432 Shares 6582 views

Zakup mieszkania: instrukcje krok po kroku. Jak kupić i urządzić mieszkanie w Moskwie?

W internecie wiele agencji reklamowych, oferując swoją pomoc w zakupie nieruchomości. Jednak ich usług, bez względu na niewielki procent, przy obecnych cenach mieszkań przekładają się na dużą sumę. Jak może samodzielnie wdrożyć umowę? Gdzie zacząć zakupie mieszkania? Krok po kroku pomoże Ci zrozumieć wszystkie aspekty tej kwestii.


Szukamy mieszkania

Zakwaterowanie wyszukiwania tylko wydaje się proste zadanie. W rzeczywistości, to jest skomplikowane przez szereg kryteriów: Wiązanie do konkretnej miejscowości, liczby pokoi, powierzchni, pewną kwotę pieniędzy i tak dalej ..

Należy zauważyć, że koszt mieszkania nie zależy od liczby pokoi w nim, i jest obliczana na cenę za metr kwadratowy. Jeden apartament może mieć powierzchnię 95 tys. m i sypialnia – 62 tys. m. Oznacza to, że w tym przypadku, koszt apartament z jedną sypialnią jest mniejsza niż jednej sali. Co jeszcze zwrócić uwagę? Jak jest zakup mieszkania (krok po kroku)? W Moskwie, podobnie jak w innych miastach, cena nieruchomości zależy od wielu aspektów. Wśród nich – atrakcyjność terenu, rodzaj budynku, jego oddalenia od centrum.

Jak podejść do zakupu mieszkania: krok po kroku

Po znalezieniu odpowiedniej opcji dla Ciebie, trzeba będzie skontaktować się ze sprzedawcą i wyjaśnić kilka kwestii. Mianowicie: trafności transakcji oraz kosztów. Jeśli nie ma żadnych zmian, należy umówić się wglądu do mieszkania.

W wyznaczonym czasie należy ponownie wywołać sprzedawcą, zapytać, czy plany się zmieniły, i określ czas. Jeżeli sprzedaż jest poprzez agencja nieruchomości, najprawdopodobniej, czynnik odpowiedzialny za transakcję zaoferuje spotkać przed apartamentów pokazowych, w celu zapewnienia twardości swoich zamiarów, a także do ochrony sprzedającym od osób podejrzanych. Ponadto, może on poprosić o podpisanie arkusza kontroli. Odbywa się to w celu zapobieżenia transakcji kupna i sprzedaży, z pominięciem agencji.

W jaki sposób zakup mieszkania? Krok po kroku zaleca, że szczególną uwagę należy zwrócić na „zapoznanie się” z prawdopodobnego nowego mieszkania. Warto zwrócić uwagę na sam proces kontroli, aby nie gryźć łokieć w przyszłości. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wejściu. To powinno być opinia sąsiadów i praca mieszkań i usług komunalnych w domu. Przy zakupie mieszkania na parterze uważnie sprawdzić cokoły ścienne i stawów, ostatni – na ścianach bez smug. W tym ostatnim przypadku, duża liczba dywan i nowa tapeta powinna doprowadzić do wątpliwości i prowadzą do większej kontroli. Jeżeli mieszkanie jest narożnik, należy zwrócić uwagę na jakość izolacji.

Należy także sprawdzić wodno-kanalizacyjnych i komunikacji. Sprawdzić rur, ich status, sprawdzić poziom hałasu, otworzyć kurki. Czasami przychodzi otwory wylotowe zapach ścieków oraz okresowo pojawia się on i mogą być odczuwalne słaby w czasie inspekcji. Więc nie bądź leniwy, aby komunikować się ze swoimi sąsiadami i dowiedzieć się o ich ukryty potencjał „niespodzianek”.

Nie zgadzam się na raz! Okazja!

