265 Shares 4210 views

Taka odmiana śliwki. Kalorii i właściwości użytkowe

Śliwa jest owocem, który rośnie na drzewach. Kwiaty na drzewie były uważane za symbol pięciu bogów w Chinach, ale wśród ludów Dalekiego Wschodu były one związane z sakramentem łóżka małżeńskiego. W Korei drzewo jest uważane za święte, a starożytni Grecy nazwali śliwkę właśnie "kukułką jabłko".


Śliwka zaczyna przynosić owoce od lipca – to wczesne odmiany, a kończy się we wrześniu – jest późno. Z drzewa z dobrymi zbiorami można zbierać do 30-40 kilogramów pachnących owoców śliwki. Zawartość kalorii w tym owocie jest bardzo niska, więc śliwka jest często zalecana dla diety.

Skład i liczba przydatnych elementów

Użyteczne właściwości śliwek są tak zróżnicowane, że owoce tego pachnącego owocu służą do uzdrawiania. Pyszne owoce zawierają tylko 0,3 g tłuszczu, około 0,7-0,8 grama białka i mniej niż 10 gramów węglowodanów. I wszystko to jest tylko w 100 gramach owoców, takich jak śliwa. Zawartość kalorii pozwala zużywać ją bez wyjątku, szczególnie dla tych, którzy gorliwie monitorują ich wagę.

Ponadto, miąższ i skórka śliwki zawierają witaminy B, E, C, PP i prowitaminę A. Regularne normalne normalne normy umożliwiają normalizację ciśnienia krwi i wzmocnienie naczyń krwionośnych, zmniejszając tym samym ryzyko chorób naczyń, które dotykają ludzi w każdym wieku.

Ogromny zestaw kwasów, takich jak cytryna, jabłko, bursztyn i szczaw, pomaga regulować równowagę kwasowo-zasadową. Oprócz kwasów, potas i fosfor, wapń, magnez i chrom, jak również miedź, cynk, jod i wiele innych elementów, bardzo użytecznych dla naszego ciała, znajdują się w umywalce.

Kalorie

Plum jest bardzo niskokaloryczny, w 100 gramach produktu zawiera tylko 42 kilokalory, dlatego jest często wybierany jako produkt do rozładunku dni.

Ze względu na swoje delikatne działanie, jest w stanie usunąć toksyny i toksyny z organizmu, dlatego zaleca się zjeść kilka kawałków takiego przydatnego produktu jako śliwkę latem. Kalorie i wspaniałe właściwości owocu podbiły świat, ponieważ śliwka doskonale wyprowadza wodę z organizmu, jest bardzo przydatna dla tych, którzy cierpią z powodu obrzęku kończyn.

Oczywiście, w zimie świeże owoce są trudne do zdobycia, ale przez wiele dziesięcioleci ludzie mogą sobie na to pozwolić nawet o tej porze roku. Wszystko dlatego, że niektóre odmiany (np. Czarna śliwka) mogą być suszone. W tym przypadku mamy śliwki, czyli suszone śliwki. Zawartość kalorii w tym produkcie, w przeciwieństwie do letniego kolegi, jest dość duża – prawie 250 kilocalorów na 100 gramów, ale wszystkie właściwości świeżego śliwek zachowują się.

Użyteczne cechy owoców

Śliwka może być spożyta nie tylko wewnątrz. Jest stosowany w medycynie, kosmetologii i dietetyce. Owoc ma pozytywny wpływ na całe ludzkie ciało. A jeśli niektóre owoce wykorzystują tylko ciało, to w przypadku śliwki, kory, liści, a nawet żywicy z drzewa kwitnienia. Plum, którego kalorii jest minimalna, jest bardzo przydatna dla osób cierpiących na nadwagę lub chce stracić nadmiar kilogramów.

Ze względu na dużą liczbę pektyn i błonnika, owoce te znacznie regulują pracę jelit, wywierając efekt przeczyszczający (z umiarkowanym stosowaniem).

Często śliwkowe kompotki, galaretka i dżem są zalecane w leczeniu lub profilaktyce chorób jelitowych. I dlatego, że nawet po obróbce cieplnej lub cieplnej soczyste i smaczne owoce nie tracą swoich użytecznych właściwości.

Podsumowując, należy zauważyć, że lodówka może przechowywać śliwki przez okres do trzech tygodni. A jeśli owoce są dużo, nie można być zbyt leniwy i zrobić bardzo smaczne wino śliwkowe.