452 Shares 7217 views

Wiwisekcji – co to jest?

W tym artykule opisano, co jest wiwisekcji, kiedy po raz pierwszy zaczęły być prowadzone podobnych operacji, i dlaczego są one potrzebne.

nauka

Liczba gatunków zamieszkujących naszą planetę, zaskakująco zróżnicowane. Starożytni uczeni byli zainteresowani jak skonstruować ciała zwierząt i ludzi. Ze względu na ograniczoną wiedzę i środki, większość badań było zbadanie struktury narządów wewnętrznych i ich funkcje. Ale nawet teraz, z całym bogactwem technologii naukowych, wiemy o jednostka organizmów biologicznych nie wszystko. A jednym ze sposobów, który pomaga zrozumieć to wiwisekcji. Co to jest metoda, która jego odmiany, analizujemy w tym artykule.

definicja

Wiwisekcji – operacja chirurgiczna, które odbywają się w różnych zwierząt w celu zbadania funkcji narządów wewnętrznych i organizmu jako całości. Po raz pierwszy została wymieniona w dokumentach historycznych sięga II wieku naszej ery. Jest również stosowany, gdy trzeba sprawdzić efekt lub konsekwencja stosowania niektórych nowych leków. Stwierdził on, między innymi, do celów edukacyjnych i do wykazania struktury organizmów prepariruemyh studentów Instytutu i innych wyspecjalizowanych instytucji edukacyjnych. Jest za to i tam wiwisekcji. Jakie są te metody, teraz wiemy. Przeprowadzono podobne eksperymenty, nawiasem mówiąc, w niektórych szkołach, a często przedmiotem badań jest wspólne żaba.

Zniekształcenie pojęcia

Obecnie koncepcja ta jest często zakłócają ludzi daleko od nauki, nazywając żadnych eksperymentów wiwisekcji na zwierzętach (w tym tych, które są przeprowadzane bez operacji do ich ciał), które prowadzą do naruszenia zdrowia. Na przykład, toksyczność kosmetyki testy nowych leków, chemii domowej celów i tak dalej – to wszystko nie może być nazywany „wiwisekcja” termin. Co to jest i co trzeba, zrozumieliśmy.

opinia publiczna

W wielu krajach rozwiniętych stale powstające ruchy społeczne, które sprzeciwiają się wykorzystania żywych rzeczy do testowania tych nowych leków i metod leczenia w ogóle. Jak już wiemy, aby połączyć te eksperymenty wiwisekcji nie jest całkiem poprawne, jednak słowo ostatecznie stał się praktycznie synonimem czegoś okrutnego i nieludzkiego.

Jest to złożona kwestia etyczna, i traktować go na pewno jest bardzo trudne. Z jednej strony, stosowanie żywych rzeczy, nawet głupie, dla różnych eksperymentów nieludzkich. Ale z drugiej strony – działania te pozwalają Push naukę do przodu, do wynalezienia nowych leków antidotum i wiele innych rzeczy, które trzyma ludzi przy życiu. Jeszcze wiwisekcji – otwiera całe zwierzę lub niewielki zabieg chirurgiczny w celu zbadania jego ciało z reguły w znieczuleniu, a nie badania i eksperymenty na zwierzętach. Mylić terminy te nie mogą być. Co jest wiwisekcji, teraz wiemy.

Ograniczenie wiwisekcji

Uważa się, że taki ruch ochrona zwierząt pojawiły się niedawno, ale nie jest to prawdą. Pierwsza taka organizacja powstała z powrotem w 1883 roku w Stanach Zjednoczonych. Powodem tego było przyjęcie w Anglii ustawa o ochronie zwierząt.

Początkowo ruch ten służy jedynie do ograniczenia wiwisekcji. Jednak kilka lat później zmieniła swój cel do pełnego zniesienia i zakazu takich działań jak wiwisekcji. Oznacza to, że teraz wiemy.

A przy okazji, we Francji, do wprowadzenia zakazu takich eksperymentów przeprowadzono sam Wiktor Gyugo.

Jeśli mówimy o naszym kraju w 1977 roku ZSRR przyjął ustawę na mocy której przeprowadzenie sekcji zwłok oraz wszelkich innych interwencji chirurgicznej z martwych ciał zwierząt bez znieczulenia wstępnej im zostało zakazane.

Wiwisekcji. Jak są owady

W 2012 roku na ekranach ukazał się film dokumentalny naukową o urządzeniu i życia owadów. Wykorzystując nowoczesne metody badawcze i potężne mikroskopy w filmie przedstawiono szczegółowo strukturę wewnętrzną owadów, które są ich ciała i inne ciekawostki. Został on zaprojektowany dla jak najszerszej grupy odbiorców, a będzie interesująca nawet dla tych, którzy mieli niewielkie zainteresowanie nauką.

Wiwisekcji. synonim

Synonimy słowa nie ma tak dużo. Podać następujące słownika: wiwisekcji, rozwarstwienie, operację na żywym organizmie.

Eksperymenty na ludziach

Oficjalnie możliwość wiwisekcji przez ludzi nigdy nawet brane pod uwagę. Jednak w historii świata, wciąż są obecne takie przerażające przypadki, wchodzą do drugiej wojny światowej. Zostało to dokonane przez lekarzy w nazistowskich Niemczech, stosując jako eksperymentalne więźniów obozu koncentracyjnego. Pod koniec wojny, większość z tych „lekarzy” pojawił się jako strona pozwana w procesie norymberskim i karano.

Jak również lekarzy przeprowadzono specjalną jednostkę „oderwania 731” Cesarska Armia Japońska. Byli zaangażowani w rozwój i metody wojny bakteriologicznej. I „materiał” świnka też byli jeńcy wojenni. Wiwisekcji prowadzone zarówno na zdrowych ludzi i na tych, którzy już doświadczyli efektu bakteriologicznego. Ponadto, japońscy naukowcy badali wpływ na ludzi skrajnie niskich i wysokich temperaturach. Według zeznań, często nie korzystają z żadnego rodzaju znieczulenia.

Na szczęście, w naszych czasach, te eksperymenty dopuszczone wszystkie kraje. Jednak, podobnie jak wielu innych, znacznie bardziej humanitarne, ale kontrowersyjne z etycznego punktu widzenia.

Więc omówiła znaczenie słowa „wiwisekcji”, co to jest i dlaczego jest on używany.