273 Shares 2820 views

Isaeva Larisa i jej ręcznie robione lalki

Mówi się, że możliwość robienia rzeczy kochasz – prawdziwego szczęścia. Mistrz zafascynowany ideą może z nurkowaniem głowę do pracy, nie zauważając działają strzałki na tarczy, na bok obowiązki i spotkania z przyjaciółmi, całkowicie oddając się do procesu.


Isaeva Larisa raz nawet nie myśleć o tym, jak zamienić zwykły pracy na hobby. Dziś jej kreacje są znane na całym świecie. Przez Larissa lalki mieszkają w dużych i małych prywatnych kolekcji, galerii i muzeów. Zadziwiająco realistyczne twarze rodzaju, przesuwając ciało, cudowny garnitury autorem przyniósł jego twórcy sławę. Styl autora jest łatwe do odgadnięcia na pierwszy rzut oka, mimo ogromnej liczby naśladowców. Patrząc na jej kreacji, czasami jest to niemożliwe, aby sądzić, że Isaeva Larisa – zwykły człowiek, a nie bajki, które można tchnąć życie kruchej figurze.

Jaka była jej droga w sztuce i jak żyje kochankę? Spróbujmy spojrzeć do warsztatu, gdzie małe cuda zostały utworzone.

Dokukolnaya życie

Władca Marionetek uznawane dziś Larissa Isayeva zaledwie kilka lat temu, nawet w robótki nie jest szczególnie lubił. Wiedział, jak to samo można wielu zwykłych żony i matki.

Wspominając swoje dzieciństwo, Larisa głównie wspomina kulisy teatru, który służył jako ojca. Według niej, w teatrze panowała niesamowita atmosfera. Prawdopodobnie z tego powodu, po ukończeniu szkoły, Larissa postanowił zostać nauczycielem muzyki. Jednak specjalnością musiała pracować trochę dłużej.

Według Larisa, nie każdy może zaszczepić w młodym pokoleniu szczerą miłość do muzyki klasycznej. Jedną rzeczą, entuzjazm nie wystarczy. W pewnym momencie w przyszłości kukolnitsa przestał czuć siłę nauczyciela i przyznał się, że chce robić coś innego.

Sprawa doprowadziła go do produkcji w swoim rodzinnym Jekaterynburgu. Firma zaangażowana w uzdatnianiu wody przemysłowej, Larissa Isayeva specjalistą w grafice wektorowej.

Trial Pen: najpierw tyldy

Co tchnął nowe życie w mierzonego życiu? Craftswoman sama przyznaje, że w tym czasie zdecydował przypadek. Jeden dzień z powrotem w 2010 roku, spędziła ją zimowy wieczór oglądanie telewizji i przełączanie kanałów, nagle zobaczył coś ciekawego i nowego. Dziś ona i najtrudniejszy, aby pamiętać, że uczestnicy robili show „Dekoracyjne pasja”, ale widać niezwykle natchnione Larissa, a ona też chciała porukodelnichat.

Szukasz pomysłów, które pomogą Internet. W tych dniach, że świat przeżywa kolejny bum Tilda i stworzenie Tony Finanger były niezwykle popularne. Plain miękkie lalki z oczu, kropki, cute loki i modne ubrania, jak Larisa. Postanowiła spróbować zrobić tyldy.

Patrząc na dzisiejszych prac Larisy Isaevoy, komunikacja z tyldą rozważyć niemożliwe. Ale w słowach kapitana, wszystko zaczyna się z nimi. Uzbrojony w typowy wzór, poszła do pracy. Rezultatem była lalka, która jest nadal trzymane w domu Larissa. Za nią był bardzo szybki sekund. Jednak zarówno wyszedł niezupełnie kanoniczny, ze szczegółowymi twarzy (co nie jest typowe dla tego gatunku). „Nie mogłem się oprzeć” – śmieje, wyjaśnia Larissa Isayeva.

