301 Shares 9649 views

„Flyuanksol”: instrukcję obsługi, prawdziwych lekarzy. działania niepożądane „Flyuanksola” analogi narkotyków

Co to jest lek „Flyuanksol”? Instrukcje stosowania leku, jego składników, efekty uboczne, w postaci o przedłużonym działaniu i własności farmakologiczne są opisane w tym artykule. Od niego dowiesz się o co przeciwwskazania i wskazania powiedział lek, ile to kosztuje, co się stanie w przypadku przedawkowania, i tak dalej. D.


Kompozycję leku i jego formy uwalnianiu

Czym jest substancja czynna zawiera lek „Flyuanksol”? Instrukcje użycia instrukcji lek stwierdza, że jako aktywny składnik wystaje chlorowodorek flupentiksolu.

W odniesieniu do formy uwalniania, ale obecnie jest środkiem można znaleźć tylko w krople, tabletki i roztworem, bazujące na oleju, przeznaczony jest do podawania domięśniowego. Pierwszy lek jest sprzedawany w szkle zatemennom 10 ml, drugi – w kartonie 100 lub 50 i trzecie – w ampułkach 10 sztuk.

Ogólne właściwości leku

Dlaczego leki „Flyuanksol”? Opinie na temat tego leku są przedstawione poniżej. Tabletki i wtrysku są grupą leków przeciwpsychotycznych. Posiadają przeciwlękowe, przeciwdepresyjne i uspokajające. Pozytywne opinie na temat tego leku zawierają informacje, które skutecznie aktywuje stan emocjonalny pacjenta i przyczynia się do adaptacji społecznej.

Farmakologiczne właściwości leku

Jakie są cechy farmakologicznego leku „Flyuanksol”? Instrukcje do stosowania sugeruje, że lek ten jest neuroleptykiem, blokowanie receptorów adrenergicznych i receptorów dopaminy w mózgu. W wyniku tej substancji czynnej osiąga się sedację. Zazwyczaj występuje to dla 8 dni zwykłej dawce.

Co pacjentów o lekach „Flyuanksol”? Recenzje chorych zawierają wiele interesujących informacji. W większości przypadków oni pamiętać, że lek raczej szybko likwiduje objawy psychoz i depresji, a także przyczynia się do przywrócenia myślenia. Pacjenci, którzy zaburzenia antyspołeczne, są towarzyscy i przystosować się do społeczeństwa.

cechy leki

Jak działa lek „Flyuanksol”? Opinie lekarzy i innych specjalistów powiedzieć, że cechą tego leku jest to, że w zależności od dawki mogą działać na pacjenta na różne sposoby.

działanie przeciwpsychotyczne przejawia po aplikacji leku oznacza się w ilości wynoszącej 3 mg dziennie. Nawiasem mówiąc, natężenie oddziaływania zwiększa się wraz z dawką.

Ilość 25 mg dziennie lek ma działanie uspakajające. Należy jednak zauważyć, że przy wyższych dawkach może powodować niespecyficznych skutków uspokajających.

W zakresie dawek od wyznaczonego środka neuroleptycznego ma wyraźne działanie przeciwlękowe. Gdy przy stosowaniu małych dawek (do około 3 mg dziennie), lek może stanowić konwencjonalny lek przeciwdepresyjny.

Zatem lek „Flyuanksol” jest w stanie zmniejszyć główne objawy psychozy, w tym paranoidalne urojenia, omamy i zaburzenia myślenia. Posiada właściwości disinhibitory (tj aktywujące i antiautisticheskim) oraz zmniejsza zaburzenia nastroju, co w efekcie sprzyja aktywizacji pacjentów z objawami depresyjnymi, ich adaptacja społeczna ułatwia i zwiększa towarzyskość.

Więcej informacji na temat postaci wstrzyknięć

Preparat „Flyuanksol Depot” jest rozwiązaniem oleju przeznaczonego do domięśniowych zastrzyków depot. Innymi słowy, lek osadza postać flupentiksol.

Kiedy za pomocą tego rozwiązania w małych i średnich dawek (do 100 mg co 14 dni) i pacjent nie jest niespecyficzna uspokojenie. Mimo, że wciąż rośnie w wysokich dawkach.

Co mówią eksperci o tej postaci leku ( „Flyuanksol Depot”)? Recenzje zapewnić, że takie rozwiązanie ma dłuższy czas trwania ekspozycji na pacjenta, a nie medycyny tabletki. Ponadto, dzięki nim, że jest łatwy do przeprowadzenia ciągłego stosowania leków przeciwpsychotycznych, co jest niezwykle ważne dla pacjentów, którzy nie wykonują receptę.

