622 Shares 4259 views

Inkubator z rękami

Inkubator – dobre i niezbędne w gospodarstwach domowych – Pobierz jajka i czekać spokojnie, aż pisklęta nie wykluje. Dziś można kupić inkubator w sklepie, ale używać go w sektorze prywatnym często nie jest opłacalne, ponieważ potrzebna jest tylko jeden – dwa razy w roku, najczęściej wiosną lub wczesnym latem. Ale są chwile, kiedy inkubator jest pilnie potrzebne.


Powody, dla których człowiek własnymi rękami, aby sprawiają, że inkubator mogą być różne, na przykład, kurczak, kura gniazdo rzucił lub utracone, a kurczaki są o nie wykluły. Co robić?

Proponujemy zrobić inkubator z rękami dwa baseny. Jest to prawdopodobnie najprostszy domowy inkubator dla jaj, które można wykonać w ciągu kilku minut.

Metoda ta została opisana w jakimś czasopiśmie, może być w „Użytki rolne”. Bawiliśmy się tak inkubatora, więc mogę powiedzieć, że choć był niepozorny z wyglądu – to działa dobrze. Istnieje jednak jedno „ale” – prawie cały czas być w pobliżu. Oprócz dwóch basenów szkliwa tej samej wielkości będą musiały starą lampę na biurku, puszkowanie słoika i termometr w pomieszczeniu.

W dolnej części dolnego dorzecza położył maty wykonanej z sianem i puchem. Puchatek może zostać podjęta ze starej poduszce. W centrum ustawić słoik z wodą. Jaja składane są wokół puszek w jednym lub dwóch rzędach obok siebie z jaj muszą mieć pewność, aby umieścić termometr. Liczba jaj zależy od basenu.

Bliski umywalka przymocowana drugą kasetę z żarówką 40 lub 60 watów. lampka zasilania żarówki zależy również od wielkości puszki. Jaja złożone w zbiorniku, woda wylewa się do naczynia, aby pokryć drugą misę obejmują lampy.

Homemade Inkubator jaj gotowych. Pomiędzy coxae umieścić dwa pręty, za pomocą którego będzie zależało od temperatury wewnątrz inkubatora, jeżeli temperatura jest wyższa od normy – odstęp pomiędzy basenów dłuższe jeśli dolny – odpowiednio mniejsze. Należy zwrócić uwagę, aby temperatura powietrza wewnątrz puszki nie była niższa niż 37 ° i nie większym niż 40 stopni. Okresowo posypać jaja trzeba ciepłej wody, flip i schłodzić dwa razy dziennie. Jak widać, ten inkubator z rękami zrobić bardzo łatwo, ale jego zastosowanie jest czasochłonne i uwagi.

Przypominający inkubator dla jaj z ich rąk wykonane K.Amberov życia w regionie Kamczatki. Używa domowy basenu inkubator szkliwa i rozlewa ją do sucha trociny, nadając im kształt gniazda i do depresji kładzie kawałek futra. Średnica miednicy od 46 cm do 50 jaj dopasować termometr. Nad umywalką ustawić niebieską lampę o mocy aluminium klosz 75 watów.

Temperatura w taki prowizorycznego inkubatorze regulować za pomocą dźwigu lampy. W pierwszym tygodniu temperatury utrzymuje się na poziomie 39,5 °, a następnie stopniowo obniża się, i na koniec w trzecim tygodniu wynosi 36 stopni. Jaja muszą także odwracanie, spray i cool. Jeśli nagle wyłączył światło, jaja trzeba ukryć kawałek koca, woda ciepła do 40-42 stopni, wlać termofory w zdrowiu, umieścić je na górze i przykryć ciepłym szmatką. Wilgotność w inkubatorze utrzymywana jest stale otwarte okno.

Inkubator z ich rąk, wykonanych więc pozwala wyświetlać nie tylko kurczak, ale gęsi, kaczki, a nawet indyki. Wyświetlane około 84% jaj, złożono w inkubacji. Ale jeśli używasz inkubatora chcą zacząć, ale nie masz kapitału początkowego, potrzebuje bardziej poważne opcję. Na przykład, może to być inkubator dla jaj z rękami z lodówki. Tutaj musimy taką niezbędną część jak termostat, który, nawiasem mówiąc, może być utrzymywany w szklarni w okresie zimowym.

Niezależnie wykonane ręcznie inkubatorze, można go użyć, aby uzyskać pisklęta rosną w gospodarstwie domowym.