I co się wtedy stanie kupić mieszkanie? Krok po kroku zaleca, że jeśli wszystko rano, to trzeba omówić cenę. Twierdząc, że braków, można przekonać do spowolnić koszt sprzedawcy mieszkania. W ten sposób możemy obniżyć cenę o 10-15%. Ale bądź ostrożny. Zniżka w wysokości ponad 15% należy ostrzec. Zwykle powodem takich hojności – ukrytych wad, które można znaleźć tylko w działaniu, lub aspektów prawnych, które przyniosą Ci ból głowy (w najlepszym wypadku).

przedpłata

Kontynuujemy nasze badania, jak kupić mieszkanie. Instrukcje krok po kroku, nadal pomaga zrozumieć problem. Z ogólnego porozumienia w sprawie umowy zagwarantowania jego ukończenie jest konieczne do zawarcia umowy przedwstępnej. Może to być umowa depozytu lub zamówienia z wyprzedzeniem. W pierwszym przypadku, będzie zachowywał się ze sprzedawcą w przyszłym poszukiwaniu klientów, jak w przypadku zmiany warunków transakcji, a także niepowodzenia sprzedaży sprzedawcy będą zobowiązani do zapłaty kwoty depozytu w wysokości 200%. Naruszenie umowy z kupującym spowoduje utratę wpłaconej kwoty. Po otrzymaniu należy wyraźnie zaznaczyć, że pieniądze przekazywane w formie depozytu.

W drugim rodzaju oferty umowy przy zerwaniu (zarówno od sprzedającego i kupującego) pieniądze z powrotem i tak. Wcześniej umowy powinny określić rozmiar wpłaconej kwoty, całkowity koszt mieszkania oraz okresu zawierania transakcji. Pamiętaj, aby zanotować, że w przypadku wykrycia jakichkolwiek faktów, które utrudniają lub naruszających w przyszłości prawo do korzystania i rozporządzania nabywanej nieruchomości, należącej do zwrotu zaliczki w wysokości 100%.

Sprawdzanie czystości prawnego nieruchomości

Pod czystość prawny zakłada brak jakichkolwiek przeszkód w sprzedaży, obciążeń i ograniczeń ograniczeń własnościowych w mieszkaniu, nie było powodu do kwestionowania legalności transakcji oraz unieważnieniu.

Można chronić się z właścicielami kontroli dokumentów na mieszkania i wnikliwej analizy historii odsprzedaży nieruchomości.

Która obejmuje także procedurę zakupu mieszkań (instrukcje krok po kroku) na tym etapie?

 • Pierwszym krokiem jest zbadanie rejestru domu. Wykonana rejestr wszystkich, którzy kiedykolwiek żyli na tym terenie, a także informacje na temat prywatyzacji mieszkania. Wyciąg z konta osobistego na VES może być podjęta wyłącznie przez właściciela mieszkania. Uważnie śledzić wszystkich właścicieli i przepisywane na obudowie, aby przypadkowo lub przez projektowania nikt nie został „zapomniany” w mieszkaniu, zmienił właściciela.
 • Następnym krokiem jest wizyta w Państwowej Agencji do rejestracji i katastru gruntów. Jest jeden rejestr przechowuje informacje o wszystkich transakcjach, ograniczeń i obciążeń do mieszkania.

Warto zauważyć, własności domu właściciela – to nie jest najważniejsze. Ważny jest fakt, że ma on prawo do jego używania. Właściciel musi być zdolny obywatel. Jeśli istnieje cienia wątpliwości w tej kwestii, to najlepiej, aby chronić siebie i poprosił o przedstawienie zaświadczenia z uzależnień i poradni psychologiczno-neurologicznej.

Podpisanie umowy sprzedaży

Po zweryfikowaniu bezpieczeństwo transakcji, konieczne jest zawarcie umowy sprzedaży. musi on spełniać wszystkie warunki nałożone na niego przez prawo. Wymagania te są regulowane przez cywilnych, podatkowych i kodeksu rodzinnego.

