323 Shares 7062 views

Podsumowanie „Iliady” Homera: interpretacja artystyczna wojny trojańskiej

Podsumowanie „Iliady” Homera – to historia jednego z najbardziej zaskakujących epizodów słynnego wojny trojańskiej. Opowiadanie opisuje gniew Achillesa i jego poważnych konsekwencji.


Kłócą się między Achillesa i Agamemnona

Przez ostatnie dziewięć lat minęło od chwili, gdy greckie wojska rozpoczęły oblężenie Troi. Nalot obszary sąsiadujące, Grecy schwytany Chryseis – dziewczyna jest córką kapłana w świątyni Apolla. Chryseis staje się konkubiną Agamemnona – naczelny armii greckiej. Oczywiście, Apollo, to wydarzenie jest bardzo rozgniewał. Bóstwo wysyła armię zarazy. Achilles, najdzielniejszych Greków Agamemnon nalega na walnym zgromadzeniu wojska, aby powrócić Chryseis do ojca. Jednak zamiast wymaga naczelny go Achilles dał mu więźnia – dziewczynę o imieniu Bryzejda. Achilles czuje się urażony i postanawia skonfrontować Agamemnona od miecza. Jednak bogini Atena, która chciała grecką zwycięstwo w bitwie, nie pozwala mu czynów wysypka. W rezultacie, Achilles jest ograniczona przez fakt, że dowódca naczelny wywołuje egoistyczne i bezwstydny tchórzem, i powiedział, że nie będzie uczestniczyć w operacjach wojskowych na ten dzień.

Achilles postanawia zemścić się na Greków

Ponadto w podsumowaniu „Iliady” Homera włączony Nestora – najstarszy i najmądrzejszy greckiego króla. Jednak jego próby pogodzenia quarreling zamieni się niepowodzeniem. Dyplomatyczny i łaskawy lider Odyseusz prowadził Chryseis do ojca, Agamemnon Bryzejda wystąpią. Achilles odnosi się również do matki, bogini morza Thetis i prosi ją, by przekonać najwyższego Zeusa udzielenia Trojanie wygrać. Według żołnierza, by pomóc Grekom, aby zrozumieć, jak bardzo są one bezwartościowe bez niego. Pomimo sprzeciwów Hery, życzliwych Greków Zeus zgadza. On jest głównodowodzącym wysyła niezwykły sen, po którym Agamemnon montuje Rady Wodzów, który pyta, czy Grecy chcą wrócić do domu. Wojownicy poważnie propozycję, wysłanego do ich statków. Jednak oni, składając Athena, Odyseusz zatrzymuje. Mówi płomienne przemówienie. Mądry Nestor daje jego instrukcje do żołnierzy. Po wysłuchaniu jego przemówienia, Grecy złożyć ofiarę, i przygotować się do walki. Nie uczestniczy w jedynym Achillesa i jego towarzyszy.

Wojna trwa

Nie zostaną uwzględnione w podsumowaniu „Iliady” Homera szczegółowego opisu sił, które zostały wystawione na działanie państw wojujących. Trojan armia prowadzona przez Hector – syn króla Priama. Brat Hector – Paryż, zapoczątkowało wojny (to właśnie on ukradł Helen – piękną żonę spartańskiego króla Menelaosa), oferuje Menelaos walczyć jeden na jednego. Zwycięzca musiał w końcu chwycić Elena i zakończyć długą wojnę. Pierwsze kilka uderzeń dozwolony Menelaos poczuć bliskość zwycięstwa. Jednak tutaj znowu przyczyną boskich sił interweniować: Afrodyta, której patronuje Paryż, zapisać zwierzaka. Athena odpycha wrogów trojany, aby zapewnić, że są one najpierw zerwać rozejm zawartej przed walką.

Następny następujący opis licznych walk, w wyniku którego zaletą jest od strony trojanów. Widząc, że sytuacja jest zły, Agamemnon wysyła poselstwo do Achillesa. Oferuje on naczelny dzielnego wojownika do powrotu Bryzejda i nagradzać go z wystawnych prezentów, jeśli znów wraca do służby. Jednak Achilles reaguje Agamemnon odmówił.

siły zderzenia są kontynuowane. Trojany atakują greckiego obozu, Hector wydaje się nie do odparcia. Obawiając się, że Troy wygra wojnę, Hera ubrać, ozdobić i rekolekcje z Zeusem, mężem na Mount Ida odciągnąć jego uwagę od walki. Znalezienie sztuczek żona, Najwyższy Bóg jest wściekły i znowu pomaga trojanów. Grecy uciekają w panice. Patroclus, najlepszy przyjaciel Achillesa, sympatyzuje z nich stawia na pancerz i idzie do walki, ale jego przeciwnik – Hektor – jest znacznie silniejszy i zabija Patroklosa.

Zemsta za zamordowanego przyjaciela

Następnie streszczeniem „Iliady” Homera wraca do Achillesa. Wojownik przysięga pomścić zamordowanego drugiego. Tetyda pyta Hefajstosa bóg kowali wykuć nowe bronie dla swojego syna. Uzbrojony w nową zbroję Achillesa wpada na pole bitwy i zniszczyć wiele trojanów. Po wygranej wojownika boga Scamander rzekę i po wielu prześladowań, spotyka się z Hectorem. Przy wsparciu Ateny Achillesa udaje się bezwzględnie do czynienia z wrogiem, który następnie przywiązuje nogi do swojego samochodu i bierze w greckim obozie. Hector Rodzina gorzko lamentuje go.

Poniżej opisano uroczysty pogrzeb że Patroclus Achilles spełnione – to wydarzenie zwraca szczególną uwagę na Homera. „Iliada”, podsumowanie który czytasz teraz kontynuuje jako ciało bohatera zostaje spalone, a prochy umieszczone w urnie złota. Zwieńczeniem dnia stać sportowiec gry w pamięci zmarłego.

Losy Hector

Nie w pełni odzyskane z utraty, Achilles kręci następny dzień pogrzebu Patroclus wzgórzu, a robi to w wozie, do których jest zobowiązany ciało Hektora. Apollo prosi bogów, aby zatrzymać ten bluźnierstwo. Sprzeciw Gera, jednak Zeus daje zielone światło do tego, że Priam kupił ciało syna. Opłata Tetyda prosić Achillesa zgodę. I Priam Zeusa informuje messenger Iris. Hekabe próbuje odwieść Priama. Ale ktoś chce odkupić ciało syna, idzie do namiotu Achillesa z bogatymi darami. W tym momencie Homer opisuje wzniosłe żałosną scenę. Zasmucony Achilles zgadza się Priam. On nie zapomina o losach swojego ojca, który nie był w stanie pożegnać i powraca do ciała syna. Trojany opłakiwać śmierć Hektora, a kończy wiersz „Iliada” Homera, podsumowanie które są prowadzone w tych słowach: „Więc pochowano konebornogo ciało Hektora”