odmiany

Wielu ludzi naprawdę kocham uprawiać różnorodne kwiaty w domu. Nie jest wyjątkiem i pierwiosnek pokój – wieloletnia roślina z rodziny Primulaceae z silnymi zielonych i lekko wydłużone liście. Czas kwitnienia pierwiosnki w tym bardzo duże. W tym okresie, wydaje się bardzo małe kwiaty o różnych kolorach (biały, żółty, fioletowy, itd). Roślina ta kryty, aby osiągnąć bardziej bujne i długie kwitnienie należy odmłodzić praktycznie co roku. Istnieje wiele odmian i hybryd z pierwiosnka.


typy primrose

Najbardziej powszechnie stosowane i dobrze znanym gatunkiem jest acaulescent Primula. Jest to dość dobrze przystosowane do zimnego rośliny. Więc czasami może to być sadzone w otwartym terenie i w chłodnej porze roku. Liście są przedstawione w formie rozety z jednej dużej kwiatów, czasami nawet większymi niż 4 centymetry. Ten typ jest często nazywany zwyczajnym i sadzone w ogrodach i parkach, t. Aby. Primrose bloom rozpoczyna się w okresie zimnej.

Ponadto, w chłodnym pomieszczeniu łatwo się zakorzenić i chińskich primrose Dzięki jego skromny warunków klimatycznych. W zasadzie to nie jest zaangażowany w uprawie ponad dwa lata ze względu na krótki okres kwitnienia. Na zewnątrz, to pierwiosnek pokój wygląda całkiem ładnie, jest małe delikatne pąki o przyjemnym zapachu. Na wysokości rośnie około 40 centymetrów. Ujemny można uznać wygląd jakości w rękach małej irytacji z powodu osobliwej kompozycji liści.

Wybierając pokój kwiat pierwiosnka, należy zwrócić uwagę Primrose genialny. Ma na jej łodyg i liści włosków. Ogólnie rzecz biorąc, jest to raczej jasne pierwiosnka z czerwonymi, różowe lub białe kwiaty, które są w postaci parasole na nogach. Niestety, okres kwitnienia nie jest wielki – od początku kwietnia do połowy maja.

Jeśli masz roczną Primula można odebrać bardzo często rodzaj – Primula miękkie. Kwitnie od połowy listopada do końca maja i ma małe jasne kwiaty o przyjemnym zapachu na wysokich łodygach. Są pokój kwiaty, Primrose pierwotnie przywiezione z Chin i dobrze zakorzeniła się w naszym terytorium.

Z wyglądu pierwiosnka pomieszczenia Ushkova umysł różni się od innych podobnych gatunków obecność gęstej i grubych liści. Pierwotnie stosowany w kwiaciarni i szklarniach, ale w tym momencie w czasie, wielu miłośników kwiatów rozwijać go w domu. Kwitnie od kwietnia do maja, stopniowo oddzielając się od niższych żółknięcia liści (czasem muszą skaleczyć).

pielęgnacja

pokój Primula bardzo lubi światła, ale bez bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne to. Dlatego powinien on być trzymane z jasnej strony pomieszczenia. W gorącym okresie letnim, powinien ponosić w chłodniejszym pomieszczeniu. Najbardziej korzystne temperatury pierwiosnka 20 ° C, jednak w temperaturze poniżej dziesięciu stopni to przedłuża jej czas kwitnienia.

W zimie podlewanie nie powinny być nadużywane, ze względu na dużą ilość wilgoci może być stracony. Ale w lecie musi umiarkowany i regularnego podlewania. Dzięki zwiększonej sucha i wilgotności powinien ponadto natrysku łatwo przenosi takie warunki zewnętrzne.

szkodniki

Niestety, pierwiosnek pokój silnie przyciąga uwagę jej miękkich liściach dużo owadów. Jej głównymi szkodnikami są przędziorki mszyce i przylżeńce (w wysokiej temperaturze takich owadów jest większy). Ich uwolnienie jest zwykle używany specjalnych przygotowań.