Umowa na zasadzie obowiązkowej następujące punkty należy wymienić:

 • Nazwa zamówienia.
 • Faktyczne miejsce transakcji.
 • Data podpisania umowy.
 • Chapeau. Powinien on składać się z listy uczestników transakcji, ze wskazaniem tożsamości każdego uczestnika (paszportu – dla dorosłych, którzy do końca – na świadectwie urodzenia). Jeżeli jedna ze stron jest osobą prawną, musi zawierać nazwę i szczegółowe informacje.
 • Opis nieruchomości (obszar, na którym piętrze domu znajduje się mieszkanie, ile pokoi).
 • adres nieruchomości.
 • Koszt projektu.
 • Data i sposób kalkulacji.
 • Informacje o zarejestrowanych mieszkańców i czas ich usuwania z rejestru.
 • Termin i sposób przekazania mieszkania do kupującego.
 • Wskazanie obowiązkowej rejestracji umowy.
 • Określa liczbę kopii umowy.
 • Podpisów.

Zlecenie zakupu i rejestracji mieszkań (instrukcje krok po kroku): Rejestracja

Transakcja nieruchomości nie może być zakończone bez rejestracji państwowej w Rosreestra. Okres przegląd powinien wynosić nie więcej niż dwadzieścia dni, choć czasami w trakcie postępowania może trwać do jednego miesiąca.

Przy rejestracji państwowej transakcji przeprowadzonych Prawnicza ekspertyza dokumentów i weryfikację jego legalności. Ta procedura jest dowód prawny pochodzenia, limity, przekazywania lub wygaśnięciu praw do nieruchomości. To jest tylko fakt, że będzie udowodnić istnienie takich przywilejów.

Przeniesienie mieszkania i podpisanie aktu notarialnego przenoszącego

Tu dochodzimy do ostatniego etapu na pytanie, w jaki sposób proces zakupu mieszkania (krok po kroku). Ostatni dokument potwierdzający, że transakcja została zawarta w ramach prawa, jest czynnością transferu. Rejestruje fakt przeniesienia sprzedawcy nieruchomości w nieruchomości, w tym faktycznego użytkowania i posiadania, a także przyjęcie przez nabywcę.

Na zawarcie umowy sprzedaży musi być zarejestrowany element, który określa czas, w którym sprzedawca ma obowiązek opuścić mieszkanie. Po otrzymaniu dokumentów niezbędnych do określenia dokładnej daty przekazania zakupionej nieruchomości. Ponownie omówić to, co powinno pozostać w mieszkaniu (wszystkie informacje muszą być określone w umowie przedwstępnej). W określonym czasie, a tam jest podpisanie aktu notarialnego przenoszącego. Umowa została zawarta w dwóch egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron transakcji.

Przedtem należy sprawdzić obudowę, weź paragon potwierdzający zapłatę czynszu i mediów, zapytanie o braku długów i, co najważniejsze, kluczy. Jeśli wszystko jest w porządku, podpisać dokument.

Ponadto, można poprosić dawni właściciele prowadzą rejestry poprzednich transakcji w mieszkaniu.

Ponieważ zabezpieczenie podpisania umowy transferowej, nabywca staje się pełnoprawnym właścicielem nieruchomości i może przystąpić do rejestracji miejsca zamieszkania w nowym miejscu zamieszkania.

oferty ubezpieczeń

Zbadaliśmy szczegółowo jak zakup mieszkania (krok po kroku). Wykonywanie umowy ubezpieczenia sprzedaży (lub inny tytuł ubezpieczenia) – dobrowolny proces, i, niestety, nie ma dużą popularność w naszym kraju. Chroni kupującego w przypadku pozbawienia jego własności mieszkania. Suma ubezpieczenia wypłacana jest w przypadku unieważnienia transakcji.

Wydać ubezpieczenia jest zalecane w następujących przypadkach:

 • Sprzedający nie jest właścicielem mieszkania. anulowanie zamówienia może być uznana w przypadku, gdy właściciel przed podpisaniem odmówił sprzedaży, a powiernik jest jeszcze sprawa.
 • Proces zaangażowany małoletniego. Umowa wygasa, jeżeli władze opiekuńcze okaże się, że po sprzedaży nieruchomości osiedlu pozycja dziecka pogorszeniu.
 • Umowna wartość niższa od wartości rynkowej mieszkania.

Udane Cię oferty!