Z powyższego można stwierdzić, że lek „Flyuanksol Depot” jest w stanie zapobiec częste nawroty związane ze spontanicznego przerwania terapii. domięśniowe może być wykonywane w odstępach co dwa do czterech tygodni.

Farmakokinetyka

Jak długo wchłaniane pigułki „Flyuanksol”? Po doustnym podaniu maksymalne stężenie składnika aktywnego uzyskuje się w ciągu około 3-7 godzin w osoczu. Biodostępność leku wynosi 40%.

Element aktywny lek nieznacznie przenika przez barierę łożyskową. Należy również zauważyć, że w małych ilościach, to jest podświetlona z mlekiem matki. Nawiasem mówiąc, metabolity wykazują działanie neuroleptyczne.

Jak zastrzyk „Flyuanksol Depot”? Instrukcji stwierdza, że po domięśniowym wstrzyknięciu substancji cis (Z) -flupentixol dekanian ulega rozerwaniu (enzymatyczny). Stanowi aktywny element cis (Z) -flupentixol i kwas kaprynowy. Maksymalne stężenie w osoczu jest osiągane przez pierwszy koniec pierwszego tygodnia po iniekcji.

Po otrzymaniu tabletek w ich okresie lęgowym wynosi około 35 godzin. Jeśli nie zastosowano roztwór do iniekcji, stężenie zmniejsza się wykładniczo w surowicy (po 3 tygodniach).

Wyświetlane czynny lek w postaci metabolitów przez jelita i nerki.

Wskazania do stosowania leków neuroleptycznych

W niektórych przypadkach, lek wykazuje „Flyuanksol”? Jego działanie może się różnić, w zależności od dawki.

Lek jest wskazany przy dawkach do 3 mg na dzień dla następujących stanach patologicznych:

 • depresja łagodny i umiarkowany stopień, towarzyszy zmęczenie, niepokój i brak inicjatywy;
 • zaburzeń psychosomatycznych, która przejawia się reakcji asteniczny;
 • zaburzenia nerwicowe (przewlekłe), przy apatia, depresja i lęk;
 • sytuacyjne i ostre zaburzenia lękowe, a także stan nadmiernego stresu emocjonalnego, nie wymagają uspokajającym lub hipnotyzujący efekt (na przykład, jeśli pacjent nadużywa środków uspokajających).

Lek „Flyuanksol”, którego analogi zostaną zaprezentowane na końcu artykułu, jest powoływany w dawkach 3 mg dziennie i więcej, jeśli nie jest to odchylenie od następujących: stanów psychotycznych, które towarzyszą paranoidalne urojenia, omamy, zaburzenia myślenia, anergii, apatii i autyzmem.

Przeciwwskazań do stosowania środków neuroleptycznych

W niektórych przypadkach nie zaleca się stosowania leku „Flyuanksol”? Instrukcje użytkowania obejmują następujące listę przeciwwskazań:

 • wiek dzieci (18 lat);
 • depresja ośrodkowego układu nerwowego;
 • laktacja;
 • w trakcie ciąży;
 • zatrucie (ostry) barbiturany;
 • zwinąć;
 • zatrucia ostre opioidowych środków przeciwbólowych;
 • pheochromocytoma;
 • alkoholik ostre zatrucie;
 • stany śpiączce;
 • supresja szpiku kostnego;
 • zmiany chorobowe we krwi;
 • nadwrażliwość na neuroleptyki o tioksantenoviy strukturę.

Należy również zauważyć, że nie jest to wskazane, do przepisywania leku w małych dawek (3 mg) w stanie nadczynności lub wzbudzenia.

Lek "Flyuanksol": instrukcja (tabletki, krople)

Do leczenia zaburzeń lękowych i depresyjnych początkowa dawka leku w tabletkach powinna wynosić 1 mg jeden raz na dzień (korzystnie rano) lub 500 mikrogramów dwa razy na dobę. Jeżeli efekt terapeutyczny jest nieobecny, ilość leku w tygodniu można zwiększyć do 2 mg. Zatem dawka dzienna (2-3 mg) jest podzielony na kilka etapów. Jeśli efekt nie występuje przy stosowaniu leku w dawce maksymalnej (to znaczy, 3 mg), a następnie powinien być zniesione.

