845 Shares 1710 views

Koncertyna drutu, a jego celem

Jak pan wie, że wojna – jest to surowy, okrutny czas, kiedy cel uświęca wszelkie środki. Aby uratować własne życie i życie pozostałej domu rodzinnym, żołnierze są gotowi na wszystko. Przeciwnik nie może żałować – chyba że jest on zdolny do użalania się nad sobą?


Szczególnie zdesperowani obrońcy zawsze walczył, broniąc oblężonego miasta lub wsi, co nie jest zaskakujące, bo za nimi były bezbronne kobiety, dzieci i osoby starsze. Aby zapisać je wykopano rowy, wały do oddania ziemi i kamieni, silniejszego ogrodzenia – ale to wszystko na marne.

W czasie pierwszej wojny światowej, wszystko się zmieniło, jak Francuz Dzhordano Bruno – nie jest filozofem, a nie wojownikiem – udało się wynaleźć nowe środki obrony przed wrogiem.

To narzędzie ma kształt helisy w cylindryczny kształt, którego średnica jest w stanie osiągnąć metr, a długość – dwadzieścia pięć metrów. Cukierki drutu kolczastego, że – z kilku obszarach – i zapewnienia integralności struktury linek nośnych. Na cześć swojego „rodzica”, niniejszy wynalazek nazywa się „koncertina”.

Rola innowacji w wojnie nie można przecenić. Okazało się to być bardzo skuteczna obrona przed wrogim piechoty, kawalerii i ruch znacznie utrudnione. Jak zajmowanych spiralnego drutu kolczastego, ale nie jest normalne, wspinać się, że to niemożliwe, a duża średnica konstrukcja znacznie komplikuje uszkodzenia. Więc wróg nie mógł się niezauważony.

CONCERTINA instalatorzy drutu pomógł jej zniszczyć wroga – dlatego w celu jego przezwyciężenia The piechoty musiał zrobić kilka nacięć – i aby to zrobić, mógł tylko stać – obrońcy ogrodzenia nie było trudne do „usunięcia” go Tagged pocisk.

Najwyższa wydajność, niniejszy wynalazek wykazał podczas korzystania z karabinów maszynowych – aż wróg stara się przezwyciężyć przeszkody, jego strzał na miejscu. Nieco gorzej niż sprawdził się i inne taktyki: na wysięgniku pozostawiono przepustek, które strzegły żołnierzy, którzy zabijają każdego, kto stara się przekazać.

W czasie wojny, spirala Bruno miał dwie aplikacje – zatrzymanie następuje zniszczenie wroga w walce i ochrona osiedli pokojowych. W obu przypadkach, jego wielką zaletą było nie tylko efektywność i kompleksowość do pokonania, ale szybkość montażu. Spirala ta zawsze gotowa, przechowywany i transportowany w stanie złożonym (złożone) formy, oraz, w razie potrzeby, rozciągnięty za pomocą przewodów i udziałów. Ponadto, można było produkować w polu – to potrzebne tylko drutu kolczastego i kije z szablonów.

Wkrótce po wojnie, technologia wytwarzania według niniejszego wynalazku przyjęte w innych krajach, a obecnie koncertina można znaleźć w wielu miejscach – w tym w Rosji. Jest on używany do ogrodzenia obiektów wymagających szczególnej ochrony. Najczęściej widać ten rodzaj drutu kolczastego wokół tajnych więzień i instalacji wojskowych.

Ponadto, każdy może kupić i harmonijkowe drut ogrodzenia na ich własnym terenie lub garażu od potencjalnego celu. jego koszt nie jest zbyt wysoki, a instalacja jest prosta i siły każdego.