422 Shares 4192 views

niewydolność wątroby

niewydolność wątroby to stan nienormalny, stanowiących końcowy etap choroby. Choroba jest związana z dysfunkcją i zaburzeń towarzyszy neuropsychologiczne charakteru różnym nasileniu, w niektórych przypadkach, nawet śpiączkę.

niewydolność wątroby może być spowodowane zakaźne zapalenie wątroby (choroby zakaźnej), przewlekłe zapalenie wątroby, toczenia marskość alveococcosis, nowotwory trzustki, przewlekłej obturacji (okluzji) przewodu żółciowego. Przyczyną choroby jest hemodynamicznych zaburzenia na tle niedrożności żył wątrobowych, zatruć grzybami, substancje zapalenia wątroby (ołów, fosfor i inne) ekstremalne czynniki wpływające (procedury operacyjne, oparzenia, rany). Choroba rozwija się nietolerancja leków (leki przeciwcukrzycowe, chlorpromazyna, etc), choroby którym towarzyszy pozawątrobowych żółci.

Niewydolność wątroby u dzieci jest często wynikiem zapalenia wątroby typu B.

Biorąc pod uwagę mechanizm niewydolności wątroby dzieli się na dwóch postaciach.

Pierwszym z nich jest endogenny. Ta forma rozwija się w wyniku zmian w miąższu wątroby i hepatocyty funkcjonowanie zaburzeniom.

Egzogenny kształt z powodu dopływu krwi nasyconego amoniakiem w krwiobiegu żyłę wrotną przez portacaval zespolenia.

Jak pokazuje praktyka, niewydolność wątroby rozwija się przeważnie w postaci mieszaniny. Jednocześnie zdominowanym przez czynniki endogenne.

niewydolność wątroby. objawy

Choroba ta może wystąpić uderzenie pioruna, przewlekłych i ostrych. Najczęściej jest przewlekły rozwój choroby. Początkowo jest on wykrywany przejawy niewydolności wątrobowokomórkowego. Mówi zaburzenia odżywiania, suchość skóry, zmniejszenie sprężystość w tkankach, powstawanie popękane i krwotoki skórne. Ginekomastia może wystąpić, ze względu na coraz większą toksyczność. Ponadto, prawdopodobnie zwiększenie lub zmniejszenie wątroby, rozwoju wodobrzusze, powiększenie śledziony. Manifestacje ciężkiej choroby charakteryzującej się ciężkiej klęski. Pacjenci w tym stanie zauważyć specyficzny zapach z ust, gorączka, ból podczas badania palpacyjnego.

Dalszy rozwój choroby objawiające się zaburzeniami układu nerwowego i stanu umysłowego pacjentów. Takie zmiany uważa się za główne czynniki w ocenie zaawansowania choroby. Biorąc pod uwagę objawy tych chorób są podzielone na trzy etapy.

Pierwsze nuty nocy bezsenność, niestabilność emocjonalna, senność w ciągu dnia, zaburzenia pamięci, w niektórych przypadkach, ewentualne bóle głowy lub zawroty głowy.

Drugi etap charakteryzuje zaburzeń neurologicznych, zaburzeń funkcji poznawczych, do momentu wystąpienia wątroby (gąbczastej) gepatargii. Pacjent ma drżenie warg, dłoni, powiek, ataksja, wędrujących oczu, mimowolne oddawanie moczu i defekacji. Prawdopodobnie również rozwój syndromu delirium, towarzyszy wzbudzeniem ze zmianą opóźnienia. Gdy warunek ten występuje najbardziej widoczne zmiany w odczytach EEG.

Na trzecim etapie (koma) charakteryzuje się ciężką błąd. Po tym przychodzi zadyszki a następnie – Coma.

Kiedy piorunująca niewydolność wątroby, śmierć może nastąpić w ciągu kilku godzin.

Ostrego postępu choroby charakteryzuje się ostrymi lub podostre (stopniowe) początku trwa od kilku dni do kilku tygodni. Patologia może w niektórych przypadkach zatrzymać po osiągnięciu pierwszego lub drugiego etapu, ale co do zasady, to postępuje się na śmierć.