614 Shares 1149 views

Aaron Ashmore: filmografia, życiorys, życie osobiste

Aaron Ashmore – młody amerykański aktor, który grał w wielu popularnych filmach i serialach telewizyjnych. Wśród jego dzieł warto wymienić serialu „Zagubiona tożsamość”, „Veronica Mars”, „Fringe” i thriller „Eclipse”, w którym Aaron grał z Emma Watson, Ethan Hawke i innych znanych aktorów.

biografia

Aaron Ashmore urodził się w Richmond (Kanada), dorastał w Brampton. Turner Fenton uczęszczać do szkoły średniej. W wieku dwunastu lat, Aaron dostał swoją pierwszą rolę filmowego – grał małą rolę w filmie „A w smutku i radości” w reżyserii Arthura Hillera, ale szczególne uznanie ten film mu nie przyniesie.

Początki kariery

W 1997 roku, Aaron Ashmore odgrywał drugoplanową rolę w serialu „Nikita”, aw 2001 roku zagrał główną rolę w dramacie „The Safety of Objects” z Dzhoshua Dzheksonom i Kristen Stewart. W tym samym roku, młody aktor zagrał główną rolę w thrillerze „Murray na drzewie.” Jednak ani jeden z tych ról nie można nazwać gwiazdą. Popularność przyszła do Aaron Ashmore w 2004 roku, po wykonaniu tytułowej roli w dramacie „Królowa Balu”, oparty na prawdziwych wydarzeniach. Aktor zagrał Marc Hall, gej nastolatka, który walczy z konserwatyzmu i braku zrozumienia małego miasteczka religijnej, broniąc swoich praw i przekonań.

Kariera telewizyjna

Aaron Ashmore występował w wielu popularnych serialach. W 2004 roku grał małe role w dwóch – "CSI: Crime Scene Investigation New York" i "Veronica Mars". Aaron regularnie pojawił się w siódmym sezonie serialu sci-fi „Smallville”, w którym grał fotografa Dzhimmi Olsena.

W 2010 roku, Aaron pojawił się w dość popularnej serii fiction – „Fringe”, a rok później wystąpił w dramacie „czytać w myślach”. Fantastyczna seria wyraźnie lubiany aktor – on łatwo zgodził się zagrać Nate'a w serialu „Lost Girl” oraz roli Steve z „Magazyn 13”.

filmy fabularne

Nie możemy powiedzieć, że Aaron Ashmore poświęca cały swój czas serial telewizyjny. W 2007 roku zagrał drugoplanową rolę w melodramacie „The Stone Angel”. Jego partnerami w tym klatka była Ellen Burstyn i Dilan Beyker.

Następny polnometrazhki stał horror w karierze aktora „odwilży”. Aaron grał Atom, jeden z uczniów wybranych do udziału w bazę badawczą w Arktyce. Co zaczęło się jako nieszkodliwy podróż, to krwawy koszmar, ponieważ stacja mieszka coś przerażającego i złowrogi.

Po „odwilży” został następnie przerażeniem telewizyjnego Michael Storey „Wyspa strachu”, a następnie – „Tomb”, jako horror. Pierwszy detektyw kariera Aarona był obraz „Eclipse”, słynnego reżysera Alejandro Amenobara który usunął takie arcydzieła jak „Inne” i „W stronę morza”. Obsada w filmie poszedł Emme Uotson i Ethan Hawke i detektywistycznej George Nesbit grał Aaron Ashmore (zdjęcie z filmu „Eclipse” znajduje się poniżej).

życie osobiste

Aktor ma brata bliźniaka, Shawn, który aktywnie działał w filmach fabularnych i serialach telewizyjnych, a także Aaron Ashmore. Prywatne życie Aaron Ashmore aktor nie jest pełne skandalicznych powieści i intrygi. W 2014 roku ożenił się Zoi Keyt, aw 2016 córka pary urodził.