Nieważne jak dobry tyldy, ale wkrótce okazało się niewystarczające. Trzecia praca miała szkielet i znaczącą zmianę w strukturze. Larissa wydawało się zbyt nudny Zwykłe powtórzenie pracy Tony Finanger. Postanowiła znaleźć swój własny sposób.

wzór autorski

Ekspert wyznaczyła sobie konkretne cele. Chciała zrobić lalkę, najbardziej podobny do człowieka. Ona dostosować proporcje tyldy pod anatomicznych proporcjach. Wycinanie i przekształca, zebrane kawałki razem …

kilka prace zostały stworzone. Larissa nie tylko haftowane usta i oczy na twarzach lalek, ale nie zapadnięć, że człowiek staje się bardziej niż ulgi. Prawdą jest, że wzór został stworzony przez jedną cechą, która wydawała się najbardziej brakuje fachowiec – pionowym szwem na twarzy. Ale z dala od niego, że to niemożliwe, poza czoło, nos i broda uzyskać płaski. Było to możliwe tylko poprawić technikę, dzięki czemu szew dokładnie i jakościowo. Ale nie sprawiają, że niewidzialne, w każdym razie był zauważalny. Dlatego poszukiwanie idealnego wzorca kontynuowane.

Nawet dziś, osiągnąwszy uznanie, które nabyły tysiące fanów, Larissa Isayeva kontynuuje ruch do przodu. Ona nie wierzy, że osiągnął szczyt, i mówi, że ma coś do dążyć.

Począwszy od mieszanych mediów

W pewnym momencie, Larissa wpadł na pomysł, aby zastąpić oblicze włókienniczej plastikowej lalki. Konieczne było opracowanie sposobu kształtowania polimerowego gliny. Według pana, to było prób i błędów, praktyki i eksperymentowania.

Ciało, zdecydowano się pozostawić tekstylny z ramką z drutu stalowego. Larissa uważa, że takie lalki cieplejsze, ponieważ są one bardziej miękkie i łatwiejsze sharnirok jak BJD.

Ekspert formowane Szczotka i szyi, a następnie te części są naszyte na organy tekstylnych, wewnątrz której znajduje się rama z drutu jest ukryty odpowiedzialny za stabilność i mobilność.

Kilka słów o kolorze

Lalki Larisy Isaevoy ubrany w wyjątkowych kostiumach z dużej szczegółowości. Patrząc na skład gotowy, uważny widz zauważy małe guziki i klamry, hafty i malarstwa, kłęby i rzutki. Jest to konieczne, gdy pasek jest wysoka. W rezultacie, nawet podobne do siebie postacie mają osobliwości. Każda lalka jest niepowtarzalna.

Ten mistrz lalkarz musi znać różne rzemiosła, to musi być krawiec, kuśnierz, szewc, rzeźbiarz, wizażystka, projektant, fotograf, fryzjer … Larissa Isayeva nie ukrywa faktu, że nie udało nam wszystko naraz. Według niej, błędy są nieuniknione. Ale nie powinniśmy się ich bać, i zrezygnować!

Przegubowy lalka Larisy Isaevoy

W miarę upływu czasu, idea opanować techniki produkcji zawiasów z tworzywa sztucznego gliny. Widzimy małe stawy w niektórych kreatora. Jednocześnie całkowicie porzucić technika mieszana pani nie ma planów na rzecz ciała zawiasu.

Larissa Isayeva klas mistrzowskich

Wiele mistrz nowicjatu we wczesnych stadiach często starają się uzbroić doświadczenia profesjonalistów. Larissa spokojnie odnosi się do tych, którzy starają się powtórzyć jej pracę. Po pierwsze, jeszcze nie zapomniane czasy, kiedy sama inspirowany twórczością innego mistrza, a po drugie, nie każdy może sobie pozwolić, aby skopiować to, co sprawia, że Isajew. Ci, którzy popełniają pierwsze kroki w zrozumieniu tajemnic umiejętności, warto skupić się na sukces i zaakceptowane. Larisa czasami robi zdjęcia procesie tworzenia kolejną lalkę i umieszcza je w wolnym dostępie. Ale to nie ma na celu tworzenia własnej szkole lalkowego.

Puppet technologia produkcji Larisy Isaevoy nie jest tajemnicą, Ekspert odpowiada na pytania zainteresowany w swojej pracy, pokazuje szczegóły etapy tworzenia.

Ale odpowiadając na pytania od fanów o klasach mistrzowskich, Larissa często odnosi się do braku czasu. Być może kiedyś fachowiec będzie chciał organizować interakcję ze studentami. Ale obecnie warsztaty Larissa Isayeva nie trzyma.

Gdzie są te lalki?

