83 Shares 4813 views

„Kłopot” Temperance historia Zoshchenko. Analiza psychologii chłop Egor Glotov

Niezwykła powieściopisarz Mihaila Mihaylovicha Zoschenko trudno zarzucić konformizmu i nomenclaturally kreatywności. Postacie nie odpowiadają zdjęć plakatów promujących idealny radzieckiego pracownika, dla którego pisarz często krytykowane i oskarżony o czernienie i nadmiernego karykaturę. Jednak niektóre z tych prac w bardzo przystępnej formie wzywających do przestrzegania odwiecznych i uniwersalnych norm życia. Na przykład historia Zoshchenko „kłopoty”. Działka analiza prowadzi do wniosku, że jego jasnej orientacji alkoholu. Temat ten był istotny w latach 20., nie straciła aktualność do dziś.


Przyczyny opale pisarz Zoshchenko

Tak, poobijany Michaił Michajłowicz jego osobliwej formie narracji, ale jeśli wszystkie historie opisano go w następujący sposób ogólny, prawidłowego i stylistycznie nienagannej języku, to oni stracili wiele ze swojego odwołania. To stało się najgorsze, co może zdarzyć się tylko z pisarzem-satyryk i humorysta. Czytelnik byłby przestał się śmiać, a przecież bez tego ludzkość nie część z przeszłości. Plakaty z budującą do przestrzegania ustawy trzeźwości słabo, jeśli w ogóle możliwe, aby mieć nadzieję na ich skuteczność. W latach całkowitej dominacji pisarza prymitywnej propagandy miał napięty, aw 1946 ponad to w ogóle w niebezpieczeństwie. Po przemówieniu, Żdanow dekret Orgburo dotyczące czasopisma „Leningrad” i „The Star” oraz wykluczenia ze Związku Pisarzy, mógł zarobić tylko przelewów i czekać na aresztowanie. Ale to, co wspomniałem historię Zoshchenko ( „Trouble”)? Analiza krótkim produktu nie pozwala autor winni ataków z osiągnięć socjalizmu, wręcz przeciwnie, główny bohater, najwyraźniej – indywidualna chłopskiej, którzy marzyli o własnym koniu. Może to też był widząc bunt? Po bezloshadnik – jasno nie pięścią, a nie „pasożyta”, a jego własny, intymny reprezentatywnej klasa biedoty wiejskiej.

Niemniej jednak, jest to prawie niemożliwe pragnienie uglyadet oczerniać przyszły rolnik na czytanie opowieści Zoshchenko „kłopoty”. Podsumowanie i szczegółowa analiza pracy sugeruje, że chodzi o coś zupełnie innego. Ale wszystko po kolei.

Akcja opowieści

Historia jest napisana w sposób tradycyjny jednorodzinnym ekspozycją wydarzeń fabuły, które są często wykorzystywane przez Michaił Zoszczenko. „Trouble” – historia chłop się nie powiedzie, nieskomplikowana konstrukcja. Przez wiele lat niejaki Jegor z prostą nazwą Glotov pielęgniarka marzył – koń, bardzo potrzebne w gospodarce. W tym celu mieszkaniec Rotten Prudkov (tzw rodzimy wieś bohater) pozwolił sobie na proste przyjemności człowieka, począwszy od tytoniu, a kończąc bimbru (które smakują ogólnie zapomniane). Zbieranie wreszcie wymagana ilość Egor idzie do miasta, aby przeprowadzić tak ważną transakcję. Szczegółowy wykaz wszystkich ofiar, do którego się udał, wymownym świadectwem raczej słabej wewnętrznego świata charakteru swej prostocie (które, jak wiemy, jest gorsze niż kradzież). Absolutnie nie ma wzmianki o tym, kim te wszystkie lata zamiast orki pociągowej moc – najwyraźniej byli członkowie jego rodziny. Oni, wraz z głównym bohaterem, jedli „słomę”. To jak Egor definiuje jego dwa lub trzy lata dietę.

