710 Shares 9772 views

Drzwi wykonane z drewna ręcznie. Produkcja drzwi z drewna: rysunki, zdjęcia

Aby odróżnić każdą przestrzeń używane drzwi. Mogą one być różnej jakości i mają wiele opcji. Ich funkcje są różne. Mimo to, najbardziej popularne są wykonane z drewna drzwi z ich rąk. Ich właściwości techniczne i osiągi na wysokim poziomie. Z zewnątrz taki drzwiowej mogą być standardowe lub opracowane przez unikalnej konstrukcji. To wszystko zależy od wnętrza i funkcji drzwiowych.


Odmiana drzwi drewnianych

Do tej pory istnieje kilka rodzajów bram, które są wykonane z drewna:

 • Wejście drewniane drzwi w mieszkaniu lub domu;
 • drzwi wewnętrzne.

Funkcje struktury danych różnić. Drzwi wejściowe są nie tylko ozdobą elewacji budynku, ale także chronić dom od „niechcianych gości”. Drzwi wewnętrzne są w stanie stworzyć zamkniętą przestrzeń. Często są one umieszczone w sypialni lub pokoju dziecięcego. W kuchni, drzwi te są po prostu do zastąpienia, ponieważ jest pokój jest inny od pozostałych przez obecność zapachu, które są tworzone podczas procesu gotowania.

Charakterystyka drzwi drewnianych

Istnieją pewne różnice w dowolnych drzwi drewnianych. Są one nie tylko funkcjonalność i selekcji surowców do jego produkcji, ale także różnią się:

 • przez stopień przejrzystości;
 • Ilość skrzydeł.

Według stopnia przezroczystości ma głuchy i przeszklone drzwi drewnianych. Zdjęcia te struktury są dość zróżnicowane. Przez liczbę skrzydeł drzwiowych dzielą się na:

 • na jedno;
 • małży.

Oba drzwi z drewna z ich gatunku rąk można zrobić dość szybko. Najważniejsze – mieć pewną wiedzę w zakresie produkcji konstrukcji drewnianych.

Rodzaje drzwi drewnianych parametrach

W związku z tym, klasyfikacja panele drzwiowe składa się z dwóch typów:

 • drzwi w standardowych rozmiarach;
 • Drzwi niestandardowych rozmiarach.

Tylko u drzwi każdego typu (wejściowym lub interroom) ma swoje konkretne wymiary.

Wymiary przedniej drzwi drewnianych

Przed produkować drzwi wykonane z drewna z ich rąk, muszą znać pewne parametry. Tak, istnieje kilka standardowych rozmiarów drzwi drewnianych, które są wykorzystywane do przedniej części budynku:

 • 2100 x 1200 mm,
 • 2100 x 900 mm.

Oznacza to, że drzwi mogą być pojedyncze i podwójne.

Wymiary wewnętrzne drzwi drewniane

Warto zauważyć, że produkcja drzwi drewnianych odbywa się wyłącznie na podstawie określonych wymiarach. Mają struktury wnętrza tego typu mogą być:

 • 2100 mm x 700 mm;
 • 2100 x 800 mm;
 • 2100 x 900 mm;
 • 2100 x 1200 mm;
 • 2100 x 1600 mm.

Ten rodzaj drzwi ma również rozdzielenie pojedyncze i podwójne. Pierwsze trzy parametry są wykorzystywane do produkcji drzwi wykonane z drewna z rękami do takich pomieszczeń: sypialnia, dzieci i tak dalej. To jest dla pomieszczeń. Cała reszta służy do aranżacji pokoi biznesowych.

Różnorodność wzorów drzwi drewnianych

Produkcja drewnianych drzwi jest oparta na konstrukcji pomieszczenia. Istnieje kilka typów paneli drzwiowych, które różnią się od siebie w sposób otwierania:

 • huśtawka;
 • składane;
 • przesuwnych.

Zawiasowo drzwi wewnętrzne charakteryzują otwierania skrzydła drzwi w jednej lub dwóch stron. Tylko takie konstrukcje nie są zalecane do stosowania na dekorowanie pokoju, który jest małych rozmiarów.

