576 Shares 8110 views

Lek „nystatyna maść”. instrukcja

Lek „nystatyna maści” instrukcje odnoszą się do anty-grzybicze antybiotyków polienowych. Lek jest zdolny do zmiany przepuszczalności błony komórkowej grzybów i spowolnić ich wzrost. Lek „maść nystatyna” (użytkownika obejmuje takie dane) wykazuje działanie fungistatyczne. Lek może zniszczyć grzyby, w tym drożdży Candida.


Składnik aktywny – nystatyna. Ponadto płyny także wytwarzać tabletki (pochwy i jamy ustnej), czopki (pochwy i odbytnicy).

Lek „nystatyna maść” instrukcja zaleca stosowanie w leczeniu i profilaktyce. W szczególności, do oznaczeń wymienionych chorób grzybiczych wywołanych przez grzyby wrażliwe na leki. Oznacza „nystatyna maść” Podręcznik zaleca kandydozy skóry, gardła, błony śluzowej jamy ustnej. Preparat ten jest stosowany w zapalenia sromu i pochwy, coleitis (czopki lub tabletki pochwowe zasadniczo). Wewnątrz tabletki i odbytnicy lub czopków dopochwowych , wymaganym do pochwy kandydozy, odbytnicy, jak również narządy wewnętrzne (przewodu pokarmowego, nerek, płuc).

Jeżeli lokalna użytku zewnętrznego lub lek nie jest wchłaniany przez skórę lub śluzówkę.

Medycyna „maść nystatyna”, z których stosowanie powinno być uzgodnione z lekarzem, to zaleca się stosowanie dwa razy dziennie. Stosuje się do obszaru dotkniętego cienkiej warstwy. Instrukcja Medicine „nystatyna maść” instrukcja zaleca stosowanie kilku dni do dwóch lub czterech tygodni. Leczenie kandydozy błon śluzowych i skóry odbywa się na siedmiu, maksymalnie dziesięciu dni. Lek powinien być stosowany codziennie. W niektórych przypadkach wskazane jest, aby połączyć stosowanie leków „maść” nystatyna tabletek z nystatyna wewnątrz.

Czopek wstawiony do pochwy Głębi. Stosowanie leków odbywa się po zabiegach higienicznych. Zaleca się podawać czopek dwa razy dziennie. Czas trwania aplikacji – nie więcej niż czternaście lat, lecz nie mniej niż dziesięć dni.

Lek jest przeciwwskazane trzustki, nadwrażliwość, owrzodzenie dwunastnicy i żołądka, uszkodzenia wątroby, zaburzenia czynności wątroby.

Lek „maść nystatyna” oraz inne formy dawkowania zawierające nystatyna, nie są dopuszczone do mianowania podczas ciąży. Nie wiadomo, czy substancja czynna jest w stanie stanąć w mleku matki. Więc jeśli trzeba użyć leku podczas karmienia pacjentów należy ostrzec, aby wstrzymać laktację.

Jak pokazuje praktyka, przy stosowaniu zalecanych dawek leku „nystatyna maści” oraz inne formy dawkowania zawierające nystatynę, dobrze tolerowane. W niektórych przypadkach jednak, mogą wystąpić pewne skutki uboczne. Przy podawaniu leków może powodować biegunkę, wymioty, gorzki smak w ustach, bóle brzucha i inne objawy niestrawności. Działania niepożądane obejmują uczulony i która może być w postaci pokrzywki, wysypki, dreszcze, swędzenie skóry lub gorączki.

Podczas korzystania z zewnętrznych i reakcje miejscowe podrażnienie prawdopodobne.

Propagację form opornych grzybów trzeba usunąć leku. W tym samym czasie, co do zasady, objawy choroby podstawowej nie jest usuwany, aw niektórych przypadkach wręcz przeciwnie, wzrasta.

Aby uniknąć ponownego zakażenia lub w celu zwiększenia skuteczności terapeutycznej w leczeniu zakażeń grzybiczych pochwy Ponadto zaleca się stosowanie preparatu na obszarze wokół pochwy i krocza. Leczenie powinno być prowadzone jednocześnie dla obu partnerów.

Podczas całego przebiegu terapii powinien powstrzymać się od kontaktów seksualnych.

Początek miesiączki nie jest powodem do przerwania leczenia.

Przed zastosowaniem maści powinny być ekranowane i skonsultować się z lekarzem.