W leczeniu psychotycznych warunkach określonych ilości leków tylko indywidualnie. Początkowa dawka dzienna powinna być 3-15 mg w 3 dawkach podzielonych. W razie potrzeby, przy czym objętość może być zwiększona do 20 lub 30 mg dziennie. Maksymalna dawka nie powinna być większa niż 40 mg.

Jak przedstawiono środek do obróbki podtrzymującą podaje się w ilości 5-20 mg, podawanej raz dziennie (rano).

Co do spadku „Flyuanksol”, powinny być podejmowane tylko w środku. Lekarze zazwyczaj przepisać lek w tej formie tylko w przypadku, jeśli z jakiegoś powodu nie mogą przyjmować leków doustnie (tabletki). Podtrzymujące dawki dla pacjentów wynosi 4-40 mg na dzień.

Injection "Flyuanksol": instrukcja, pacjent opinii

Oleisty roztwór do podawania domięśniowego wstrzyknięcia depot musi być podawany w głąb zewnętrznej górnej ćwiartce pośladków. Dawkowanie i odstęp między zabiegami powinien być instalowany oddzielnie (niezależnie od efektu terapeutycznego).

Preparat ten stosuje się zwykle w ilości 20-40 mg (1-2 ml) i co 2 lub 4 tygodnie. Należy zauważyć, że niektórzy pacjenci mogą wymagać większych dawek i krótkie przerwy między wstrzyknięciami.

Jeżeli wyznaczone objętość leku do wstrzykiwań (20 mg / ml) występuje więcej niż 2 lub 3 ml dla procedury 1, że jest konieczne, aby przejść z roztworu o wysokim stężeniu.

Preparat 100 mg / ml powinno być wstrzykiwane w objętości 50-200 mg (lub 0,5-2 ml), co 2-4 tygodnie. W przypadku ostrego nawrotu choroby i nasilenia choroby często wymaga wprowadzenia jednorazowa znaczy w ilości 400 mg w odstępach od 2 lub 1 tydzień. Po przechodzą ostre objawy, należy wytworzyć stopniowe zmniejszenie dawki do konserwacji (20-200 mg raz na 2-4 tygodni).

W razie potrzeby, aby przejść z doustnej postaci leku o Preparaty pozajelitowe leczenie wspomagające, to zaleca się w zależności od następującego schematu:

 • Dzienna ilość (w mg) leku w tabletkach x 4 = pojedyncza dawka (w mg) iniekcję raz na 14 dni.

Należy również zauważyć, że w ciągu tygodnia po podaniu leku zaleca się kontynuować przyjmowanie leku w tabletkach, ale w mniejszej dawce. Następcze wielkość i odstęp między procedur ustalonych zgodnie z efektem terapeutycznym.

Maksymalna dawka roztwór do wstrzykiwania (jeden etap) wynosi około 400 mg. Tak więc różnica między zastrzyki musi być co tydzień.

Zgodnie z odpowiedziami pacjentów, kiedy jest stosowany prawidłowo, przygotowanie i przestrzeganie zaleceń lekarskich, ma pozytywny wpływ na ich ogólny stan emocjonalny.

skutki uboczne

Czy negatywny wpływ na medycynie ciała „Flyuanksol”? Skutki uboczne są obecne w leku, niezależnie od jej formy. Oto one teraz.

 1. Układ nerwowy: giperkinetiko nadciśnieniu zespół (pozapiramidowe światła), osłabienie, akatyzja, zmęczenie, zawroty głowy, spowolnienie psychomotoryczne, późne dyskinezy i dystoniczne reakcje zespół neuroleptyczny złośliwy.
 2. Serca i naczyń krwionośnych: tachykardia, niedociśnienie, niedociśnienie.
 3. Układ krwiotwórczy: granulocytopenia.
 4. Narządy zmysłów: zaburzenia akomodacji.
 5. GI: zaparcia, żółtaczka cholestatyczna, suchość w jamie ustnej, przemijające zmiany w testach czynnościowych wątroby.
 6. Układ hormonalny: przyrost masy ciała, wydzielanie, pocenie się, ginekomastia, impotencja, bolesne miesiączkowanie, zwiększenie apetytu, spadek libido, uderzenia gorąca.
 7. Układ moczowy: zatrzymanie moczu.
 8. Alergie: zapalenie skóry, nadwrażliwość na światło i wysypka skórna.