Drzwi harmonijkowe są bardziej praktyczne i mogą być wykorzystane w projektowaniu każdego pomieszczenia. Można je rozłożyć i złożyć, gdy nie biorąc żadnego miejsca. Otwarcie skrzydła bramy odbywa się w jednej płaszczyźnie.

Drzwi przesuwne wykonane są na zasadzie składania. Mają też jeden otwór samolotu, ale nie sumują się w tym procesie, i odchodzi. Otwarte drzwi te mogą być w jednym lub dwóch kierunkach, jeśli mają dwie klapy.

Zalety drzwi drewnianych

Dlaczego są drzwi wykonane z drewna są obecnie bardzo popularne? Jest to spowodowane tylko właściwości materiałowe.

Tak, drewniane drzwi posiadają:

 • o dużej wytrzymałości;
 • Niewielka przewodność cieplna;
 • Wysokie tempo zamarznięcia;
 • niskie przewodnictwo dźwięku;
 • przyjazność dla środowiska.

Warto również zauważyć, jest to prosty sposób na recykling struktury danych w przypadku nieprzydatności.

Ale oprócz oczywistych zalet są też wady drzwi drewnianych. Należą do nich:

 • niska odporność na ogień;
 • wysokie wchłanianie wilgoci;
 • występowanie sęków, pęknięć i innych naturalnych szczepów.

Aby przynajmniej trochę zmniejszyć charakterystykę danych materiału, nowoczesne producenci starają się przetworzyć go za pomocą specjalnych środków. Ponadto, po produkcji paneli drzwiowych są pokryte lakierem lub farbą. Takie działanie może pomóc chronić materiały od wilgoci, a tym samym przedłużenie czasu jej eksploatacji.

Co jest wliczone w procesie produkcji drzwi drewnianych?

Dokonaj drzwi wewnętrzne lub zewnętrzne z rękami z drewna w piwnicy. Początkowo wybrać swój wygląd i określić parametry.

Wszystko to opiera się nie tylko na stylistycznej kierunku przestrzeni projektowej, ale również od wielkości drzwi. Jeśli jest duży, to lepiej zrobić podwójne drzwi. W innych przypadkach jest to możliwe, aby dać pierwszeństwo do jednego skrzydła skrzydła drzwiowego.

Konieczne jest również, aby wybrać urządzenie do produkcji drzwi drewnianych. Zdjęcia nie szukać ich w różnych źródłach. Najlepiej jest opracować projekt zwyczaj konstrukcyjną płyty drzwiowej.

Narzędzia do produkcji drzwi drewnianych

z ich rąk i drzwi wejściowe wykonane są przy użyciu:

 • metr, a linia prosta;
 • gon;
 • maszyny do frezowania drewna;
 • elektrorubanka;
 • wiertarki;
 • szlifierka;
 • młotek i dłuto.

Jak określić rozmiar drzwi drewniane?

Przed przystąpieniem do procesu produkcyjnego, konieczne jest, aby drzwi do rysowania. Jest on oparty na parametrach:

 • drzwi;
 • Przewidywana ramka (Lutkov);
 • skrzydło drzwiowe.

Początkowo taśma vymeryat pomiar wszystkich parametrów otworu drzwi i szerokości.

Jeśli bramą jest nierówna, to najlepiej, aby dokonać pomiarów na całym obwodzie. To daje możliwość dokonania drzwi, które dokładnie wejść do drzwi.

Należy również określić grubość Lutkov. Jej szerokość jest zbliżona do szerokości otworu drzwiowego. Collect to nie będzie trudne. Konieczne jest jedynie do cięcia płyt o określonej wielkości i za pomocą śrub i kołków do mocowania ich w drzwiach.

Po takich połączeń działania i wiórów drewnianych należy przetwarzać kit.

Materiały do produkcji drzwi drewnianych

Drzwi wejściowe z ich rąk nie tak trudne. Trzeba będzie kupić jakości drewno przygotowane. Ponadto, powinien mieć taką samą długość i grubość.