Ekspert przyznaje, że większość z jej pierwszych zadań było rozdawane. W pamięci pozostała tylko kilka: tyldy i tekstylnej szkielet lalki własnego wzoru.

Dom jest prawie nie Larisa jej praca. Większość z nich znalazły nowych właścicieli. Wielu wyjechało za granicę. Każde nowe dzieło autora jest z wielkim zainteresowaniem i szybko udał się do nowego domu. Wykwalifikowany pracownik żartobliwie nazywa siebie szewc bez butów.

Niektóre wspaniałe lalki Larisy Isaevoy

Zdjęcia dzieł mistrzów są bardziej jak ilustracje do książki z bajkami. Z ich wygląd jasne uśmiechnięte twarze rosyjskich piękna i dobrych towarzyszy, pań muślin dumnych królowych, orientalne tancerki … Wydaje się, że każda lalka ma swój własny charakter.

Poniższa ilustracja – Mistress of Copper Mountain w luksusowej sukni królewskiej. Jest w prywatnej kolekcji.

Są rozpoznawalne i inne obrazy: Tristan i Izolda, Iwan i Alyonushka, Królowa Śniegu i inne.

skład lalek

Częste bliźniacze lalki ręcznie Larisy Isaevoy. technologia produkcji, która jest używana kochankę, pozwala na tworzenie lalek o różnych rozmiarach. Wśród kolekcjonerów to sukces nie tylko lalki standardowej wielkości, ale również większe. Specjalnie dla Nowego Roku wakacje Larisa podejmowania składu „Santa Claus”, wśród których standard i wysoki.

Niektóre pozycje suplement kompozycje wykonane w technice modelowania i filcowania na sucho, wyrafinowane akcesoria (np sanie) są dla niektórych.

Niewyczerpanym źródłem inspiracji

Gdzie jest pani bierze pomysły? Isaeva Larisa uznał, że czerpie inspirację z baśni różnych narodów świata, literatury klasycznej, starych, dobrych filmów. Niektóre pomysły rzucił i klienci. Ale Larissa zostanie podjęta do tworzenia lalki tylko jeśli lubi koncepcją, charakter i sprawia, że chce z nim pracować.

adiutantów mistrzów

Cała rodzina Larissa twórczy. Jej syn interesuje się muzyką i pisze kompozycje elektroniczne. Ekspert przyznał, że jego praca spowodowała jej chęć tworzenia.

Jej mąż pracuje jako projektant wykwalifikowanych pracowników. Jest osobą kreatywną, lubiący sztuki i ma wiele talentów. Często mąż jest bezpośrednio zaangażowany w tworzenie kolejnego arcydzieła. Larissa Isayeva wie, że może zawsze liczyć na żonę, jeśli ona potrzebuje męskiej siły lub rady projektanta z dobrym smakiem.

Larisa wdzięczny rodzinie za wsparcie, które kiedyś pomógł jej podjąć decyzję zostawić pracę i poświęcić się całkowicie ukochanej pracy.

Cena tag i platformy transakcyjne

Lalki ręcznie Larisy Isaevoy nie nazywają budżetu. Jednak nie jest to zaskakujące, w tym poziomie umiejętności. Przeciętnie jedna lalka jest warta około tysiąca dolarów, niektóre wzory mogą być dwa do trzech razy droższe. Wysoki popyt – głównym wyznacznikiem tego, że metka nie zawyżonej.

Zakup jednego z dzieł Larisy Isaevoy może znajdować się na jednym z wielu rynków internetowych. W fizycznym sklepie ich praca fachowiec nie posiadasz, a czas przygotowania i udziału w targach, to po prostu nie pozostaje. Według większości Larissa, ona po prostu nie mają czasu, aby zgromadzić materiał, lalki nie pozostają zbyt długo w jej domu.

Rzeczy do rozważenia potencjalnych nabywców

Isaeva Larisa nie zaangażowany w tworzenie lalek przeznaczonych dla dzieci do zabawy. Wszystkie jej prace są wykonane z bezpiecznego materiału, każdy kawałek jest prawidłowo zablokowana, ale aktywny grać w te wspaniałe lalki nie przetrwa.

Jej prace są przeznaczone do przechowywania kolekcji. Oczywiście, można podnieść i zginać ich połączenia mobilnych, ale leczenie musi być delikatna i ostrożna.