285 Shares 9481 views

Jak zrobić szafę z rękami na balkonie

Właściciele małych mieszkań często do różnego rodzaju sztuczek, aby trochę zwiększyć powierzchnię użytkową pomieszczenia. Aby to zrobić, można użyć miejsca niebędących osobami fizycznymi, takimi jak loggię lub balkon. Doskonałe rozwiązanie dla dodatkowego miejsca do przechowywania różnego rodzaju rzeczy stają się wygodne i przestronne garderoby. Z rękami na balkonie ustanowić takie urządzenie może być każdy. Brak specjalnych umiejętności nie trzeba wydawać na ten cel nie jest wymagane, złożoną prac budowlanych, ale wynik na pewno zadowoli wszystkich gospodarstw domowych.

Jak wyposażyć szafę na balkonie z rękami: wskazówki

Przed rozpoczęciem budowy, trzeba prawidłowo ocenić stan techniczny miejscu, w którym planuje się zbudować szafę. Stare podłogi i projekty – nie najlepsze warunki do rozpoczęcia pracy. W tym przypadku, życia produktu znacząco zredukowane. Jeśli jesteś zdecydowany, aby zainstalować szafę z rękami na balkonie, na początek trzeba starannie naprawione wszelkie pęknięcia i odizolować pomieszczenie. Po tym wszystkim, absolutnie każdej mebli boi zmiany wilgotności i temperatury, może być zdeformowany tracić wytrzymałość i łatwo ulegają uszkodzeniu.

Konieczne jest również, aby zwrócić uwagę na szczelność obszarach przeszkleń, wymienić wszystkie pęknięte szkło i uszczelniania istniejących pęknięć z uszczelniaczem silikonowym.

Instalując szafkę na balkonie z rękami, należy przejść do dbać o podłogi. Lepiej jest użyć do tego płytki ceramiczne, linoleum lub laminatem wodoodpornym. Wygląd powłoki nie jest tak ważne, najważniejsze, aby mieć na balkonie było ciepło i sucho.

Jak zrobić szafę z rękami na balkonie

Co do zasady, meble na balkonie powtarza wymiary jednej ze ścian pomieszczenia, jeśli masz balkon warunkiem niszę – to lepiej zorganizować szafę w tym miejscu. Do miejsca było przestronne, lepiej wybrać projekt z półkami od podłogi do sufitu. Od szafy, zajmując niewiele miejsca, to będzie bardzo wygodne i praktyczne.

Przed rozpoczęciem budowy mebli, należy narysować rysunek lub plan, w którym chcesz podać wszystkie wymagane wymiary i cechy konstrukcyjne. Eksperci zalecają, aby nawet zrobić mały kartonowe modele produktów, które pomogą stworzyć najbardziej dokładny szafę z rękami na balkonie, aby zapewnić wszystkie stawy i wymiary elementów, jak najdokładniej pociętych części przyszłego mebla. Także trzeba myśleć z wyprzedzeniem liczbę, wysokość oraz szerokość półek.

Jako materiał do wytwarzania obudowy jest lepsze w użyciu laminowanej płyty wiórowej. Materiał ten jest trwały, odporny na wilgoć, a optymalnie nadają się do zastosowania na balkonach. Warto zauważyć, że części szafy należy wyciąć bardzo ostrożnie, gdyż może być rozdrobnione. Zrobić to lepiej z pomocą na wyrzynarki elektrycznej. Półki mogą być wykonane z grubej sklejki lub płyt wiórowych płyt. zwykłe zawiasy meblowe służą do zabezpieczenia drzwi. Sprawdź gotowego Szafa może clapboard lub panele plastikowe.