753 Shares 5838 views

Filmy o egzorcyzmach: ponadczasowe klasyki

Filmy o egzorcyzmach (rytuału mającego na celu pozbyć się złych duchów) harmonogramy nie są tak rzadkie. Jest uważany za klasyczny horror w powieści William Peter Blatty, chłodzenie, – „Egzorcysta” Fenomenalny obraz. Dyrektor Uilyam Fridkin dostał dobrze zasłużone „Oscar” dla thrillera „The French Connection”, a to jego praca została nominowana do 10 statuetek (wynik – 2 nagrody: za scenariusz i dla dźwięku). Nakręcony w 1973 roku, ten zespół jest nadal w rankingu 250 najlepszych Film działa. Z drugiej strony, w wielu krajach zabronione jest wyświetlanie tej pory. Czy ze względu na charakter odrażające którego ciało szatan zajętych przez Lindy BLER (jak chichocze i wiruje potworne 360 stopni!), A nawet z powodu czegoś. Po „Egzorcysta” został nakręcony dużo okrutny i bezbożnych, więc jest to dość nieszkodliwe, nie bardzo przerażające i thriller, powołując się na liście (i jego głowie), zatytułowanego „Filmy o egzorcyzmach”. Dziękuję trzeba powiedzieć, nie tylko scenarzysta, prozaik Blatty i reżyser, ale również wielka Max von Sydow za rolę księdza egzorcysty, a także grał dziewczynę matka obsesją Ellen Burstyn (chociaż lepiej jest pracować wielu uważa Sarah z „Requiem dla snu” Darrena Aronofsky'ego) ,


Próby dobre i złe

Z zwolenników klasyki, rzeczy są nieco gorsze. Awaria okazała się sequel filmu Friedkin. To nie wytwarza żadnego specjalnego wrażenie nowoczesnego malarstwa „Ostatni egzorcyzm”. Jednak na tyle dobre, aby dostać przyzwoity kategorię krytyki „najlepsze filmy o egzorcyzmów” Thriller „Egzorcyzmy Emily Rose”. Działka jest podjęta na rozprawie księdza. Rzucił diabła z dziewczyną, a ona zmarła w wyniku manipulacji rytuału. Tu jest ciekawy, to niezwykła historia: legalność duchownego postępowanie działania. Jego wizerunek, nawiasem mówiąc, wspaniale ukształtowane Brytyjczyka Tom Wilkinson. Ten kreator jest dostępny począwszy od groteski, jak w komedii „The Full Monty” na dysk film akcji (część szefa mafii Falcone w filmie „Batman głównej.”).

Aktorów i efekty

Kolejna dobra próba ożywienia filmy o egzorcyzmach – film „Constantine. Lord of Darkness ". Nerwowy złamane przez Johna Keanu Reeves był wspaniały. Jak zawsze, nieodparcie grany przez Reychel Vays. Pamiętam małe, niemal epizod Tilda Swinton i Shayi Labafa. I, oczywiście, to było olśniewające w dobrym „skóry” Lucifer Peter Stormare. Niejednoznaczne okazało opinii publicznej o „przysięgły” przez Jamesa Wana. Australijscy kinotvorets ostatnio coś naprawdę zainteresował się światem poza i astralnych i nie robić filmy o egzorcyzmach. 2013 tylko prepodnos publicznego Jego film „czar” i „astralnego. Rozdział 2. " W „ciągnie” Wiele zdjęć dobrego reżysera obsady, w tym utalentowanym Patrick Wilson. Cóż, Van, oczywiście, mistrz nieoczekiwane, sprawia, że publiczność cofa odcinków, bez których nie można zrobić film o egzorcyzmach.

Czym jest egzorcyzm: wydalenie niektórych podmiotów, opanowane przez człowieka, czy operacja dolegliwości psychiczne ludzi na pewno powiedzieć, że jest to niemożliwe, ale że jest to żyzny tematem dla kina, wyjątkowo jasne.