400 Shares 8968 views

Hemoroidy: Psychosomatyka, przyczyny, leczenie, porady

Dziś dowiadujemy się, w jaki sposób leczyć hemoroidy. Psychosomatyka w tej chorobie, jak dziwne jak się może wydawać, odgrywa ogromną rolę. Wydawałoby się, że dana osoba posiada jeden lub drugi tylko ból, gdy niektóre przyczyny i uwarunkowania organizmu. Ale w rzeczywistości tak nie jest. Psychologia odgrywa również ważną rolę. Po tym wszystkim, to wpływa na cały organizm. A zatem, należy również wziąć pod uwagę i psychosomatyki. Często leki są bezużyteczne w trakcie leczenia. Ale działa na równowadze psychicznej, a wręcz przeciwnie, pomaga uporać się z tej czy innej dolegliwości. Spróbujmy zrozumieć co hemoroidy, jak ją leczyć.

opis

Co należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Na przykład fakt, że hemoroidy, Psychosomatyka który odgrywa ważną rolę dla skutecznego leczenia jest często mylnie uważana za chorobę wstydliwą. O nim nie mówić głośno. Według statystyk, około 30% populacji spełnia tę chorobę. Ogólnie, hemoroidy – jest zapalenie i krwawienie z odbytu. Ból podczas defekacji występuje dyskomfort, a nawet krew! Proces jest czasami towarzyszy stan zapalny i utrata hemoroidalnej węzłów. W rejonie odbytu znajdują się małe guzki, które muszą być włożone z powrotem. W sumie, to bardzo nieprzyjemne choroby. Ale nikt nie jest bezpieczny od niego.

Dlaczego?

Zapalenie hemoroidy (Psychosomatyka zostanie zbadane później) – jest to bardzo nieprzyjemne zjawisko. Ale, jak już zostało powiedziane, ubezpieczyć się od ich niemożliwe przejawach. Wiele osób zastanawia się, dlaczego nie ma hemoroidy, dlatego, że czasami staje się stan zapalny. Naukowcy nie mogą jeszcze zdecydowanie odpowiedzieć na te pytania. Po tym wszystkim, w przeciwieństwie do większości chorób, hemoroidy ma wiele przyczyn, które przyczyniają się do pojawienia się choroby. Możemy mówić tylko o warunkach, które przyczyniają się do tego procesu. Ale to jest właśnie powód, początki nie być w stanie znaleźć.

Odgrywa ona istotną rolę psychosomatyki hemoroidy. Hemoroidy są psychologiczne przyczyny, które są znalezione i potwierdzone, będzie ona traktowana znacznie łatwiej niż bez rozpoznania tej funkcji. Więc nie sądzę, że ta choroba może wystąpić nieprzyjemny bez uwzględnienia psychologiczny i emocjonalny wpływ na osobę.

nie psychologia

Ale najpierw niech zrozumieć powody, dla rozwijających się choroby. Jeśli nie brać pod uwagę czynniki psychologiczne i emocjonalne. Po tym wszystkim, muszą istnieć pewne warunki, które mogą być brane pod uwagę! Tak, jest. Ogromną rolę odgrywa dla choroby psychosomatyki hemoroidy. Wskazówki do wyeliminowania choroby może mieć nieskończoną liczbę. Ale na początek jest wyeliminowanie czynników non-psychologicznych. W przeciwnym razie cała kuracja nie daje widoczne rezultaty.

Wśród najczęstszych przyczyn problemów odróżnić płeć. Według statystyk, kobiety w wieku od 25 do 30 lat są najbardziej podatne na hemoroidy. Mężczyźni twarz z nim po około 40. Również na ryzyko zajścia w ciążę. załadować je na ciele jest silny, więc hemoroidy mogą występować nawet bez objawów. Lub w postaci węzłów strata hemoroidalnej. Siedzący tryb życia jest również korzystne środowisko. Dziedziczność i mechaniczne uszkodzenie odbytnicy powinny być również brane pod uwagę.

naprężenia

Ale to nie wszystko. Nie taka prosta choroba – hemoroidy. Psychosomatyka – przyczyny choroby na poziomie emocjonalnym i psychologicznym – gra tu, jak już zostało powiedziane, dość poważna rola. Tak, wielu odrzuca to podejście, ale nadal ma miejsce.

Które mogą mieć wpływ na pojawienie się hemoroidów? Stres. Jest to główny wróg naszego zdrowia. stan stres ma negatywny wpływ na cały organizm jako całość. I nie można dokładnie przewidzieć, jak zareaguje na inny paskudny wstrząs. Dlatego ludzie, którzy są stale nerwowy, wchodzą przede wszystkim na ryzyko. Dobrze, jeśli można zmierzyć tylko z hemoroidów zewnętrznych, którym towarzyszy utrata węzłów. Ta forma choroby można wyleczyć bez leków. Ale tutaj jest wersja wewnętrzna zwykle wymaga interwencji medycznej. Więc zwrócić uwagę na fakt, że stres może powodować rozwój tej choroby. To przykre, ale to jest fakt.

emocje

Wiele bardzo ciekawych powody psychologiczne, dlaczego pojawiają się hemoroidy. Psychosomatyka choroby – bardzo delikatnym momencie. A czasem całkiem poprawnie zidentyfikować przyczynę choroby na poziomie emocjonalnym, aby uzdrawiać i aby rozwiązać ten problem.

