495 Shares 9178 views

Analiza wirusowego zapalenia wątroby typu C: Wyniki dekodowania

Wirusowe zapalenie wątroby typu C jest jedną z najbardziej powszechnych chorób wątroby u ludzi. Diagnozowanie może być aktualne. W związku z tym szybkość i skuteczność leczenia będzie zależał. Następny dowiesz się, jak należy badać na wirusowe zapalenie wątroby typu C. dekodowanie niektóre badania będą również oferowane do naszej uwagi. Jaki rodzaj testów musi przejść? Co odchylenie można zaobserwować u osób z wirusowym zapaleniem wątroby typu C? Wszystko to zostanie wyjaśnione później. W rzeczywistości, wszystko jest o wiele trudniejsze niż się wydaje.

O chorobie

Wirusowe zapalenie wątroby typu C jest dość powszechną chorobą. Wydaje się w wyniku zakażenia człowieka wirusem zapalenia wątroby typu B odpowiednio. On przekazywane głównie po zakażeniu krwi dostaje się do organizmu zdrowego obywatela.

Są dwie postacie choroby – przewlekłych i ostrych. Zwykle drugi typ choroby u pacjenta brak jakiegokolwiek przejawu choroby. Tylko sporadycznie zaobserwować żółtaczkę odcień skóry, nudności, wymioty, zmiany w kolorze kału i moczu, utrata apetytu, zmęczenie i bóle brzucha.

Aby dokładnie zdiagnozować chorobę we wczesnym stadium rozwoju, konieczne jest, aby badania na wirusowe zapalenie wątroby typu C. Znaczenie tego badania zostaną zaoferowane później. Na początek będą musieli dowiedzieć się, jakie będą stosowane metody diagnostyczne.

Wykaz badań

W rzeczywistości, wiele z nich. Chory musiał oddać ogromną ilość testów. Na szczęście, prawie wszystkie z nich są ograniczone do badania krwi żylnej. Dlatego większość badań będzie mógł przejść na raz.

Tak więc, jednym z głównych metod diagnostyki wirusa zapalenia wątroby typu C są następujące badania:

 • morfologia krwi;
 • badanie ogólne moczu;
 • biochemia krwi;
 • PCR;
 • Wykrywanie przeciwciał przeciwko HVC;
 • Badanie krwi przeciwciał wątroby;
 • Biopsja wątroby.

W praktyce najczęściej jest to pierwszy 5 Testy wykonywane są zawsze. Ale badanie przeciwciał i biopsja wątroby są bardzo rzadkie. Oni często nie są wymagane w celu potwierdzenia diagnozy i właściwego leczenia i znaleźć przyczyny choroby. Następny zostaną opisane bardziej szczegółowo dla każdej metody.

kiedy robi

Ale najpierw trzeba zrozumieć, w jakich przypadkach muszą być testowane na wirusowe zapalenie wątroby typu C. wyjaśnienie wszystkich uzyskanych wyników powinny być wykonywane wyłącznie przez doświadczonego lekarza. W przeciwnym razie, można popełnić błąd w czytaniu. Dla pewnych kategorii obywateli takie błędy nie są dozwolone.

Badania na zapalenie wątroby typu C, o:

 • planuje parę ciąży;
 • kobiety w ciąży;
 • ludzie, którzy mają podejrzenia (znaki) na choroby;
 • Dawca narządów / krew;
 • uzależnionych;
 • Osoby z chorobą HIV;
 • Obywatele, którzy są rozwiązłe;
 • pracowników służby zdrowia;
 • pracowników MIA.

Reszta ludzi wynająć analizę życzenia. Zalecane badania lekarskie raz w roku. Ta technika może pomóc zdiagnozować chorobę w czasie, jeśli się pojawi.

na przygotowaniu

Chciałbym być testowane na wirusowe zapalenie wątroby typu C? Dekodowanie tego badania rzeczywistości nie jest tak trudne. Ale wiele zależy od tego, jakiego rodzaju analizy będzie zrezygnować.

