874 Shares 6180 views

Objawy zapalenie najądrzy, jego diagnoza

Najądrza jest chorobą, która objawia się w postaci procesów zapalnych, które występuje w najądrza męskiego jądrach, mianowicie w rurze, która łączy gruczoły płciowe z kanałami wylotowymi nasion. Często choroba ta występuje w wyniku infekcji bakteryjnej.


Objawy zapalenia najądrza się jako ostry ból jądra, wzrost temperatury ciała (40 ° C), przekrwienie, obrzęk moszny. Gdy choroba powstaje wysięk w obszarze zagrożonym lub równoczesnego uszkodzenia gonad i jej występem. To z tego powodu kształtowego w jamie moszny nie czuję. Ból przy zapalenie najądrzy i może rozprzestrzeniać się w pachwinach i kroczu, a czasami nawet w dolnej części pleców i sacrum, a wzmacniając czas ruchu.

W przewlekłej postaci tej choroby w czasie badanie palpacyjne najądrza wykryto jego uszczelnienie, a czasami wzrost objętości, wyraźnie wyznaczone położenie względem gruczołu płciowego, bolesne odczucia. Tak więc ujawnia się w końcowym stadium ostrym brucelozy. Objawy nie są dostępne, jest to uczucie dyskomfortu w okolicy moszny w okresach zaostrzeń. W tym okresie zmniejsza zdolność plemników do zapłodnienia, które mogą wystąpić w związku z niepłodnością.

Objawy zapalenia najądrza mogą również pojawić się w powiększonych węzłach chłonnych w pachwinie, wyciek z prącia. Jednocześnie plemników zagęszczony powrózka nasiennego i kanał wpisywanie, zwiększenie średnicy.

W przypadku obrzęk i zaczerwienienie po jednej stronie moszny jest konieczne, aby zobaczyć się z lekarzem, ponieważ objawy te mogą powodować brucelozy. Diagnoza choroby pojawia się w następujący sposób:

1. Aby zebrać anamnezy. Okazuje się również, a informacje na temat życia seksualnego pacjenta.

2. Produkowane analizy laboratoryjnej moczu. To pokazuje, chorób przenoszonych poprzez kontakt seksualny, i zakażenia dostępne w cewce moczowej. Także przez analizę moczu i określić wrażliwość siewu mikroorganizmów i zdiagnozowano zapalenie pęcherza.

3. Wykonane badanie prostaty. W tym celu zostanie podjęta wymaz z cewki moczowej do wykrywania obecności bakterii w nim.

4. Wykonane testy na badanie krwi (ogólnie). W tym przypadku, obecność infekcji może wskazują na wysoki poziom leukocytów.

5. Produkowane USG Dopplera i skanowane dotkniętej jądra. Techniki te pomagają odróżnić objawy zapalenia najądrza objawy innych chorób, które są podobne w manifestacji (przepuklina, wodogłowie, torbiele).

6. Przeprowadzenie badania w celu wykrycia rzeżączka i chlamydia.

Używać wszystkich tych technik razem jest to konieczne, aby zapobiec rozwojowi powikłań w przypadku błędnej diagnozy.

Zakażenie często, że hit przydatki gruczołów płciowych u mężczyzn, są przekazywane poprzez seks analny z kontaktem osób tej samej płci. Nawet jeśli objawy zapalenie najądrzy mieć jednego partnera seksualnego, badanie powinno się oba.