608 Shares 3756 views

Hemoroidy: usuwanie i inne terapie. Usuwanie hemoroidów chirurgicznie

żylaki i miednicy coraz większy wpływ na młodego pokolenia. Kobiety cierpią na choroby rzadziej niż mężczyźni. Jednak wypadnięcie hemoroidy patologia nie jest wyłącznie mężczyźni. Przyczyny formacji może stać niezdrowy tryb życia, zaburzenia odżywiania i trawienia, nadmierne ćwiczenia i siedzący tryb pracy. W tym artykule dowiesz się jak leczyć hemoroidy. Warto zauważyć, że brak terminowej korekty mogą prowadzić do powikłań. Dlatego tak ważne jest, aby nie pominąć tworzenie i zapalenie hemoroidy. Włączanie czasu do specjalisty, można zaoszczędzić wiele kłopotów i dyskomfortu.


Jak leczyć hemoroidy

Korekta może być wykonane na kilka sposobów. Wybór metody zależy wyłącznie od stopnia zmian naczyniowych i charakteru edukacji. Hemoroidy wypadanie jest bardziej poważna choroba i wymaga kompleksowego leczenia.

Wszystkie metody korygujące można podzielić na konserwatywnych, minimalnie inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Pierwsze dwie metody są mniej traumatyczne i bolesne. Jednak nie wszystkich przypadkach, mogą one być skuteczne. Im dłużej pacjent jest sporządzony w odniesieniu do eksperta, tym bardziej poważny zabieg czeka na niego w przyszłości. Ważne jest, aby pamiętać o wszystkich ludzi, którzy mają hemoroidy wewnętrzne.

Ponadto, niektórzy pacjenci korzystają z tradycyjnych receptur i metod radzenia sobie z utworzonych wstrząsami. Lekarze nie zalecamy, aby to zrobić. Rozważmy podstawowe metody leczenia tej patologii.

farmakoterapia

Jeśli masz małe hemoroidy, usuwanie edukacji nie zagraża ci. Jednak musi to być czas, aby szukać pomocy medycznej i uzyskać odpowiedni cel. W bardzo wczesnych stadiach choroby są powoływani leczniczej leków. Pomagają przywrócić ton ścianach naczyń krwionośnych i promować leki przeciwzakrzepowe. Wszystko to prowadzi do spadku jego późniejszej edukacji i skurczu. Zapalenie hemoroidów i ciężkiego krwawienia mogą wymagać leczenia skojarzonego. W tym przypadku, wyznaczony w tabletki do podawania doustnego, doodbytniczego czopki i maści do stosowania miejscowego.

Wszystkie leki można podzielić na kilka grup. Wśród nich są:

  • Lek flebotoniki ( "Detraleks", "Antistax", "Phlebodia"). Przyczyniają się one do wzmocnienia ścian naczyń krwionośnych i zmniejszenia stanu zapalnego.
  • Narkotyki, leki przeciwzakrzepowe ( "aspiryna", "Kurantil"). Preparaty te cienkie krwi i zapobiega powstawaniu zakrzepicy.
  • Środki działania wewnętrznego (świecy "zmniejszanie", "Gepatrombin", "Procto-glivenol"). Zmniejszają obrzęk, swędzenie i zmniejszyć stan zapalny.
  • Leki stosowania zewnętrznego (maść „Troxevasin” „Żel heparyna”). Preparaty te są skuteczne tylko w przypadku wykrycia węzłów zewnętrznych.

W większości przypadków lekarze przepisują użycie kilku narzędzi. Na przykład, świeca i miejscowe leki do spożycia. Program ten pozwala na osiągnięcie najbardziej pozytywne rezultaty. Często farmakoterapia wymaga okresowych kursów zapobiegania nawrotom. Pozwoli to zapobiec nawrotom i pogorszenie stanu pacjenta.

Utwardzania uformowanych stożków

Jeśli utworzyli małe hemoroidy, będą prawdopodobnie konieczne usunięcie. Nowoczesne metody skleroterapii, aby uniknąć poważniejszych operacji, które prowadzą do większej liczby urazów.

Często zakłócenia jest wytwarzany we wczesnych etapach hemoroidów (1 do 3). Manipulacja nie wymaga wstępnej hospitalizacji i stosowanie środków znieczulających. Za pomocą specjalnego urządzenia zwanego lekarza anoscope wykrywa elementy wewnętrzne i wykonuje serię zastrzyków. Wszystkie są bezbolesne i mogą być dostarczane jedynie niewielki dyskomfort. Jeśli edukacja jest na zewnątrz, a następnie specjalista będzie działać jeszcze łatwiejsze. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może iść o ich działalności. Tylko konkretne zalecenia podane w niektórych przypadkach.

Obliteracji (wprowadzone substancji) zdolny do przekształcania tkanki naczyniowej w połączeniu. W związku z tym, nie jest zanik utworzone jednostki i ich regresję.

Leczenie ekstremalne temperatury

Technika ta jest jedną z najbezpieczniejszych. Ona nie używa narkotyków. Jest zatem korzystne dla pacjentów, którzy mają jakieś przeciwwskazania do leczenia.

Najczęściej metoda ta pomaga wyeliminować początkowe hemoroidy. Operacja nie wymaga hospitalizacji i znieczulenia. Podczas zabiegu lekarz sugeruje specjalnego urządzenia na guz i czyni ją zamrozić. Proces rozpoczyna się już ponownym ogrzaniu w ciągu kilku sekund, która towarzyszy powstawanie patologicznych martwicy tkanek. Jeśli istnieje wiele węzłów, może trzeba manipulować powtórzenia. Procedura ta ma jedną wadę. Z tego zabiegu istnieje ryzyko nawrotu.

