144 Shares 4170 views

Jak umieścić dziecko do snu. metoda Estivilya

Twoje dziecko jest ciągle podoba ci. Że jest głównym celem życia. Ale młode matki często zdarza się, że była bardzo zmęczona opiece nad dzieckiem. Szczególnie wyczerpująca choroba codzienny ruch na dzień, wieczór i snu nocnego. Kiedy dziecko jest jeszcze bardzo małe, położyć go do łóżka jest łatwe. Ale kiedy dorośnie i zyskuje na wadze, trudno jest rock kobieta fizycznie. A ona zaczyna myśleć o tym, jak nauczyć dziecko zasypiać na własną rękę. W tym przedsięwzięciu może pomóc lekarzom metody Estivilya. W tym artykule będziemy mówić o tym.


Hiszpański lekarz Estivil doszedł do wniosku, że dziecko poniżej 5 roku życia muszą być znormalizowane spać w nocy, musi koniecznie nauczyć się zasnąć bez pomocy rodziców. Następnie w przyszłości nie będzie miał bezsenność i inne problemy. Jeśli do 5 lat dziecko nie może być umieszczone w łóżku bez pomocy matki, w dorosłym życiu osoba cierpi na zaburzenia snu. Jako metodę Estivilya, dziecko od sześciu miesięcy może spać sama w swoim pokoju, w ciemności i nie budzić się przez całą noc. Tylko trzeba mu to uczyć. I nie próbuj szukać wymówek: kolki jelitowej, zęby, choroby, po prostu cieszyć się dziecka przyzwyczajony do zdrowego snu.

Tak, pierwsza rzeczą jaką należy zrobić jest do odmowy choroby lokomocyjnej. Teraz nie będzie pomóc dziecku zasnąć. Trzeba być spokojny, pewny swoich umiejętności. Blisko Musisz mieć dziecko zabawki, smoczek i łóżeczko, w którym dziecko śpi. Making każdy dzień to samo, dziecko stopniowo przyzwyczaić się do rytuału wieczorem przed snem. Metoda polega Estivilya układania dzieci w zimie, 20: 00-20: 30, a latem 20: 30-21: 00. To właśnie w tym czasie, najłatwiej dostać się do snu.

Metoda Estivilya że pomaga dziecku do snu:

  1. Umieścić dziecko w łóżeczku. Zachowywać się, jak zwykle, oczywiście. Nestle go kocem. Wyczuwając coś było nie tak, twoje dziecko może natychmiast wstać i zacząć płakać, kiedy zobaczył, że jego matka chce wyjść z pokoju. Nie trzeba od razu spróbować umieścić go ponownie. Siedzieć obok żłóbka, powiedz swojemu dziecku łagodny głos, że „matka chce nauczyć się spać, patrzeć, masz blisko niedźwiedzia, nie jesteś sam.”
  2. Następnie umieścić dziecko z powrotem i życzył mu dobranoc i wyjść z pokoju. Bądź przygotowany na to, że dziecko będzie zrobić wszystko, aby dostać się z powrotem. On będzie zorganizować w złość, płacz głośno, stojąc w łóżeczku, nerwowy. Zalecamy cierpliwość i odwagę, bo walka dopiero się zaczyna. W żadnym wypadku nie poddawaj się i nie wziąć dziecko w ramionach, na biegunach. Dowiaduje się, że może on uzyskać jego i metoda Estivilya nie będzie działać.
  3. Po opuszczeniu pomieszczenia, co 3-5 minut, wróć. Ale uspokoić i pomóc zasnąć, ale aby pokazać, że moja matka tam i nie odejdzie. Kiedy wrócił, powiedz mi, co trzeba spać i dobranoc. Stopniowo, czas może być zwiększona do 5-10 minut lub więcej.
  4. Należy Siły, które podtrzymują najbardziej problematyczne wczesnych dni. Warto cierpieć raz, ale wtedy dziecko może nauczyć się zasnąć na własną rękę! Ogólnie rzecz biorąc, dzieci płaczą przez około godzinę lub dwie, a potem iść spać.

Wiele osób nie rozpoznaje metoda Estivilya, opinie o nim zostawić złe, wierzą, że droga do zepsuć dziecięcą psychikę „s. Ale inne mamusie mówią, że pomaga pozbyć się choroby lokomocyjnej. Dziecko jest psychicznie zdrowy. Przyjąć Estivilya sposób czy nie, każda matka decyduje się.