131 Shares 1788 views

Jak wybrać drzwi do łazienki i toalety?

Jakie cechy powinien mieć drzwi do łazienki i toalety? Jeśli przed drzwiami pomieszczenia toaletowego różniły się tylko wielkością, teraz dołączony do znaczenia i cech praktyczność, trwałość, łatwość pielęgnacji, walory estetyczne, pasujące do stylu mieszkania lub domu.


Wilgotność w łazience, nawet jeśli nie jest dobra wentylacja, zawsze wzrasta. Dlatego lepiej jest wybrać projekt, które nie boją się wilgoci i pary: mogą służyć jak najdłużej i aby utrzymać swój pierwotny wygląd. Ponadto, drzwi do łazienki muszą mieć dobrą izolację cieplną i dźwiękową.

Najbardziej materiał odporny na wilgoć do produkcji drzwi, oczywiście, jest szkło. On nie zagraża zniszczenie i deformację wody i wysokich temperaturach. Co więcej, jest higieniczna, ekologiczny, nie przegap hałasu i zatrzymuje ciepło dobrze. Nowoczesne drzwi do łazienki i WC są wykonane z litego szkła, tak aby pokonać je w domu jest prawie niemożliwe. Są coraz popytu, dzięki praktyczność, niezawodność, elegancki i stylowy design. To może być nudny, rowkowane, nawet barwione lub projekt lustrzany o różnym stopniu przejrzystości.

Drzwi szklane często są ozdobione drewna, plastiku lub metalu wkładki, kolorowe mozaiki, wspaniałych wzorów i rysunków. Najbardziej oryginalne drzwi wykonane są ze szkła jest. Oni sprawiają, że pomieszczenie staje się jaśniejsze i optycznie powiększyć przestrzeń, dzięki swej pozornej łatwości. Szklane drzwi do łazienki idealnie pasuje do każdego wnętrza, a stać się prawdziwą ozdobą domu. Drzwi szklane mają dość wysoką cenę.

Plastik jest świetny do pomieszczeń mokrych. drzwi z tworzywa sztucznego nie gnije, nie odkształca się z wody i wilgotnego gorącego powietrza. Są lekkie, higieniczne, trwałe i łatwe w użyciu. Cechuje je dobry dźwięk i izolacji cieplnej cech. Dzięki specjalnej powłoce PVC-struktur może symulować powierzchni wszystkich materiałów naturalnych. Nowoczesne drzwi plastikowe są zróżnicowane pod względem formy i koloru. Plastikowe drzwi do łazienki i WC utraty parametrów estetycznych drewnianych i szklanych odpowiedników, ale są one opcję klasy „gospodarki”, a ze względu na niskie ceny dostępnych dla większości. Drzwi z PCV nie pasuje do każdego wnętrza. Ich celem – pokoje w demokratycznym i bezpretensjonalny styl.

Drewniane drzwi do łazienki i WC – to klasyczny. Każdy wie, że drzewo boi się wody i szybko pogarszających się podczas pracy w wilgotnym i ciepłym środowisku. Ale to nie znaczy, że te drzwi nie nadają się do łazienki. Są niezastąpione we wnętrzu drogiego szlachetnego stylu klasycznym. W produkcji okien do łazienki korzystających buk i dąb. Drewno w łazience powinny być wysokiej jakości: prawo zbierane i suszone. Drewniane drzwi łazienki impregnowane antyseptyczne i pokryte warstwą lakieru. Pożądane jest, aby wejście jest umieszczony tak, że nie przecieka woda. Drzwi te są dostępne tylko dla osób o wysokich dochodach.

Bardzo popularne wśród większości konsumentów drzwi MDF i płyty wiórowej pokrytej laminatem. Te projekty działa dobrze w pomieszczeniach mokrych. Są one zróżnicowane w projekcie, mogą być ozdobione oryginalnymi elementami, wygląda nowoczesne i stylowe, przystępne cenowo. Ale fornirowane drzwi do łazienki to lepiej nie kupować, bo naturalne forniry nie mogą wytrzymać oddziaływanie wilgotnego gorącego powietrza.

drzwi łazienkowe muszą być wyposażone w otwory wentylacyjne lub mają lukę między skrzydłem drzwi a podłogą. Na drzwiach do łazienki i toalety powinny być zainstalowane silne i niezawodne zamki i uchwyty, tak jak są one poddawane wysokim obciążeniom podczas pracy.