Korzystanie pierścienie lateksowe lub proces stopowania

Doping hemoroidów – manipulacja, która jest coraz częściej stosowane w leczeniu choroby. Należy zauważyć, że skutkiem natychmiastowym, jeśli ten nie występuje. Stopowy hemoroidów powoduje stopniowe śmierć nich.

Metoda ta polega na tym, że lekarz za pomocą anoscope wykrywa wstrząsy wewnętrzne i umieszcza je na metodzie próżniowej specjalnymi pierścieniami. Podobnie, obróbka stożków zewnętrznych. Pacjent często nie odczuwa żadnego dyskomfortu podczas zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do domu. Po tym, dla dwóch lub trzech tygodniach stopniowego śmierci tkanek patologicznych. To dlatego, że składniki odżywcze i świeża krew po prostu przestać przychodzić do serwisu. Po upływie tego czasu, tworzenie własnych i nie przychodzi naturalnie z organizmu. Niektórzy pacjenci nie rozumiem, jak było to proces, a jedyną ulgę odkryć stan.

Sposoby leczenia Longo

Podobną technikę stosuje się wyłącznie stożki wewnętrzne. edukacja na zewnątrz nie może być rozwiązany w podobny sposób. Manipulacja wymaga stosowania znieczulenia. Najczęściej stosowane znieczulenia ogólnego.

W trakcie zabiegu, lekarz wykonuje się rozszerzenie odbytu i wykrywa nieprawidłowe tworzenie. Następnie resekcji śluzówki prowadzić w uformowanej stożka. Nacięcie, a następnie szyte montaż jest nieco dopasowanie. Po manipulacji pacjenta pokazany na ścianach hospitalizacji przez kilka dni. Często nie są bolesne odczucia, że w końcu znikają na własną rękę.

dezarterizatsii aplikacja

Jeśli utworzyli hemoroidy, usunięcie patologii można zrobić z najnowszych i najbardziej oszczędzających metod. Sprzęt dezarterizatsii mówi sama za siebie. Metoda ta jest bardzo skuteczna i mniej traumatyczne.

W trakcie zabiegu, lekarz wprowadza cewnik do tętnicy, która dostarcza krew do stożka. Ten statek poddano ligacji i blokowane. Następnie węzeł po prostu umiera. Należy zauważyć, że procedura wymaga pewnej kontroli. Najczęściej odbywa się za pomocą standardowego badania USG.

Usuwanie hemoroidów chirurgicznie

Jeśli masz duże hemoroidy, usuwanie jest najbardziej skuteczna procedura. Podczas manipulacji zobowiązane do stosowania znieczulenia. Pacjent będzie potrzebował długiej hospitalizacji i dłuższego okresu rekonwalescencji.

W trakcie leczenia, lekarz sprawia, że wycięcie hemoroidów. Po tym zdrowe tkanki są szyte specjalnymi nićmi przyswajalne. Należy zauważyć, że ta manipulacja jest używany coraz mniej w ostatnich latach. Powodem jest to ciężki okres rekonwalescencji dla pacjenta.

terapia multimodalność

Dość często po minimalnie inwazyjnych zabiegów i operacji, lekarze przepisanych terapii konserwatywne. Wielu pacjentów zastanawiać dlaczego są potrzebne. Jednakże takie środki zapobiegawcze mogą zapobiec nawrotowi i szybciej się regenerować po leczeniu.

Jeśli zostały przypisane leki, nie zaniedbuj ich odbiór. Słuchać rad ekspertów i śledzić wszystkie cele. W tym przypadku efekt korekcji jest zmaksymalizowane.

Tradycyjne metody leczenia

Często pacjenci uniknąć pójścia do lekarza i używać recepty babki w leczeniu hemoroidów. Oczywiście, te metody są mniej bolesne i nie powodują wiele dolegliwości. Można jednak powiedzieć, że nie są one tak skuteczne. Niektóre z nich mogą nie tylko pomóc, ale też pogorszyć sytuację.

Pacjenci często stosują płyny z propolisu. Mogą być lekko ssać wstrząsy zewnętrzne, ale ich nie usuwać. Do leczenia węzłach wewnętrznych stosuje się domowe świece surowych ziemniaków. To narzędzie jest także nieskuteczne i nie jest panaceum.

Złagodzenia stanu zapalnego i świądu pomocy kąpiel wywar z ziół. Należą do nich rumianku, seria i tak dalej. Wszystko to jednak nie zwalnia Cię z hemoroidów, ale tylko nieznacznie osłabić objawy jej przejawach.

Hemoroidy: recenzje leczenia

Pacjenci mówią, że najbardziej komfortowy sposób korekcji jest leczenie farmakologiczne. We wczesnych stadiach choroby jest dość skuteczny. Jednak kursy te należy powtarzać kilka razy w roku, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo nawrotu.

Także zdobył wiele zaufania skleroterapii. Metoda ta jest bardzo skuteczna i stosunkowo niedrogie kosztów. Nawrót choroby w większości przypadków nie powstają, ale pacjent musi być również stosowane kilka razy w roku odpowiednie leki.

Usuwanie węzłów chirurgicznie sposób, w większości przypadków ma pozytywną opinię. Jednak metoda ta jest bardzo traumatyczne. To wymaga długiego odzysku i przestrzegania określonej diety i stylu życia. To nie jest bardzo wygodne dla ludzi biznesu i zapracowanych.

Podsumowując-up lub mała konkluzja

Teraz wiesz, podstawowe metody leczenia hemoroidów. Która metoda jest odpowiednia w Twoim przypadku – poprosi wykwalifikowanego proctologist. Nie dokręcać z odniesieniem do lekarzy. Inaczej, a to wymaga operacji może pogorszyć sytuację. Leczyć hemoroidy czas i być zawsze zdrowy!