Każda z tych metod diagnostycznych, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Na szczęście, analiza wirusowego zapalenia wątroby typu C, nie ma osobliwości. Jeśli chodzi o oddawanie krwi, po prostu trzeba to zrobić na czczo. Konieczne jest, aby nie jeść około 8-10 godzin.

Po dostarczeniu moczu zaleca się na kilka dni przed zebraniem materiału biologicznego zrezygnować z tłustych i smażonych potraw i złych nawyków. To musi doprowadzić do laboratorium pierwszego porannego moczu. Że jest to najbardziej pouczające. Ma więcej cech przygotowania do badań nie ma.

wspólne badania

Teraz trochę o każdego rodzaju analizy i dekodowania. Że powinien poinformować osobę w konkretnej sprawie? Nie jest wskazane, aby samoleczenia i autodiagnostyki. Jak już wspomniano, doświadczeni lekarze będą mogli szybko wykrywać obecność wirusowego zapalenia wątroby typu C u pacjenta. Ale na jakiej podstawie?

Zacznijmy od wspólnych badań krwi i moczu. Jak podkreślono wcześniej, zmian koloru moczu. On ciemnieje. I jakie inne zmiany mogą być widoczne?

Aby to zrobić, analizuje wyniki badań. Następujące zmiany (głównie analiza krwi) obserwowane w zapaleniu wątroby typu C:

 • zredukowane składniki takich jak hemoglobiny, białych krwinek i płytek krwi;
 • Limfocyty zwiększone;
 • zaburzenie krwawienia obserwowanego;
 • zwiększona szybkość sedymentacji erytrocytów.

Również w moczu można wykryć urobelin. Materiał ten wskazuje na obecność zaburzenia w wątrobie. I nic więcej.

biochemia krwi

Jak wykryć markery zapalenia wątroby typu C? Rozszyfrowania testy pomogą Ci zrozumieć, czy dana osoba ma chorobę. Po Badania ogólne potrzeby oddać się krew na biochemii. Jest to zaawansowana metoda w diagnostyce większości chorób.

Następujące zmiany obserwowano w zapaleniu wątroby typu C:

 • zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych (ALT i AST);
 • glutamylo wzrost poziomu fosfatazy alkalicznej;
 • Wzrost bilirubiny;
 • albuminy są ograniczone;
 • gamma-globuliny zwiększa się;
 • triglicerydów we krwi wzrasta.

To jest jak chemia krwi zmienia się wirusowym zapaleniem wątroby typu C. dekodowanie takiego planu naprawdę pomaga ocenić obecność choroby. I jakie są zasady wymienionych substancji? Jakie są ograniczenia, które pomogą ocenić wzrost lub spadek jednego lub innego elementu?

Normy substancji w chemii krwi

Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja jest niejednoznaczna. Do tej pory mężczyźni i kobiety krew zawiera różne ilości powyższych składników. Człowiek przeszły testy na zapalenie wątroby typu C? Objaśnienie (substancje normalny) biochemia krwi będą:

 • Enzymy wątroby u mężczyzn muszą być zawarte w ilości do 41 IU / L u kobiet – 31 IU / l;
 • Poziom glutamylowe fosfatazy alkalicznej wynosi nie więcej niż 150 lU / l;
 • pigment żółty OK – do 27-34 mol / l.

To właśnie na takie zasady muszą być prowadzone człowieka. Po dostarczeniu krwi analizy biochemicznej w prywatnych klinikach normy muszą być wymienione bezpośrednio w wynikach wartości dopuszczalnych.

diagnostyka PCR

Kolejnym testem jest bardzo pouczające – jest przeprowadzenie PCR. Ta opcja oferuje analiza ilościowa dla zapalenia wątroby typu C. Podział badań implikuje przeszukiwanie komórek wirusa, nawet gdy minimalne stężenie. Dokładne wyniki można uzyskać w ciągu 5 dni od daty domniemanego zakażenia.

Trochę rozszyfrowania. Jeżeli wynik analizy jest pozytywny, to znaczy, że wirusowe zapalenie wątroby typu C jest dostępny w organizmie. W czasie pobierania krwi z powodu choroby żylnej w fazie aktywnej.

