162 Shares 5438 views

Lek, mukolityczne „Mucosolvan” – tabletki, syropu, roztworu

Składnik aktywny „Mucosolvan” lek jest chlorowodorek ambroksolu – substancja wykazująca wykrztuśne. Przyjmowanie leku zwiększa śluzu w oskrzelach i tchawicy gałęzi i poprawia jego wydalanie. stany zapalne dróg oddechowych jest zmniejszona, kaszel jest mokry i powoduje mniejszy dyskomfort dla pacjenta.


Aplikacja mucolytic lek „Mucosolvan” pokazany na zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa (w przypadku odkrztuszanie plwociny trudnej), zapalenie płuc. Gdy oskrzeli, gdy zmodyfikowany oskrzela przepływa przewlekłą ropne i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, gdy strumień powietrza w drogach oddechowych jest częściowo ograniczony, „Mucosolvan”, a także inne preparaty zawierające ambroksol, jest jednym z głównych leków , On rozrzedza wydzielinę oskrzeli i aktywuje aktywność ruchową rzęsek – rzęsek nabłonka pokrywającego oskrzela wewnątrz. Rzęski oscylacje promowanie oczyszczania oskrzeli przed kurzem, która jest w ten sposób odprowadzane na zewnątrz razem ze śluzem. W przypadku pacjentów cierpiących na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, ich funkcja jest zmniejszona, tak ambroksol lub „Lasolvan” (tabletki, zastrzyki lub syrop) w tej chorobie jest niezbędny.

Leki oparte ambroksol są stosowane do leczenia noworodków zdiagnozowanych z tak zwanym zespołem ostrego wyczerpania oddechowego – poważne naruszenie czynności oddechowych, rozwija się coraz częściej u dzieci, wyszedł z cięcia cesarskiego i przedwczesny. Wynika to z faktu, że w normalnych pęcherzykach płucnych zdrowej osoby objętej specjalną substancję czynną – surfaktantu, zapobiegając ich wypadaniu. Wcześniaki nie wystarczy. W związku z tym, leki oparte ambroksol, stymulując tworzenie się środka powierzchniowo czynnego, są szeroko stosowane w tych pacjentów, nie tylko do oczyszczania, ale także dla profilaktyki zespołu niewydolności oddechowej.

Preparat „Mucosolvan” są dostępne w różnych postaciach dawkowania. „Mucosolvan” W poważnych chorób układu oddechowego często stosowany roztwór do wstrzykiwań. Tabletki przepisane do dorosłych i dzieci w wieku powyżej dwunastu. Dzienna dawka dla dorosłych wynosi 90 mg tabletki ambroksol (3) na początku choroby, i 60 mg to w kolejnych dniach. Lek „Lasolvan” (tabletki), instrukcje użytkowania, która zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat jej funkcjonowania, mogą być również przypisane do dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat – 15 mg (poltabletki), 2-3 razy dziennie. Istnieją również kapsułki o tej samej nazwie – „Lasolvan Retard”. Działają one przez dłuższy czas niż w postaci tabletek „Lasolvan” narkotyku. Tabletki należy podawać dwa razy lub trzy razy dziennie, kapsułka zawiera 75 mg ambroksolu są, raz dziennie.

Syrop „Lasolvan” 5 mg, która zawierała 15 ml ambroksol, usunięto dzieci powyżej roku – dwa razy na dzień (po dwóch latach – trzy razy dziennie), pół łyżeczki. Sześć letnie dziecko może już dać łyżeczkę leku i dwunastoletnia – dla dwóch osób. Jest także syrop „Mucosolvan” Model: jego 5 ml zawiera 30 mg ambroksol. Może ona być przyjmowana i dzieci od szóstego roku życia – na podstawie dziennej dawki potrzebnej do leczenia choroby.

Co do przeciwwskazań do otrzymania tych pieniędzy i skutków ubocznych, są wyraźnie opisuje dołączone do leków „Lasolvan” instrukcji. Tabletki nie są zalecane dla dzieci poniżej sześciu lat – powinny one zostać zastąpione syropu. Czasami nie jest indywidualne podatność na działanie leku: przejawia reakcje alergiczne (swędzenie i wysypka), ból głowy, nudności. Kobiety w ciąży mogą być oznaczone „Mucosolvan”, ale tylko w drugim i trzecim trymestrze ciąży. Jeśli chodzi o okres laktacji, okaże się, że ten lek przenika do mleka matki, ale informacja o jego negatywnym wpływie na płód nie są obecnie dostępne.

Biorąc „Lasolvan” – tabletki, syrop lub kapsułki należy ściśle stosować się do wszystkich zaleceń lekarza, pamiętając o niebezpieczeństwo przedawkowania. Pierwszymi objawami są nudności i wymioty, biegunka. W tym przypadku, lek jest zatrzymany i obowiązkowo iść do lekarza.