403 Shares 9260 views

Przeciwciała do peroksydaza tarczycowa zwiększona. Co to znaczy, co powoduje i jak niebezpieczne to jest?

Przeciwciało – specjalne białko. Pracują dla układu odpornościowego, uznając wszystkich Alien, który dostanie się do naszego organizmu. Znalezienie ich zniszczyć jego i toksyn wydzielanych przez nich. Są to przeciwciała według ścisłych zasad. Nawet niewielkie odchylenia powodują ich agresji. Zaczynają dostrzegać zdrowe tkanki i innych elementów własnego systemu jak wroga, zniszczyć je i zniszczyć. Jest to mechanizm ich działania, a w odniesieniu do enzymu peroksydazy tarczycy tarczycy (TPO). Przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycy podniesione, co to znaczy? Po pierwsze, zmniejsza ilość ważnym enzymem drugie komórki tarczycy są zniszczone. Dlaczego jest to patologia, a czego to prowadzi?

Przyczyny i konsekwencje

Po prostu chcę powiedzieć, że jedyną złą rzeczą, gdy przeciwciała przeciwko peroksydazie tarczycy wzrosła, a stan ten postępuje. Normalnie te przeciwciała to jeden na dziesięciu z nas. Patologia u kobiet wykryto 20 razy częściej niż mężczyźni. Wśród jej przyczyn są najczęściej następujące:

– promieniowanie;

– toksyn;

– różne zakażenia wirusowe;

– duże dawki jodu lub ostrego jego brak;

– niektóre przewlekłe choroby (cukrzyca, zapalenie migdałków, zapalenie zatok, niedokrwistość i inni);

– dziedziczenie;

– uraz i choroby tarczycy;

– y (głównie przeciwciała porodzie powrócić do normalnego stanu bez leczenia).

Przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej podniesione, co to znaczy dla zdrowia? Takie patologii może prowadzić do autoimmunologiczne zapalenie tarczycy (zapalenie tarczycy na limfocytowe lub Hashimoto), co z kolei jest przyczyną tarczycy.

Straszliwe konsekwencje

Czasami jest wrodzona niedoczynność tarczycy. Jeżeli okaże się w ciągu kilku pierwszych tygodni życia dziecka, może być wyleczona. W przypadku pominięcia czas, dziecko będzie rozwijać niedorozwój umysłowy.

Nabyta niedoczynność tarczycy we wczesnych stadiach objawy nie są charakterystyczne. TPO enzym yodiniruet tyreoglobuliny. Jest to również ważne dla oddychania komórek ciała. Przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowej podniesione, co to znaczy dla ludzkiej kondycji? Oznacza to, że złamane procesów w komórkach i narządach, w konsekwencji, w pracach tych organów. Naruszenie tych praw może odnosić się do zmian w wyglądzie człowieka (stłuczenia i wypadanie włosów, suchość skóry, zmiany głosu, utrata słuchu, obrzęk). Ponadto ma to wpływ na układ nerwowy, układ sercowo-naczyniowy, przewodu rozrodczego, układu mięśniowo-szkieletowego.

Objawy mogą być bardzo różne. Sto procent lekarstwa na tę chorobę, niestety, nie istnieje. Jest tylko leczenie podtrzymujące. Dlatego ważne jest, aby określić czas, że przeciwciała przeciwko peroksydazie tarczycy wzrosła. Co to oznacza i komu ta analiza musi być zrobione?

Kryteria analizy na obecność przeciwciał przeciwko TPO

Ze względu tarczycy peroksydaza jest głównym składnikiem mikrosomów analiza przeciwciał tarczycy peroksydazy identyczne analiza przeciwciał mikrosomalnych tarczycy peroksydazy. są większe, jeżeli wartość przekracza zakres odniesienia 0-9 (jm / ml). Analiza ta jest przypisany do następujących kategorii pacjentów:

– z podejrzeniem niedoczynności lub jego obecność;

– problemy z tarczycą (zwiększenie lub zmniejszenie);

– odbieranie leków litu i interferonu;

– kobiety w ciąży, które mają zwiększoną zawartość TSH (tyreotropiny).

Pozytywne wyniki tej analizy wskazują na możliwość, że jeden z chorób tarczycy. Jednak istnieją pewne przypadki, w których duża liczba przeciwciał stwierdzono u zdrowych ludzi, którzy nie mają żadnych problemów z tarczycy. Jeśli pozytywny test na przeciwciała TPO takich pacjentów ustalono obserwację bez potrzeby oczyszczania.