Cechą PCR diagnostyki jest, że może to być zarówno jakościowy i ilościowy. Nie stwierdzono istotnej różnicy w tym. Rozszyfrowania wyniki będą takie same. W przypadku wykrycia zapalenia wątroby typu C (jakościowa analiza), interpretacja wyników badań wskazują na reakcję dodatnią. Oznacza to, że wynik testu jest pozytywny. W przeciwnym razie, to będzie ujemna.

O ilościowej reakcji PCR

Teraz trochę o ilościowego testu PCR dla wirusowego zapalenia wątroby typu C jest to, że takie rozwiązanie jest wybrany po wykryciu choroby krwinek. Pomaga w celu ustalenia stopnia rozwoju choroby. Świetny sposób na wybór odpowiedniego leczenia.

Wirus zapalenia wątroby typu C występuje? Analiza ilościowa, w którym dekodowanie zostanie przedstawione poniżej, wykazuje stopień obciążenia wirusowego w organizmie. To może być wysoka i nie bardzo.

Tak więc, jeśli jakościowa analiza PCR jest pozytywny, zaleca się, aby dać pierwszeństwo do oszacowania. On pomoże Ci zrozumieć, jak prawidłowo traktować osobę.

Dekodowania testy będą oznaczać ilość RNA HVC, zawartych we krwi. Jeżeli wyniki wykazały 400000 IU / L, taki wynik może być uznany średniej. Odpowiednio, oznaczenia poniżej tej minimalnej – niskie obciążenie wirusowe. Silny spodziewanego obciążenia w organizmie choroby o wartości testu ilościowego zapalenia wątroby typu C, wyższą niż 800000 IU / l

diagnostyka immunologiczna

Między innymi, jest możliwe do określenia przeciwciał przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C. Analiza transkrypcji zredukowane przeciwciała skierowane nie tylko badane wszystkie rodzaje chorób, a także antygenom wątroby.

Takie diagnostyka może być wykonywana jako opcja w konwencjonalnych badaniach i za pośrednictwem szybkiego testu. W tym ostatnim przypadku stosuje się, jak krew i ślina. Podczas malowania pasów w określonym kolorze (zgodnie z instrukcją), można mówić o obecności przeciwciał przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu C u ludzi. Zaletą szybkich testów jest to, że są one dopuszczone do wykonywania w domu.

Zazwyczaj dekodowania badania redukuje się do wskazania obecności / nieobecności przeciwciał przeciw badaną chorobą. Jeśli dojdzie do pozytywnego wyniku w organizmie są. W przeciwnym wypadku mówić o obecności przeciwciał przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu i komórki wątroby nie może.

wnioski

Teraz rozumiem, jak przygotować się do konkretnej diagnozy, a także w jaki sposób odczytać wyniki badań. W rzeczywistości, wszystko jest o wiele łatwiejsze niż się wydaje.

Najprostszym rozwiązaniem jest badany na obecność choroby jest badanie krwi, zapalenia wątroby typu C diagnozy transkrypcji PCR (sposób najbardziej znaczące) redukuje się do określenia obecności / nieobecności wirusa jak również w celu wyjaśnienia jej obciążenia organizmu. Nie ma nic o niej trudne.

Co do zasady, wszystkie te metody diagnostyczne mogą być fałszywie dodatnie lub fałszywie ujemne. Jest to zalecane w przypadku podejrzenia zapalenia wątroby typu przejścia różnych testów. Tylko w ten sposób będzie w stanie w 100% potwierdzić wyniki.

W praktyce, nieprawidłowe wyniki diagnostyczne nie występują bardzo często. Najczęściej występują one z naruszeniem biomateriałów procedur pobierania próbek do dalszych badań. Na przykład, gdy mocz lub krew zanieczyszczenia. Jeśli jest heparyna, wyniki mogą przyjść do niewłaściwej krwi. Chemiczny lub białko substancja – jeszcze kilka powodów, dla których testy na wirusowe zapalenie wątroby typu C nie jest dokładnie stwierdzić, czy dana osoba jest chora. Podejrzane wyniki zaleca się powtórzenie badania po pewnym czasie.