711 Shares 4490 views

Verbena officinalis: zastosowań w medycynie i rośnie

Werbena officinalis jest roślin zielnych i krzewów, które pełzania albo wyprostowany trzpień, osiągając metr wysokości. Kultura ma małe liście są przeciwne położenie kształtu podłużnego.


Kwiaty są małe zmontowane w kwiatostany wiechy, które mają różne barwy i koloru. W naturze, Verbena officinalis znajduje się niemal na wszystkich kontynentach, w tym Rosji. Rośliny okres kwitnienia rozpoczyna się od pierwszych dni lata i trwa do końca października.

Werbena: pielęgnacja i uprawa

Hodowla kwiatów nie wymaga wiele wysiłku i wiedzy, ale istnieją pewne cechy uprawy. Aby uzyskać sadzonki Nasiona powinny być obsiane na początku lutego. Po pojawieniu się w marcu może już nurkować kiełki i zasadził je na miejscu. Krzew preferuje gliniastą glebę z dużą zawartością próchnicy.

Podczas wzrostu roślin w glebie proszeni dodać małą nawóz azotowy, nadmiar dodatków niekorzystnie wpływać kwitnienia werbeny. Roślina preferuje ciepłe i słoneczne miejsce, wymaga obfitego podlewania.

Werbena: czyste naczynia

Roślina może być podane do takiej cechy dla swoich korzystnych właściwości, które pozwalają na zastosowanie w medycynie ludowej, aby oczyścić ciało. Skład chemiczny kwiat jest bogaty w flawonoidy, sterydy iridovyh glikozydy, garbniki, alkaloidy oraz karoten.

Korzystny wpływ na organizm ludzki olejki eteryczne, substancje śluzowe, rozpuszczalny kwas krzemowy, gorycz, które wchodzą w skład instalacji. Werbena officinalis posiada choleretic, przeciwbólowe, rozkurczowe działanie.

Dzięki tonik, tonik właściwości można łatwo poradzić sobie z wieloma chorobami. Normalizuje metabolizm roślin, poprawia przewodu pokarmowego w jelitach. Wstęp werbena porodzie zwiększa stymuluje skurcze macicy i laktację.

Verbena officinalis: application

Roślina jest stosowany w medycynie ludowej na bóle głowy, przeziębienia, kolki w jelitach. Doskonały lek terapeutyczny są herbaty i herbatki z kwiatów i liści werbeny. Ponadto roślina jest w stanie podnieść apetyt, stosowany w neurodermitis, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie wątroby, zapalenie błony śluzowej żołądka, kamienie żółciowe. W leczeniu powyższych schorzeń przygotowywania roztworu jednego łyżce z trawy, który wlewa się wrzącą wodą (1 filiżanki) i twierdzą 20 minut. Weź filtr wstępny, 2 razy dziennie po 100 gramów.

werbena pospolita doskonale wzmacnia i oczyszcza ściany żył i tętnic, przywracając napięcie naczyniowe i popękanych naczynek. Przygotowania rozpoczęto od roślin surowca, może zmniejszyć lepkość krwi, poprawić elastyczność naczyń krwionośnych. Korzystanie z werbeny herbata pomaga wzmocnić odporność, poprawiają mikrokrążenie, zmniejszają poziom cholesterolu. Verbena officinalis jest skuteczne w leczeniu choroby serca, zakrzepowe zapalenie żył i żylaków.

Nie zaleca się stosowania roślin z nadciśnieniem tętniczym, dzieci poniżej 14 lat. Długotrwałe stosowanie może podrażniać żołądek.