370 Shares 2302 views

Skąd mam wiedzieć, z którą polikliniką ja i moja rodzina należą?

Medycyna państwowa w Rosji jest często ostrzegana na ostatnie słowa, ale przy pierwszych objawach przeziębienia lub standardowych informacji większość ludności jest wysyłana do miejskich placówek opieki zdrowotnej. Oznacza to, że musisz znać Twój szpital i pożądane jest posiadanie karty z wyprzedzeniem. Skąd mam wiedzieć, z którą kliniką należę przy rejestracji i czy mogę odwiedzić poliklinikę w miejscu zamieszkania bez rejestracji?


Wyjeżdżamy na poszukiwania

Nie ma pojedynczych usług referencyjnych dla pacjentów. W związku z tym poszukaj instytucji opieki zdrowotnej, którą musisz zrobić samodzielnie. Być może już wiesz, że budynek otoczony ogrodem dwa dziedzińce od ciebie to poliklinika? Jeśli odległość jest minimalna i wolna, możesz po prostu udać się do najbliższego szpitala i dowiedzieć się wszystkiego w rejestrze. Ale bądź przygotowany na to, że najbliższa klinika może służyć zupełnie innym obszarze. Pytasz: "Skąd mam wiedzieć, z którą polikliniką ja i rodzina należą, jeśli nie ma czasu na osobiste wizyty w pobliskich szpitalach?" Odpowiedź brzmi: Bądź przygotowany na to, że nadal będzie konieczne spędzanie osobistego czasu na komunikacji z przedstawicielami systemu opieki zdrowotnej.

Katalogi pomogą Ci znaleźć poliklinikę

Opcja, oszczędność czasu – zadzwoń do najbliższego polikliniki. Znajdziesz ich kontakty w katalogach organizacji. Następnie zadzwoń do rejestru (najlepiej rano) i zapytaj, czy instytucja służy Twojemu adresowi. Gdy znajdziesz swoją klinikę, warto odwiedzić ją natychmiast i otrzymać kartę pacjenta. Znajomość lekarza i organizacji może oczywiście zostać przełożona na rzeczywistą chorobę. Lepiej będzie jednak umówić się na lekarza, jeśli zajdzie taka potrzeba, jeśli jesteś zarejestrowany w danej placówce opieki zdrowotnej. Jest jeszcze jeden sposób na sprawdzenie, która klinika należy do konkretnego budynku mieszkalnego.

Poliklinika pomoże znaleźć "słowo usta"

Najprostszym sposobem sprawdzenia, gdzie organizacje komunalne obsługują Twój adres to – poproś lokalną społeczność. Poproś znajomych i znajomych, którzy mieszkają w pobliżu lub sąsiadów w domu. Obecnie wiele osób nie chce poszukiwać pomocy od obcych osób i jest to najprostszy sposób znalezienia instytucji, z którą każdy odwiedza. Pamiętaj, a surowy człowiek z wejścia, a młoda dziewczyna i babcia przy wejściu wiedzą, gdzie zlokalizowana jest lokalna poliklinika. Ponadto, po rozmowie z klientami, możesz dowiedzieć się czegoś przydatnego, na przykład opinie o konkretnym lekarzu lub harmonogram przyjmowania pacjentów. Nie bądź nieśmiały i pytaj sąsiadów, ponieważ pytanie: "Która poliklinika, którą leczysz, gdzie jesteś traktowana?" Jest absolutnie przyzwoita i nie spowoduje ujemnego.

Instytucje opieki zdrowotnej dla dzieci

Nie zapominaj, że pacjenci poniżej 18 roku życia w naszym kraju są obsługiwani w oddzielnych placówkach medycznych i profilaktycznych dzieci. Jeśli Twoja rodzina ma dzieci, po przejściu do nowego mieszkania musisz się zastanawiać, jak znaleźć szpital i dla nich. Te same metody, które wykorzystałeś do znalezienia dorosłej instytucji opieki zdrowotnej, pomogą. Popularne pytanie młodych matek: "Dziecko wkrótce urodzi się w rodzinie, skąd wiemy, do której mamy poliklinik?" Kobiety w ciąży nie mogą być zaskoczone poszukiwaniem szpitala dziecięcego. Po wypisaniu ze szpitala wraz z dzieckiem w pierwszych tygodniach będzie prowadzony patronat lekarza okręgu dziecka i pielęgniarki. Będą oni oficjalnie informowani o wyładunku (wysyłane przez szpital z macierzyństwem) i poinformują cię, gdzie iść w razie problemów.

Czy rejestracja wymaga rejestracji w poliklinice?

Jeśli jesteś zarejestrowany pod adresem prowadzonym przez konkretną poliklinikę, nie masz prawa odmówić świadczenia usług. Nawet jeśli nigdy nie odwiedziłeś tej instytucji opieki zdrowotnej, możesz wezwać lekarza w domu w przypadku choroby, dyktując wszystkie niezbędne dane telefonicznie. Jeśli adres faktycznego pobytu nie jest zgodny z pozwoleniem na pobyt, możesz zarejestrować się w najbliższym ośrodku klinicznym, pisząc wniosek na nazwisko jego dyrektora. Przed zebraniem dokumentów należy zwrócić się do lekarza okręgu z wcześniejszą kliniką: "Skąd mam wiedzieć, która klinika należy do mnie teraz?" Lepiej zabrać ze sobą kartę z poprzedniego szpitala, ponieważ zawiera wiele przydatnych informacji dla specjalistów. Jeśli z jakiegoś powodu nie udało ci się, w nowej klinice, po zarejestrowaniu, otrzymasz nową historię chorób. Bez stałej rejestracji w miejscu zamieszkania może być ustalona w placówce opieki zdrowotnej i dziecku. Po napisaniu oświadczenia do szefa kliniki musisz wysłać oficjalną odpowiedź, są one rzadko rzucane, ponieważ każda instytucja opieki zdrowotnej jest zainteresowana zwiększeniem liczby pacjentów. Dowiedziałeś się wiele o procedurze rejestracji w instytucji poprawiającej stan zdrowia, a teraz o przyjacielu: "Skąd mam wiedzieć, która z poliklinik? Ja i rodzina należą do?" Nie sprawi, że wkraczasz w wątpliwość. Możesz udzielić przydatnych porad, a nawet opowiadać o własnym doświadczeniu.