Dokonywanie proste drewniane drzwi

Więc początkowo mierzone drzwiach. Jest to konieczne, aby Lutkov. Wykonana jest z drewnianych prętów o odpowiednim rozmiarze. Cała konstrukcja będzie na podłodze. Należy wziąć pod uwagę w trakcie prac, że nie wszystkie otwory są idealnie dopasowane rozmiary. To z tego powodu bielaczek wykonane ze względu na nieprawidłowości. I to jest możliwe, aby to proporcjonalny do poziomu zaledwie szczeliny, które pojawiają się między nim a drzwiami, naprawiane tynkiem i pianki.

Kąty Lutkov zasztyletowany w temperaturze 45 stopni. Można po prostu ułożyła ją bez żadnych cięć. Bądź pewien, że stawy są powlekane wypełniacz. Następnie trzeba zacząć tworzyć proste drewniane płótnie.

Pewna ilość płyt, która odpowiada wielkości otworu drzwiowego z Lutkov, ułożone na płaskiej powierzchni (obok siebie). Nad nimi są nałożone inne deski, mniejszy rozmiar, w pozycji poziomej. Są one mocowane na każdej z desek z gwoździami lub śrubami w drewnie. Takie tablice są zamontowane na górze i na dole. Aby cała konstrukcja była silniejsza, po przekątnej zamocowane w inny podobny sposób. Wszystkie drzwi z Lutkov lakierowane. Aby nadać drewnu inny kolor, to ujawni plamę, a następnie za pomocą gwoździa. można po prostu pomalować drzwi.

Po tej katastrofie w zawiasów bramy a Lutkov. Również przykręcone pióro i specjalną blokadę. Potem drzwi jest zainstalowany.

Te drzwi to doskonały wybór do dekoracji każdego pomieszczenia użytkowego.

Dokonywanie kompleks drewnianych drzwi

Taki proces należy podchodzić odpowiedzialny. Początkowo, płyty z litego drewna suszy się i poddaje działaniu specjalnego antyseptyczny. Są sklejone ze specjalnym klejem i prasuje na każdej stronie określonego urządzenia. Klej wyschnie i bezpiecznie zamknięte wszystkie elementy konstrukcyjne powinny potrwać kilka dni. Następnie można zacząć pracować na powierzchni projektowej.

Początkowo określić, czy wzór na płytę drzwiową. Jeśli tak, to trzeba samolotu, aby go wykonać. Dopiero po tym, że powierzchnia drzwi jest traktowane szlifierki rozjaśnić wszelkie nierówności i nadać mu doskonałą płaszczyznę.

Następnie liść drzwi są malowane lub lakierowane. Dopiero wtedy zderzył się z pętli w nim. Podobne prace prowadzone są na Lutkov drewnianych drzwi. Zgodnie z ogólną zasadą, ponieważ drzwi są wykonane własnymi rękami wnętrze. Do drewna drzwi wybrać bardziej gęstą strukturę, i lepiej jest zasięgnąć niezależnej produkcji z profesjonalistą. Dalsze przetwarzanie nowoczesnego sprzętu ochronnego i antyseptycznym, istnieją również inne sposoby wpłynąć na strukturę materiału, aby poprawić swoją wytrzymałość i niezawodność.

Dekoracja drzwiową

Cała płyta drzwiowa może być gładka. I można je wiele rysunków. Aby to zrobić, należy zastosować technologię cięcia lub wytłaczania. Ale to nie wszystko odbywa się w domu. Na oryginalnej konstrukcji skrzydła drzwiowego może być stosowany rzeźbienia w drewnie.

Wstępne ołówka powierzchni wstęgi stosowane do pożądanego wzoru. Po tym, wyciąć specjalnego narzędzia. Następnie należy traktować szlifierki powierzchni, a następnie lakieru lub farby.

Rzeczy są zupełnie inne w projektowaniu półprzezroczyste drzwi drewnianych. Tutaj jest to konieczne, aby otwory do montażu cięcia szkła i przygotowanie specjalnego szkła odpornego na uderzenia, które mogą mieć różne kolory. Włóż je dopiero po montażu drzwi.

zalecenia ogólne

Wielkość Lutkov można dokładnie pokrywa się z wielkością otworu drzwi. Ale skrzydło powinno być o kilka milimetrów mniejsza. Pozwoli to poprawnie zainstalować zawiasy na ramie, a następnie dowolnie otwierać i zamykać drzwi.