188 Shares 9884 views

Ciągnik jednoosiowy lub kultywatora – co jest lepsze? Sprzęt dla ogrodu

Często właściciele terenów podmiejskich wolą rozwiązywać problemy rolnych tył ciągnika lub kultywator. Co lepsze, można zrozumieć, czytając informacje w artykule.


Wielu nie widzi różnicy między tymi dwoma instrumentami, biorąc pod uwagę, że jest to jeden i ten sam sprzęt. W rzeczywistości różnice między tymi jednostkami maszyn rolniczych są wystarczająco duże i są objawia się w funkcji i funkcjonalności.

Celem kultywator

Urządzenia te są wykorzystywane do obróbki gleby, a ponieważ głównym celem wystaje przygotowania gleby do siewu, mieszając glebę z nawozu i poprawa struktury uziemienia. Kosiarka działa jako główny element tej techniki, zanurzonej w ziemi.

prędkość pozwala operatorowi na pracę w krótkim czasie orać ziemię, kosztem minimum siły. W zależności od obszaru gruntów, wybrana technika. Jeśli jesteś w obecności sześciu akrów, to lepiej kupić lekki kultywator.

Celem motobloków

Jeśli też postanowiliśmy kupić ciągnik lub kultywatora, to lepiej zacząć go rozwiązać. W pierwszym z wymienionych urządzeń jest również przewidziany do traktowania gleby, ale jest zdolny do dalszego kruszywa i innych prac rolnych. Oranie jednoosiowe – nie jest jedyną rzeczą, która jest w stanie agregować dodatkowe możliwości powinien obejmować koszenie trawy, zbieranie ziemniaków i lądowania.

Z motobloków można kopać i rozpoczęcie odwiertu ziemi, jak również uprawy wywóz z terytorium. Z tego możemy wywnioskować, że jest bardziej funkcjonalny sprzęt jednoosiowy, w porównaniu z sterze. Współczesny rynek oferuje uwagę konsumentów kilka ciekawych opcji, a mianowicie:

  • Technika E;
  • jednostki ze światłami do pracy w porze nocnej lub noży, które umożliwiają kopanie rowów.

Koszt takiego urządzenia będą się różnić w zależności od dodatkowych urządzeń.

Co wybrać

Dla siebie, może wolisz chodzić-tył ciągnika lub kultywator. Co jest lepsze, aby zdecydować każde terytorium kraju przyjmującego niezależnie. Ale zrozumiałe jest, że urządzenia bardziej funkcjonalne jest nadal jednoosiowy, ponieważ ma te same cechy i dodatkowych urządzeń, które są zdolne do rozwiązywania szerokiej gamy zastosowań rolniczych. Jednakże funkcjonalność nie może być uznany tylko różnicą, ponieważ istnieją inne znaki, które odróżniają te urządzenia. Na przykład, jednoosiowe mogą być łączone z innymi mechanizmami, zwiększenie liczby funkcji. Przez modyfikację pompy mogą być dodatkowo połączone, jeśli jest zbiornik. Wraz z urządzeniem, można również korzystać z wózka.

Niektórzy producenci oferują uwagę nabywców sprzętu, który zawierał piłę tarczową i struga. Biorąc pod uwagę ciągnika jednoosiowy lub kultywatora, co jest lepsze, trzeba wybrać przed zakupach. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że ostatnia z tych opcji nie jest tak imponującej mocy na tle spaceru ciągnika. Wynika to z faktu, że ciągnik jest w stanie wykonać więcej zadań. Między innymi, z pomocą ciągnika do chodzenia, można znacznie szybciej obsłużyć gleby. Wyżej wymienione zalety chodzenia ciągnika może być wyjaśnione przez jedną poważną wadę, która wyraża się w imponującej wagi jednostki. Aby poradzić sobie z ziemi za pomocą dyszel będzie dużo łatwiejsze. Eksperci radzą, aby go kupić, jeśli to zadanie – jedyny będzie umieścić przed techniką.