Już dawno zaobserwowano, że ludzie są bardziej skłonni do emocjonalnych objawów choroby. Chodzi o to, że tak zwane obciążające uczucia i emocje wpływają niekorzystnie na organizm. Nie tak poważne, jak stres, ale nadal. Jeśli myśleć i patrzeć na to co mówią naukowcy, możemy stwierdzić, że negatywne emocje, które tworzą się wewnątrz osoby, przyczyniają się do powstawania niektórych naczyń krwionośnych w klastrach. Stąd to hemoroidy. Zwłaszcza jeśli mówimy o wyglądzie, wraz z utratą guzków z odbytnicy.

obawy

Jakie inne przyczyny hemoroidów leży w siebie? Psychosomatyka (przyczyny psychologiczne tabeli nie są tak duże,) oznacza, że obawa oddzielania lub rozdzielania przyczynia się również do rozwoju choroby. Oznacza to, że jest to albo stres i negatywne emocje, a mianowicie strach przed zbliżającym się strat.

Ludzie, którzy są stale czegoś boi i strachu tendencję do hemoroidów i jej przejawy podlegają dość często. Nasz organizm często reaguje na stan psychiczny i emocjonalny. Więc nie zdziw się. Jednak to nie znaczy, że należy bać się niczego, a hemoroidy pojawi się natychmiast. Wcale nie. Strach zazwyczaj tylko stałe lub ogromna siła wywiera pewien wpływ na organizm, co daje podstawę do pchania hemoroidy.

Spokój!

W zasadzie to wszystko. Można powiedzieć, że choroba – jest to choroba, która jest w stanie wystąpić z powodu „problemów w twojej głowie.” Jeśli są one prawidłowo ustawione, wówczas istnieje możliwość leczenia bez interwencji medycznej. A nawet więcej chirurgiczny. Wiemy już, jaki rodzaj choroby zwanej „hemoroidów” psychosomatyki. Leczenie tej choroby jest całkiem prosta. Zwłaszcza jeśli mówimy o tym, kiedy to emocje i psychika przyczyniły się do rozwoju choroby.

Pierwsza i najważniejsza zasada – jest zachowanie spokoju i opanowania. Jak widzieliśmy, obawy i stres przyczynia się do pojawienia się hemoroidów. A zatem, leczenie z dobrymi myślami sens. W spoczynku krwi w organizmie nie zatyka żyły i naczynia krwionośne zaczyna gromadzić się w niektórych obszarach. Dlatego też ostatecznie hemoroidy wziąć miejsce. Musimy drzemią przez długi czas. Równowaga emocjonalna – to jest coś, co pomoże nam w pierwszej kolejności!

Animal wspomaganej terapii

Ale jedną radę, że wielu przyczyn wstrząsu i pewnym sceptycyzmem. Od hemoroidy ma powody psychologiczne, możliwe jest, aby usunąć je z pomocą tzw zooterapia. Jest to nowoczesny i modny psychologowie leczenie. To pomaga, to uważa się lekarze, a niektórzy klienci szybko przywrócić równowagę emocjonalną. W rezultacie – wyeliminować problemy i choroby w organizmie.

Animal wspomaganej terapii – nie jest niczym innym traktowaniu zwierząt. Zaleca się, aby komunikować się z czworonożnych przyjaciół. Na przykład, znaleźć sobie akwarium z rybami i patrzeć na nich przez długi czas. Albo dostać szczeniaka lub kociaka. Niespodziewanie, interakcja ze zwierzętami naprawdę pomaga się uspokoić. Na przykład, długo nie zostanie udowodnione, że koty mogą być traktowane. W dosłownym tego słowa znaczeniu. A psy, też. Tak więc, jeśli nie masz zwierzaka, to dostać. A jeśli ma, to pojawienie się hemoroidów spędzać więcej czasu razem. Bardzo dobre podejście, choć wielu uważa ją i wątpliwości.

Porady na każdą okazję

Teraz jest jasne, do nas, co hemoroidy. Psychosomatyka choroby jest już taki problem. Jak widać, wiele zależy od psychicznego i stan emocjonalny. Mogę jakoś nadal bez lekarze starają się radzić sobie z chorobą? Tak, nawet siebie – nie jest najlepszym wyborem. Jeśli chodzi o hemoroidy zewnętrzne, można spróbować go wyleczyć. Kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym.

Na początek w jakikolwiek sposób ustanowić równowagę psychiczną i psychicznej. Można nawet skonsultować się z terapeutą. Bardzo dobra pomoc w walce z hemoroidami. Następnie można użyć różnych odbytnicy świecami. Jest to bardzo dobry sposób na leczenie. Doskonale nadaje się do tego, następujące preparaty: "Pomocy", "Nigepan", "Troxevasin", "Natalsid". Możesz też kupić preparaty bardziej budżetowych. Na przykład, świeca z gliceryną. Dwa razy dziennie je po wypróżnieniu przez dwa tygodnie – i hemoroidy nie bój.

Czasami trzeba iść do lekarza: proctologist lub chirurga. Zasadniczo, jeśli nie wierzą w psychosomatyki i siebie, można od razu udać się do recepcji do specjalisty.