Chłop awanturnik Egor Glotov

Demotyczny mowy wypełnia historię Zoshchenko „kłopoty”. Analiza frazeologii sugeruje bliski znajomy autora sposób chłopskiego życia. Ale ważne i znajomość psychologii. Odmowa zakupu koni w pobliżu wsi zamieszkałych tylko na pierwszy rzut oka wydaje się być irracjonalna decyzja. Rzeczywiście, aby zobaczyć, jak proponowana jednostka, w tym przypadku, to było łatwe, to wystarczyło, aby zasięgnąć Wśród przyjaciół, który, oczywiście, było wiele, i kupić go bez ryzyka. Ale w tym przypadku, to zniknęły wszystkie zabawy z tak ważnego wydarzenia. W pewnym przygód natury Egor Glotov i zbudował historię Zoshchenko „kłopoty”. Analiza jego motywów prowadzi do tego, że rolnik jest skłonny podjąć ryzyko związane z długiej podróży, ryzyko obrabowania lub oszukany. Ale przygoda jest droższe, a to się stało.

aukcja

Odpowiedni koń wkrótce został znaleziony, Jegor zadawane pytanie przystało sytuacja rytualnego, spodziewając się usłyszeć równie nieistotne opinię. Zoshchenko, którego nieszczęście było to samo, co było tajemnicą jego sukcesu, czyli wiedza o zawężonej psychologii i mowy, ujawnił w scenie handlu w całej przestrzeni jego talentu. Pierwotną intencją Egor było, że w każdy możliwy sposób, aby ukryć swoje zainteresowanie, ale nie udało się. Na drugim zdaniu on objawił się całkowicie, rozplanowane wszystkie ich trudności, w tym „żywność trawie”, a także namiętnym pragnieniem zakupu konia. Potem następuje opis procesu negocjacji, pełny tekst, który został pominięty w historii Zoshchenko „kłopoty”. Podsumowanie negocjacji jest opis zatrzaskując na bootleg (były ukryte pieniądze), dwukrotnie zdjął but, odzyskać pieniądze, przysięgi, łzy i inne ważkie argumenty na rzecz obniżenia cen, co prowadzi w końcu do konsensusu.

radość

Transakcja miała miejsce, a Jegor dał upust swoich emocji. Sam lubiłem, niektóre wytrwałość i zaradność udało, był przekonany, że był on w stanie sprzedającego „zaplątać”. Nawet kolor (niejasne, coś jak łajno zmieszać z gliną), próbował, choć bezskutecznie, aby przyczynę zniżki. Teraz, pełen radości duszy, ona szukała wyjścia, i nie ma dużo pieniędzy, a kwota ta wystarczy, aby „wash” zakup długo przymusowej przerwie szybko po na czczo. Być może, jeśli sprzedający nie był tak zgodny, wszyscy dobrze się skończyło, ale los był zadowolony ukarać ekscesy bohatera. Postanowiłem więc pisarz Michaił Zoszczenko. Kłopot czyhali Egor i wkrótce wziął konkretny kształt nieznanego mężczyznę, którego kiedyś nazywany „ojcem chrzestnym”. I stąd idziemy …

smutne zakończenie

Tak stało się „w nocy od poniedziałku do środy,” czytelnik nie jest znana. On jest sam, wysiłku wyobraźni, wyobraź sobie scenę bezsensownego rozpustę, pijanych towarzyszy rozmowa, twarz służalczy karczmarza i cierpienie kaca Egor. pozbawieni pracy „kłopoty” wszystkich tych opisów. Zoshchenko celowo ograniczona do średniej informacji o braku konia. „Kum” zwięzłe i onieśmielony komfort Glotov, podkreślając wartość wspomnień. Pomaga trochę. Po pierwsze, Jegor, najwyraźniej nie pamięta niczego. Po drugie, koń nie zrobił, a okazuje się, że dwuletnie starania poszły na marne. I Jegor było jedno pytanie: „Jak to się dzieje, i dlaczego handel wino?” Odpowiedź na to patrząc przez wiele ofiar w takich okolicznościach …