Opis kultywator ręka marka „Tornado”

Na sprzedaż dzisiaj można znaleźć coraz ręka kultywator „tornado”, który kosztuje 1100 rubli. Narzędzie to w krótkim czasie po rynku zyskał na popularności. Celem jego powstania było usunięcie korzeni.

Urządzenie to ułatwia pracę ogrodnika, co jest szczególnie ważne dla osób starszych. Zasada działania jest zaskakujące i eliminuje obciążenie części lędźwiowej pleców. Człowiek w pracy nie musi zginać, a stopa uprawy ziemi wzrasta. Jeśli wybierzesz ten sprzęt, będzie można orać ziemię trzy razy szybciej niż przy użyciu łopatę.

Cechy zawiasach kultywatory marki KNS-4.0

Kultywator zawiasach zbyt popularne dzisiaj, jednym z nich jest KNS-4,0, z którym można pracować gleby i jednocześnie boronirovat nim, a ziemia może być zablokowana z kamieni. Kultywator jest dość prosta konstrukcja, która jest łatwa w obsłudze, jest uzupełniona urządzeń dla bron zębów i kół. Ziemia w trakcie pracy nie trzymać, a zajęcie 6,3 m.

Co wybrać – ciągnik lub kultywatora – w zależności od zadania

Jednoosiowe oraz kultywatory, których cena będzie się zmieniać, stanowią sprzęt używany o tych samych problemach. Jednak wielu nie może zdecydować, jaki rodzaj urządzeń do wyboru. Jeśli jesteś w posiadaniu niewielkiej powierzchni kilku akrów, obsadzone jednoroczne i kwiatów, to wystarczy, aby nie być najpotężniejszym kultywatora, ale aby dostać jednoosiowy tu.

Najlepszym wyborem w tej sytuacji będzie łatwo kultywatory modelu. Eksperci zalecają, aby przyjrzeć się bliżej do modelu elektrycznego, dla których cena jest niższa i łatwiejsze utrzymanie w porównaniu do próbek benzyny. Jednak głęboko orania ziemi z pomocą ultra-light lub lekkim kultywatora nie zostanie osiągnięty. Gdzie można zaoszczędzić nawet do kultywator ręki „Tornado”, który został przeprowadzony mowy powyżej. Ale jeśli nadal jesteś zainteresowany w modelu elektrycznym, rodzaj lekkiego urządzenia ma jedną wadę, która wyraża się w krótkim przewodem, ogranicza zdolność do poruszania się po witrynie. Ale lekkie kompaktowe kultywatory doskonale pojawiają się w miejscach o ograniczonej przestrzeni, takich jak szklarni.

Koszt Glebogryzarki i kultywatory

Jednoosiowe oraz kultywatory, których cena może wpłynąć na twoje wybory są zupełnie różne urządzenia. Były może być inna. Na przykład, model motobloków PATRIOT Ural 440108000 koszt dla konsumenta 30 000 rubli. Ale dla CARVER MT-650M 01.006.00014 nabywca zapłaci 33.700 rubli. Kultywatory są tańsze. Model elektryczny DAEWOO DAT1700E będzie kosztować 11.000 rubli., podczas gdy benzyna Rumpel marki DAEWOO DAT3555R szacuje się na 24.000 rubli.

opinie

Kultywatory i glebogryzarki, których opinie mogą być dodatnie lub ujemne, są dziś powszechnie stosowane w rolnictwie i do rozwiązywania problemów w strefie podmiejskiej. Jednoosiowe, według konsumentów, są bardziej ciężki sprzęt, który nie jest kultywatory. Ze słów tych konsumentów, te ostatnie są nawet mechaniczne do takich została przeprowadzona w tym artykule. Oranie pędy, jak pokazuje praktyka, po prostu podane. Kupcy twierdzą, że nie musi wywierać prawie żadnego wysiłku.