723 Shares 3564 views

Co zrobić, jeśli dysk flash nie działa

Sprzęt komputerowy zmienia się szybko. W ostatnich czasach zmieniła się i kilka rodzajów mediów: dyskietki, płyty CD, karty pamięci flash. Kij jest tak prosty w obsłudze, które stały się powszechne dla studentów, pracowników biurowych i tylko PC użytkowników. Jak każde urządzenie, czasami są one podatne na uszkodzenia, a następnie pojawia się problem. Co zrobić, jeśli dysk flash nie działa? Co należy zrobić, aby uzyskać jego wydajność?


Najczęściej spotykane następujące problemy związane z tymi nośnikami informacji. Komputer nie sformatować dysk flash USB, wyświetla go jako dysk wymienny o pojemności 0 MB, lub komputer widzi go jako dysk wymienny, ale nie idź do niego. Gdy pojawi się ten komunikat: „Włóż dysk do napędu”.

Aby dowiedzieć się, dlaczego nie dysk flash, konieczne jest przede wszystkim ustalenie, jaki procesor i jej kontrolera pamięci. Jeśli chip kontrolera lub pamięć zawiedzie, system operacyjny Windows nie może zidentyfikować i określić, jak podłączone urządzenie i nie może zainstalować odpowiedni sterownik. Pomyłka przez urządzenie do rozpoznawania pojawia się z powodu programu, sterownika zarządzającego, który nie czyta chip pamięci. W tym przypadku konieczne jest, aby zdemontować napęd flash i uruchomić sterownik w trybie testowym. W tym celu konieczne jest, aby zamknąć dwa specjalne obszary układów pamięci. Powodem, że dysk flash nie działa i nie widzi komputer może być brak podłączenia urządzenia kontroler USB w systemie BIOS. Konieczne jest, aby znaleźć w ustawieniach Award BIOS Integrated Peripherals i znaleźć opcję Ami BIOS Zaawansowane. Stanowią one element o nazwie Konfiguracja USB. Musimy iść do niego i naciśnij klawisz Enter, a następnie kontroler USB musi być ustawiony na „Włączone”.

W przypadkach, gdy pamięć flash nie działa, można użyć specjalnego oprogramowania. Na przykład, korzystne AlcorMP.ini. Jednak program ten nie wymaga przechowywania informacji na dysku flash, jak to będzie sformatowanie urządzenia startowego. początkowa konfiguracja pliku programu, który chcesz zapisać, a będzie ulegać zmianie zgodnie z pamięci.

Po przywróceniu wydajności urządzenia przy użyciu programów AlcorMP.ini można już bezpieczne usuwanie ikonę urządzenia. Aby tego uniknąć, wystarczy w konfiguracji-BadBlock zaznaczyć Odinstaluj sterownik Kiedy Close MP. Należy przestrzegać zasad: najpierw AlcorMP.ini uruchomić program, a dopiero potem – aby wstawić pamięć USB i odwrotnie – aby zamknąć program, a następnie wyciągnąć kij.

Jeśli dysk flash nie działa, przyczyna może leżeć w liczbie urządzeń podłączonych do komputera i mocy, a także w ich zużyciu energii elektrycznej. Jeśli brakuje pożywienia dla nich (skaner, drukarka), Windows wyłącza niektóre urządzenia iw rezultacie nie widać kij. Dowiedz wyjście USB sterownik może być w zakładce „Właściwości” – „Power” w Menedżerze urządzeń. Powody, dla których istnieją błędy w kartach pamięci flash mogą być pokryte w jego nieprawidłowego usuwania z komputera USB portów w atakach wirusów.

Dyski flash są nie tylko wygodne wymiennych urządzeń pamięci masowej, dzięki ciekawym wzornictwem, stają kolekcjonowania przedmiotów. Na przykład, istnieje USB flash drive-transformator, który wydał firmę zniszczyć. Twoja kolekcja oryginalnych gadżetów można uzupełnić Cat-robot, który zamienia się w pamięci flash USB o pojemności dwóch gigabajtów, kompatybilnych w systemie Windows.