872 Shares 9854 views

leukoplakia przedrakowym szyjki macicy może być

Ta diagnoza rzadko zaczyna szukać dla niewprawnego osoby. Zazwyczaj wyszukiwarka zatkać frazę „leukoplakia szyjki macicy” tylko wtedy, gdy jest ona wymieniona nazwisko lekarza lub przyjaciela, który jest zaznajomiony z tą chorobą. Warto przeczytaniu artykułu, zamiast przerażonych komentarzach na forach.

leukoplakia szyjny – matowego uszkodzenie śluzówki w tej dziedzinie. Stopień zniszczenia może paradoksalnie być ustalona tylko na oczy, patrząc na fotelu ginekologicznym. Jednak leukoplakia wymaga uwagi, ponieważ może to być rodzaj warunku przedrakowych. Po rozpoznaniu należy pobrać próbkę tkanki do analizy, aby nie przegapić moment degeneracji komórek.

Leukoplakia szyjki przyczyny mogą być różne. Są one trudne do określenia, w każdym indywidualnym przypadku. Ogólnie choroba jest dość tajemnicza, a lekarze mają tylko założenia dotyczące czynników prowokujących.

Po pierwsze, może to być zaburzenia wydzielania wewnętrznego. Jest udowodnione, że wysoki poziom estrogenów często stymuluje proliferację nabłonka i rogowacenia. Jeśli masz zaburzenia cyklu, oznacza to, że hormony kobiece nie są w porządku. Innym powodem, dla którego czas pójść do ginekologa, to będzie leukoplakia profilaktyka.

Po drugie, leukoplakia szyjki macicy często prowokowane przez miejscowego stanu zapalnego. Szczególnie „wyodrębnione”, pod tym względem czynników chorobotwórczych, takich jak Trichomonas. Jednakże wszelkie inne patogeny mogą powodować leukoplakia.

Po trzecie, warunek ten jest spowodowany przez uraz szyjki macicy. To nie jest tak łatwo zranić, nie każdy członek ludzi wystarczająco długo, aby powodować chroniczne szkody. Tak, i to jest trudne do normalnego seksu. Kolejna rzecz – wiele zabawek erotycznych, takich jak dysze, kolce, wąsów i tym podobne. Więc sprowokować leukoplakia. Nic dziwnego, że w starożytnych Chinach, gdzie zostały uhonorowane wiele zabawek, była ogromna liczba chorób ginekologicznych. Więc wybierz – zdrowie intymne lub ekstremalne doznania.

Choroba jest poważna na tyle, ale nie panikuj. Nie tak straszna sama diagnoza „leukoplakii szyjki macicy.” Leczenie, jeśli zaczął dość szybko, wydaje się być skuteczne w większości przypadków. Wybrane metody różnią się zarówno konserwatywne i chirurgiczny, jakkolwiek przeszkadzających pacjentów i obawiają się, że ten ostatni.

Pierwsza metoda: krioterapia. Tj kauteryzacji ciekłym azocie. W rezultacie, uszkodzenie całkowicie martwicze, nieprawidłowe komórki zabija się w tym samym czasie. To zajmuje tylko 2 do 5 minut. Znieczulenie opcjonalnie. Heal przez kilka miesięcy.

Druga metoda: fotokoagulacja laserowa. „Złe” komórki są niszczone przez wysokiej intensywności lasera. Ponadto ta metoda – martwe komórki tworzą gęstą warstwę, przez co z kolei nie mogą przedostać się infekcji. Znieczulenie, jak w pierwszym przypadku, nie jest konieczne. Gotowe na początku cyklu, leczy również przez kilka miesięcy. Mimo to, oczywiście, zależy to od powierzchni, które nawiedziło leukoplakia.

Trzecia metoda: Radiowave chirurgia. leczy także w ciągu kilku miesięcy jest bardziej delikatny sposób, co jest dobre, nawet dla tych, którzy jeszcze nie rodziły.

Czwarta metoda: klasyczny operacyjne. Jest stosowany rzadko, zazwyczaj w czasie ciąży. Pacjent robi „Cezara”, równolegle do pracy na jej szyjki macicy.

Sposób piąty: wykorzystanie środków lokalnych działań. Zwykle po chwili leukoplakii okazuje brązowy, a następnie znika. Metoda będzie dobre, jeśli nie wymagają tego od czasu do czasu, aby powtarzać. Dlatego warto zwrócić uwagę na pierwsze trzy.

Sam zidentyfikować chorobę bardzo trudne, więc nie leń się przynajmniej raz w roku poddać się badaniom miednicy. Z leukoplakii nie żartuję – ponieważ może być przedrakowym. I na jakim etapie choroby, lekarz może powiedzieć dopiero po analizie. Dlatego najlepszym środkiem jest profilaktyka raka szyjki macicy – regularny monitoring w gabinecie ginekologa. Życzę zdrowia!