Specjalne instrukcje użytkowania

Ze szczególną ostrożnością przewidziany do leczenia pacjentów ze schorzeniami układu krążenia, zaburzenia drgawkowe, niewydolność oddechową, jaskra, choroba Parkinsona, choroby wrzodowej żołądka i 12-tiperstnoj jelit, astma, alkoholizm, rozedma płuc, zatrzymanie moczu, niewydolność wątroby i łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Jeśli pacjent wcześniej otrzymał neuroleptyki lub uspokajające ze skutkiem uspokajającego, konieczne jest, aby przerywać je gładko.

Podczas długotrwałego leczenia, zwłaszcza przy wysokich dawkach zalecanych kontroli i oceny stanu pacjenta, w celu skorygowania dawki podtrzymującej.

W równoczesnym leczeniu cukrzycy przypisanie wspomnianego preparat może wymagać korekty ilości insuliny.

Przy stosowaniu neuroleptyków może wystąpić złośliwy zespół neuroleptyczny. Jej główne objawy to sztywność mięśni, hipertermia, zaburzenia świadomości i dysfunkcja autonomicznego układu nerwowego. Gdy takie objawy wymagają natychmiastowej rezygnacji z powołania leku i wspomagające leczenie objawowe.

W większości przypadków lek „Flyuanksol” nie powoduje sedacji. Ale pomimo tego, że jest to konieczne w celu uwzględnienia jej potencjalny wpływ na zdolność do bezpiecznej obsługi maszyny, lub innych mechanizmów. Chciałbym również zauważyć, że w trakcie leczenia (szczególnie na początku), pacjenci powinni unikać potencjalnie niebezpieczną pracę (w celu określenia reakcji na lek).

przypadków przedawkowania

Jeśli lek jest należycie (zwiększona objętość), może wystąpić przedawkowanie. W tym przypadku, wykazuje następujące cechy: hipo- lub hipertermia, senność, drgawki, zaburzenia pozapiramidowe, szok, niedociśnienie i śpiączka.

Co robić w takiej sytuacji? Konieczne jest przeprowadzenie podtrzymujące i objawowe leczenie. Jeśli lek został spożycia, trzeba szybko wypłukać żołądek, a także skorzystać z sorbentu. Ponadto niezwykle ważne jest, aby wspierać działania naczyń, serca i układu oddechowego. Nie zaleca się stosowania epinefryny, ponieważ może to prowadzić do obniżenia ciśnienia krwi. Objawy pozapiramidowe jest możliwe, aby zatrzymać lek „biperydenem” i drgawki – „Diazepam”.

Interakcje z innymi lekami

Przy użyciu jednoetapowego wspomnianego leku może być wzmocniony uspokajające działanie barbituranów, etanol i inne środki, które mają działanie hamujące na ośrodkowy układ nerwowy.

Preparat „Flyuanksol”, to nie zaleca się do stosowania w połączeniu z guanetydyny i substancji czynnej o podobnym działaniu. Fakt ten wynika z faktu, że leki przeciwpsychotyczne mogą być dość osłabiona ich działanie przeciwnadciśnieniowe.

Z jednorazowego użytku leku „Flyuanksol” może zmniejszyć skuteczność lewodopy „lek” i innymi środkami adrenergicznymi.

Jednocześnie biorąc lek z „piperazyny” i „MCP” znacznie zwiększa ryzyko zaburzeń pozapiramidowych.

Należy również zauważyć, że lek neuroleptyczny w postaci roztworu do wstrzykiwań w żadnym wypadku nie wolno mieszać z innymi płynami.

Cena i analogi narkotyków

Ile jest lekiem „Flyuanksol”? Jego cena jest dość wysoka. Tak więc, na 50 tabletek 1 mg trzeba będzie zapłacić około 500 rubli rosyjskich. Jeśli chcesz 100 tabletek 5 mg, można je kupić za 1.200 rubli. Co do postaci wstrzyknięć leku, to jest jeszcze bardziej kosztowne. Ponad 10 fiolki (20 mg / ml), farmaceuci wymaga około 2300 rubli.

Co jeśli pacjent nie jest w stanie kupić lekarstwo „Flyuanksol”? Jej analogi są sprzedawane w niemal wszystkich sieci aptecznych. Wśród nich są następujące:

 1. Rozwiązanie "Flyuanksol Depot". Jest szybszy i mocniejszy lek. Jednak jest to znacznie droższe tabletki.
 2. "Klopiksol" lek. Wartości jest bardzo zbliżony do oryginału. To idzie na sprzedaż w tabletkach i ma kilka przeciwwskazań.
 3. "Truksal" środki. Sprzedawane w tabletkach. Główną zaletą na korzyść jego stosowania dla dzieci 3-lat. Kosztować nieco ponad oryginału.