216 Shares 9300 views

Kompozycja na temat "Widok z okna zimą": esej pisanie w stylu krajobrazu

Kompozycja na temat "Widok z okna zimą" – prosta praca. Jednak w niektórych studentach proces tworzenia takiego eseju rodzi pewne pytania. Cóż, konieczne jest zrozumienie tematu, jaki styl najlepiej jest przylegać, jeśli trzeba napisać esej tego rodzaju.


Wprowadzenie

Esej "Widok z okna zimą" powinien mieć przede wszystkim początek. Lub wprowadzenie, jak to zwykle nazywa. Dla niektórych studentów ta część stanowi pewną trudność. "Kryzys pierwszego akapitu" – jak się nazywa publicystami. Cóż, jeśli istnieje taki problem, możesz rozpocząć rozprawę z pytaniem. Jest to najprostszy sposób. Będzie wyglądało tak: "Czy lubisz zimę? Ja, dla jednego, kocham bardzo dużo. Wielu nie lubi niskich temperatur, faktu, że trzeba ubierać się ciepło, znosić wczesną ciemność. I ja, wręcz przeciwnie, wszystko to się kocha. Kilka zwrotów napisanych w tym duchu może stać się logicznym wstępem do eseju. Jednak wtedy pożądane jest prowadzenie od pierwszej osoby (od samego początku było to właśnie), ale to nie jest takie trudne.

Główna część

Jaka powinna być treść takiego eseju jako esej na temat "Widok z okna zimą"? Jak każdy chce. Ale tu jest jeden niuans. Pamiętaj, postępuj zgodnie z zasadą opisu. Nie ma miejsca na analityków, głębokich argumentów i konkretnych wniosków. To esej krajobrazu. Oznacza to, że główne zadanie jest następujące: napisz, aby podczas czytania osoby mogło żywy wyobrażać opisany obraz, jakby żywy. Nie jest tak trudno to zrobić. Możesz napisać o tym: "Wystarczy tylko wyobrazić sobie … koniec grudnia, śnieżnobiały puszysty śnieg, delikatnie pokrywający drogi miejskie, ścieżki, drzewa. Od razu staje się jaśniejsza, pojawia się nastrój wakacji. Jest zimą, że obchodzi się Nowy Rok i Wesołych Świąt. Miasta ubierają się w wspaniałe wianki odzieżowe, ornamenty i światła, ludzie przedwcześnie zamieszają, kupują prezenty dla krewnych, zastanawiają się nad tym, jak będą świętować wydarzenie … Ma to swój własny romans i jest to jeden z głównych uroków zimy ". Jeśli kontynuujesz pracę "Widok z okna: zima w całym urzekającym obrazie", więc może się okazać bardzo dobrze.

Rozwój działki

Mówiąc o tej porze roku, student powinien zapamiętać główny temat. W końcu główny temat eseju – "Widok zimowy z okna". Pisanie powinno o tym więcej mówić. Kontynuować temat zimy może być w następujący sposób: "I jak miło zimno zimowy wieczor zaparzyć duży kubek gorącego kakao i usiąść na szerokim progu okna, owinięty w ciepły sweter. Oglądaj, jak w powietrzu wiruje bezcenne płatki śniegu. Jak ludzie, pochowani w wełnianych chustach, wracają do domu i jak lekko kołysze ciężkimi gałęziami drzew pokrytych śniegiem. Lubię widok z okna zimą. Taki obraz stwarza spokojny, spokojny nastrój i refleksje na temat przyjemności ".

Ogólnie kompozycja na temat "Widok z okna zimą" można napisać dowolnie. Najważniejszą rzeczą jest przekazanie nastrojowi czytelnikowi.