818 Shares 8211 views

Jak poprawić trawienie

Trawienie osoba – klucz do normalnej egzystencji, o ile, oczywiście, z nim nie ma problemu. Ale w idealnym zdrowiu jest prawie jednym z nas ktoś może. Ktoś często daje o sobie znać zgaga, ktoś cierpi na ból w jamie brzusznej, ktoś nie może poradzić sobie z zaparciami. Przyczyn jest wiele, i nie o wszystkim powiedzieć. Jeśli chcesz być zdrowy, to należy koniecznie wiedzieć o tym, jak poprawić trawienie. Ale zanim spojrzymy na najlepszych praktykach, spójrzmy na głównych wrogów naszego przewodu pokarmowego.


Poprawia trawienie: najpierw trzeba znaleźć korzeń wszelkiego zła

 • szkodzi palenie nie tylko łatwe, ale układ trawienny. Toksyny, które dostają się do organizmu przez dym papierosowy, spowodować podrażnienie żołądka, zwiększa prawdopodobieństwo, że po jakimś czasie będzie wiedział o sobie żołądka lub wrzód.
 • Stres. Im bardziej jesteś w zastoju, tym większy dyskomfort doświadczonych przez narządów trawiennych.
 • Alkohol – nawet wróg. Nie tylko, że podrażnia ściany żołądka, więc więcej i metabolizm przerwy.
 • produkty szkodliwe. Jeść wszystko bez wyjątku i w dużych ilościach, nawet nie myśleć o tym, jak łatwo strawić to wszystko do naszego żołądka.
 • Siedzący tryb życia. Im dłużej siedzisz, tym wolniej procesy metaboliczne organizmu. Stąd częste zaparcia, nieświeży oddech podczas otwarcia jamy ustnej.

Oczywiście, to nie wszystkie przyczyny, które mają negatywny wpływ na nasz układ trawienny. W każdym razie, jeśli czujesz się nieswojo, aw niektórych przypadkach nawet bolesne, na pewno trzeba wiedzieć o tym, jak poprawić trawienie. Pierwszy krok – to jest badane przez lekarza. W tym przypadku, można wyeliminować ryzyko poważnej choroby, a jeśli to ma wpływ, będzie mógł natychmiast rozpocząć leczenie.

Jak unormować trawienie

 1. Start z przeglądu żywności. Jedz częściej, ale w małych porcjach. Staraj się używać wyłącznie naturalnych produktów, zrezygnować z fast foodów, nie jeść w podróży.
 2. Każdego dnia należy zjeść coś ciepłego. Może to być zupa, filiżanka herbaty lub bardziej znaczące posiłek.
 3. Pij dużo wody. Dla człowieka, który nie wie, jak poprawić trawienie, wydaje się nieco mylić. A jednak, nie pić codziennie trzeba co najmniej 1,5 litra czystej wody, aby utrzymać odpowiedni poziom procesów metabolicznych.
 4. Koniecznie śniadanie. nie powinno być filiżanka zielonej herbaty, ale coś bardziej znacząca. Na przykład, porcja płatków owsianych, jajecznica.
 5. Staraj się jeść w tym samym czasie, aby upewnić przekąski, zwłaszcza jeśli są bardzo udręczony głodem.
 6. Izbavetes z takich złych nawyków, takich jak przejadanie się, palenie tytoniu i picie alkoholu w dużych ilościach.
 7. Poprawia trawienie – nie jest to kwestia jednego dnia. Dostroić się do tego, co będzie musiał zmienić niektóre z ich głęboko zakorzenionych nawyków, wyeliminować z diety takich produktów, które są trudne do strawienia, przyczyniają się do nadwagi, nie nosić zużycia energii (takich jak Coca-Cola).
 8. Zadbać, aby jedzenie było zróżnicowane, nie leń się gotować smaczne, a co najważniejsze, zdrowe dania.
 9. Przenieś więcej. Niekoniecznie uruchomić kilka kilometrów. Właśnie wróciłem do domu z pracy na piechotę, zamiast jeździć komunikacją publiczną kilka przystanków.
 10. Jeśli czujesz, brak witamin, przybywających z jedzeniem, należy wziąć multiwitaminowy kompleks.

Mam nadzieję, że teraz rozumiesz, jak poprawić trawienie. Ponadto, zwracamy uwagę na to, co jest potrzebne, aby zrobić wiele. Ale nie jest to tylko niektóre przepisy przejściowe, a Twój nowy sposób życia, które wspierają potrzebę ciągłego