249 Shares 2809 views

Podpuchnięte oczy: co zrobić, aby pozbyć się tego problemu?

Sytuacja rzadkością w którym dana osoba się rano opuchnięte oczy. Dlaczego tak się dzieje i jak się pozbyć tego problemu? Pytania te często dotyczą wielu ludzi. Jest w tym i chcą dowiedzieć się w tym artykule.


przyczyny

Przed zrozumieć w jaki sposób pozbyć się problemu, konieczne jest ustalenie przyczyny, dlaczego tak się dzieje. I ich usuwanie, można uniknąć kłopotów. Tak więc, jeśli dana osoba ma spuchnięte powieki rano, może to oznaczać, że organizm ma nadmiar płynu. Również niektóre obrzęk i zaczerwienienie może wskazywać na obecność niektórych zakażeń bakteryjnych, pozbyć się, że nie jest tak łatwo. Rano obrzęk oczu może być również wynikiem złych nawyków żywieniowych (jeśli ludzie przejadać w nocy, spożywanie zbyt słone jedzenie), złe nawyki (palenie, alkohol), a nawet niewygodne postawy snu. Obrzęk powiek może również przez długi czas siedząc przed monitorem komputera, jak również dzięki zastosowaniu niskiej jakości kosmetyków.

płyn

Jeżeli osoba codziennie rano podpuchnięte oczy, co zrobić, aby pozbyć się tego problemu? Pierwszą rzeczą, aby zmniejszyć spożycie płynów wieczorem, tj. E. Wystarczy przestać pić na noc. Jeśli jesteśmy bardzo spragniony, można pić nie więcej niż pół szklanki wody czystej.

leki

Jeżeli dana osoba ma obrzęk oka, co robić w takiej sytuacji? Można spróbować przyjmujących leki moczopędne (ale można to zrobić tylko za zgodą lekarza lub terapeuty lokalnego). Należy zauważyć, że mogą one być zarówno produkcja farmaceutyczna i niezależnie przygotowany – od napary ziołowe.

masaże

Jeżeli dana osoba ma złe nawyki podpuchnięte oczy, co zrobić w takiej sytuacji? Nie może równie dobrze pomóc różnorodne masaże. Należy zauważyć, że mogą to zrobić w domu, sam, bez pomocy specjalistów. Również dobrą pracę w tym kierunku jako inny maski zakupione i przygotowane niezależnie od zwykłych produktów spożywczych. Ważnym punktem: gdy obrzęk powiek pomóc drobnym wyciąg z ogórka i kofeinę.

mycie

Jeżeli dana osoba się rano podpuchnięte oczy, co zrobić, aby pozbyć się tego problemu? Można spróbować wytrzeć twarz po umyciu z kostkami lodu. Może to być jasne, wykonane z wody. Ale także wielka pomoc z różnych kawałków lodu napary z ziół. Aby to zrobić, można zrobić ziołowe mieszanki z rumianku, nagietka, szałwii, mięty i kolor limonki.

zimno

Jeżeli dana osoba ma spuchnięte oko, co zrobić w takiej sytuacji? Tutaj najlepiej jest szukać pomocy medycznej, ponieważ jeśli asymetrycznego obrzęku może być oznaką przeziębienia, które mogą leczyć się za niebezpieczne.

po łzach

Jeśli dziewczyna płakała, opuchnięte oczy, co zrobić, aby ukryć je przed obcymi? W takiej sytuacji pomoże mleko. Konieczne jest, aby nawilżyć wacik w zimnych napojów i umieścić na dziesięć minut na powiekach. Obrzęk pójdzie, ale na twarzy nie pozostanie śladu łez rzucić. Ta sama zasada działa i herbata. Po wisi na opuchniętych powiek należy umieścić schłodzone torebki herbaty (10 minut) i nikt nawet nie myśli o tym, co ona płacze.