522 Shares 5585 views

Atrakcje Teheran – Co zobaczyć, gdzie się udać

Teheran atrakcje – ogromna metropolia, domem dla ponad 14 milionów ludzi – są warte odwiedzenia i kontemplacja. To miasto nigdy nie śpi. Tutaj można jeździć przez cały rok. W lecie jest fajne ze względu na wysokie ośnieżone góry i ciepłe w zimie, ponieważ nie docierają do lodowaty wiatr. Tu mnóstwo parków i ogrodów, zabytków i najbogatszych muzeów. W skrócie, stolicy Iranu – prawdziwy skarb Wschodu. Ale jeśli ją zobaczę, będzie ukraść twoje serce. A powodem tego będzie Teheranu atrakcje, zdjęcia i opis, które będziemy zakładać poniżej.


Jak się tu dostać

W stolicy Iranu są regularne loty z Moskwy. Głównie jest to płaszczyzna „Aeroflot”. Oni nie latają tylko w poniedziałek i piątek. A we wtorek w Teheranie jest nadal możliwe, aby uzyskać firmę samolotu „Iran Air”. Międzynarodowe lotnisko Imam Chomeini trzydzieści pięć kilometrów od centrum. Aby dostać się do Teheranu, atrakcji, że idziesz do zbadania, konieczne jest, aby wziąć taksówkę. Ale wróci na lotnisko, jak najszybciej trzeba wyjazdu. Faktem jest, że na drodze do międzynarodowej piasty oferuje wiele kilometrów korków.

Poruszanie się po mieście

Teheran atrakcje, które znajdują się w znacznej odległości od siebie, posiada sieć transportu publicznego. Ale autobusy są bardzo nieregularne, a metro nie będzie można dostać się do wszystkich miejsc, które chcesz zobaczyć. Ponadto, wszystkie numery i nazwy trasy napisane w skrypcie arabskim, a jeśli nie znam języka, pojawia się ryzyko zgubienia. Dlatego turyści powinni podróżować taksówką. Tym bardziej, że według standardów europejskich krajach, a nawet Rosji, są dość tanie.

Pałace, parki, meczety

Jako że zazwyczaj zaczynają ich wycieczek zorganizowanych turystów, którzy są zainteresowani zabytków Teheranu. Persia wiele wieków mieli władców, którzy próbowali przekonać jego ludzie świecą pałace. Dlatego trudno powiedzieć, co to kosztuje, aby rozpocząć inspekcję. IT Saadabad kompleksy, Golestan, zielony i biały pałace, Ivan-e Takht-e-Marmar, Amarat-e-windcatcher i inni. Najbardziej znany – w „Rose Palace” – zbudowany w XVI wieku. Jest dwudziestu najpiękniejszych salach Golestan, z których wielu muzeów w niepełnym wymiarze godzin. Tam eksponowane fotografie narażenia, archeologia, galeria sztuki, porcelany japoński i chiński, rzadkie książki, napisane w skrypcie arabskim, i jeden z najbardziej znanych diamentów na świecie – „Ocean of Light”. I w tym pałacu zawiera wspaniałą pracę irańskich rzemieślników do metalu, drewna i ceramiki. Również bardzo popularne niegdyś letnia rezydencja Shah Saadabada. Poza głównym pałacu, goście do hotelu wielu pawilonów z muzeów i wystaw. Oraz parku jest uważane za najlepsze centrum – E-Lale. Miłośnicy starożytności mogą odwiedzić starożytną fortecę Sheshma Ali. Należy do czwartego tysiąclecia pne. Więc jakie są atrakcje Teheranie bez meczetów? Istnieje około tysiąca, a wszystkie one mają bogate wnętrze, ozdobione płytek ceramicznych i mozaik. Najbardziej znanym spośród nich – Sepahsalar, które, według ekspertów, w pełni uosabia irańskich tradycji narodowych.

muzea

Jeśli przyjeżdżają do tego miasta, na pewno zobaczyć swoją kolekcję. Teheran Atrakcje pomyślenia bez muzeów. I są one bardzo dużo. Turyści często dobrze reagują na Muzeum Narodowego w Teheranie. Tutaj wystawiane mnóstwo eksponatów historycznych i archeologicznych i artefaktów z epoki Sasanidów. Muzeum posiada piękną kolekcję rzemiosła i kaligrafii. Bardzo często reprezentują Iran jako wróg kultury zachodniej. I to właśnie w stolicy tego kraju są arcydzieła współczesnych artystów europejskich. To Picasso i Matisse i Van Gogh i Dali. Kolekcja Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest uważany za największy w Azji. W pobliżu znajduje się kolejna ciekawa wystawa. To muzeum dywanów. Tam wystawiane sztuki, których Iran jest znana od wieków. Najstarszy dywan jest już cztery lata. A na pierwszym piętrze muzeum rzemieślników, którzy nadal produkować te arcydzieła Perski pracy.

narodowy skarbiec

Ten kapitał muzeum zajmuje szczególne miejsce. Reszta atrakcji Teheran blado w porównaniu. Prawdopodobnie istnieje tak wiele skarbów, jak żaden z nas nigdy nie widział w życiu. Coś w tym muzeum przypomina wspaniałe górskie smoki, z rozpraszania złota i klejnotów. Szczególnie interesujące dla odwiedzających jest słynny tron Peacock. Ten tron dla szachów urządzone 27 tysięcy kamieni szlachetnych. Skarby muzeum są lśniące jak tęcza. Nie widać żadnych atrakcji, Teheran, ale te rzeczy są po prostu bezcenne, „MUSI Si”. Oprócz niezwykłych dzieł, takich jak korony Shah Reza i dwa metry do Złotego Globu, kontynenty, które wyłożone przepiękne kamienie (około 51 tysięcy), przedstawiono tam ogromną ilość muszkietów w złoto i diamenty, korony, miecze, fajki wodne, pierścienie, a wszystko to efektownych zdjęć inkrustowane ,

Teheran atrakcje: Opinie

Większość turystów są zszokowani skarbu państwa. Ci, którym udało się tam, kiedyś sądzono, że bogatsze Kremla Armory nie ma nic w świecie. Ale kiedy zobaczyłem tron paw, napisał kiedyś, że jeśli liczba piorun uderzył, to oni nawet nie zauważy. Takie Teheran. Atrakcji, z których zdjęcia można zobaczyć tutaj, niestety nieznane większości turystów. Ale z czasem, Iran spodziewa się napływu turystów.