300 Shares 4942 views

Broń wojny światowej

Jak wiecie, pierwszej wojny światowej był jednym z największych i najkrwawszych w całej historii. Broń wojny światowej był bardzo zróżnicowany. Działania wojenne są stosowane w prawie wszystkich istniejących typów uzbrojenia, w tym nowy powstały.


lotnictwo

Szeroko stosowany samolotów – początkowo zaangażowany poszukiwanie, a następnie wykorzystywane do bombardowania wojskowej na przedniej i tylnej, a także atakować cywilne wioski i miasteczka. Najechać miasto Anglii i Francji, a zwłaszcza Paryża, Niemcy wykorzystywane sterowców (często zaangażowane karabiny z I wojny światowej, były one nazywane „Zeppelin” – na cześć F. Zeppelin projektanta).

artyleria ciężka

Brytyjczycy w 1916 roku po raz pierwszy zaczął stosować niewielką ilość pojazdów opancerzonych (np ekspertów) na froncie. Pod koniec wojny były powodując ogromne szkody dla armii niemieckiej. Armia Francji był uzbrojony w zbiorniku pod nazwą „Renault FT-17”, który został wykorzystany do wsparcia piechoty. Pojazdy opancerzone (samochody pancerne wyposażone w karabiny maszynowe i armaty) również zostały zastosowane w tych latach. Podczas I wojny światowej, jak wiadomo, prawie wszystkie uprawnienia zostały uzbrojone w artylerii, jako środek do walki wręcz) (karabinów maszynowych. wojska rosyjskie, zanim miałem 2 modele karabinów maszynowych (modyfikacja Maxim System HS, amerykański projektant) i karabinów maszynowych, „Vickers”. W czasie wojny, liczba używanych karabinów maszynowych światła (jeden proliferacji broni wojny światowej) znacznie wzrosła.

broni chemicznej

W styczniu 1915 roku został zastosowany po raz pierwszy na froncie rosyjskim broni chemicznej. W pogoni za sukcesem udział w walkach nie waha się naruszyć zwyczaje i prawa – był tak pozbawiony skrupułów Świat. broni chemicznej zostały wykorzystane na froncie zachodnim w kwietniu 1915 roku, niemiecka komenda (gaz trucizna) – nowe narzędzie masowego rażenia. Z butli został zwolniony gazowy chlor. Ciężki zielonkawożółta chmura stlavshiesya na ziemi, rzucili się w kierunku sił anglo-francuski. Ci, którzy byli w promieniu infekcja zaczęła się dusić. Jako środki zaradcze w Rosji szybko stworzył około 200 zakładach chemicznych. Broń wojny światowej wymaga modernizacji. Aby zapewnić powodzenie operacji użytych artylerii – równocześnie z uwolnieniem gazów otworzyła ogień artyleryjski. Zdjęcia broni wojny światowej można zobaczyć w naszym artykule.

Krótko po tym, obie strony zaczęły wykorzystywać gaz trujący na przedniej części słynnego rosyjskiego chemika i akademik ND Zelinsky wynalazł maskę węgla, uratował życie wielu tysięcy ludzi.

Broń marynarce

Wojna, oprócz sushi, przeprowadzono również na morzach. W marcu 1915 roku świat dowiedział straszną nowinę: okręt podwodny z Niemiec zatonął ogromny statek pasażerski „Lusitania”. Zabijając ponad tysiąc cywilnych pasażerów. A w 1917 roku, to już rozpoczął tzw nieograniczone okrętów podwodnych niemieckich łodzi podwodnych. Niemcy otwarcie deklarowali zamiar utopić nie tylko wrogie statki, ale także państw neutralnych w celu pozbawienia aliantów wyjścia Anglii i kolonii, pozostawiając ją w ten sposób, bez żywności i surowców przemysłowych. Niemieckie okręty podwodne zatopiony setki statków pasażerskich i handlowych Anglii i krajów neutralnych.

Transport samochodowy

Należy zauważyć, że armia rosyjska była źle zabezpieczona podczas drogi. Już na początku działań wojennych było 679 samochodów. W 1916 roku było ich już 5300 pojazdów w armii, aw tym roku zostało jeszcze 6800 zwolniony, ponieważ był wymagany przez Pierwszego Świata. Broń i wojska potrzebne do przeprowadzenia. Jest to dość imponujące liczby, ale, na przykład, armia francuska, mniejszy o połowę, do końca wojny było 90 tysięcy samochodów.

Instrukcja małe ramiona wojny światowej

  • oficer Gun "Parabellum", 1908 Standardowa pojemność sklep "Parabellum" był 8 rund. Na potrzeby swojej floty został przedłużony do 200 mm, a także w wersji morskiej broni miał stałe zabytków. „Parabellum” był głównym modelem oficer. Broń ta była uzbrojona wszystkich funkcjonariuszy Kaisera.
  • „Mauser” – hodowców koni pistolet. Magazynek wynosiła 10 rundy i waga – 1,2 kg. Rezerwa strzał był dystans 2000 m.
  • Pistolet oficer "Mauser" (Application – First World). Broń była mała kieszeń typu. Zalety: – dobra dokładność.
  • Pistolet żołnierz "Dreise" (1912). Długość lufy – 126 mm, masa – 1050 g bez naboje, pojemność bębna – 8, kaliber – 9 mm. Broń ta była dość ciężkie i skomplikowane, ale wystarczy, aby zapewnić niezbędne żołnierzy samoobrony w walce pozycyjnej nieuzbrojonego potężny.
  • Samozaładowcza karabin Mondragon (1908) od kalibru broni – 7 mm, waga – 4,1 kg, pojemność magazynu było 10 rund i zakres obserwacji. – 2000 m Był to pierwszy karabin samozaładowcza kiedykolwiek używane w walce. Jak na ironię, że broń została opracowana w Meksyku i poziom zdolności technicznej w kraju była bardzo niska. Główną wadą – bardzo dużą wrażliwość na zanieczyszczenie.
  • 9 mm pistolet maszynowy MP-18 (1918). Magazynek wynosiła 32 kasety kaliber – 9 mm, waga rozładowywane – 4,18 kg z wkładów – 5,3 kg, a jedynie broni automatycznej. Broń ta została zaprojektowana w celu zwiększenia siły ognia piechoty, do wojny w nowych warunkach. Dało opóźnienie podczas fotografowania i był wrażliwy na zanieczyszczenia, ale imponował walecznością wydajność i gęstość ognia.