100 Shares 905 views

Atopia – atopowe zapalenie skóry jest …

Alergia jest najczęstszą chorobą na świecie. Do tej pory, według statystyk, dotyka co piąty mieszkaniec Ziemi: 40% Amerykanów, 60% Niemców. W języku rosyjskim z alergią doświadczanych przez nieokreślonych źródeł, od 5 do 30% osób. Taka różnica w procentach ze względu na fakt, że często diagnoza jest zła, a objawy są traktowane jako znaki zupełnie innej choroby.


Jeden rodzaj reakcji alergicznych i atopia. Może ona przejawiać w ludzi niezależnie od wieku i płci. Wpływa i zwierząt.

Co to jest atopowe zapalenie skóry?

Nazwa choroby jest pochodzenia greckiego i oznacza „w odróżnieniu od innych, inność”. To nie jest chorobą zakaźną i nie jest przenoszony przez unoszące się w powietrzu kropelek, gospodarstw domowych i przez kontakt.

Atopia – przewlekłą chorobą skóry o alergiczną charakteru i jest najczęściej dziedziczona. Po raz pierwszy termin został ukuty w 1922 roku przez firmę Coca lekarza. Nawiązał stosunki między wysypka skórna i nadwrażliwość spowodowane przewagą humoralnej przeciwciał. W atopii dotyka głównie ludzi, ale może również wystąpić u zwierząt. Wiele typowych dla jej objawów u psów, morsy, bydła i innych zwierząt zaobserwowano.

Atopia – reakcja z różnych substancji, takich jak pyłki roślin, żywność, medykamentu owadobójcze. Opcje mogą być zbyt dużo. Patogeny sami są nazywane atopenov. Mogą one powodować różnego stopnia astma oskrzelowa, pokrzywka, katar sienny, alergiczny nieżyt nosa i zapalenie skóry, obrzęk naczynioruchowy. Rzadziej występują żołądka i jelit, zapalenie spojówek, zapalenie jamy ustnej, niedokrwistość hemolityczna.

statystyka

Zgodnie z wynikami badań atopii cierpią od 6 do 10% mieszkańców planety. To ma inny charakter. W jednej trzeciej wszystkich przypadków występuje atopii u dzieci poniżej jednego roku. Bardziej powszechna choroba jest w historii rodziny, tym większe prawdopodobieństwo, że dziecko będzie stawić im czoła. Najbardziej charakterystycznymi objawami choroby są czas trwania, częstotliwość i nawrotów.

objawy atopii

Choroba zaczyna się od jakiegoś zaczerwienienia skóry, pojawienie się wysypki małych i łuszczenie się. Późniejsze objawy nasilają. Skóra skłonność do atopii, zaczyna swędzieć, swędzenie stopniowo staje się bardzo wyraźna. Zwykle wysypka może wystawać nieco powyżej powierzchni ciała. Najczęściej, atopowe zapalenie skóry zaczyna się od brzucha, klatki piersiowej, kończyn górnych i dolnych, stopniowo rozprzestrzenia się na inne obszary skóry.

Kiedy manifestacją tych znaków trzeba wykonać jedną prostą zasadę. Gdy istnieje silne swędzenie, ty chcesz porysować skażoną skórę, w żadnym wypadku nie może to zrobić! Zgodnie z naszymi paznokciami duża ilość bakterii chorobotwórczych, które mogą dostać się do mikroranki i powodują stan zapalny. Niedopuszczalne skóry podczas czesania zapalenie skóry. Może to prowadzić do ropiejących wrzodów i nadżerek ciągle płacząc. Będą one sprawić, że proces gojenia znacznie dłużej.

W większości przypadków, atopia skóry nie powoduje ogólne pogorszenie samopoczucia człowieka. Ciężka choroba przepływ może powodować depresję, charakteryzuje się depresja, niskie nastroju, płaczliwość a nawet niechęć do życia. Dlatego stosowane środki uspokajające i toniki w antiatopicheskoy terapii. Przyczyniają się one do wygładzania pobudliwości nerwowej i niezadowolenia z siebie i innych.

Przyczyny atopii

Każda choroba jest wywołana przez szereg czynników, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych. Atopia – reakcję z czynnikiem sprawczym alergii. Wielu lekarzy przekonani, że prawdopodobieństwo choroby jest najwyższe w tych ludzi, których rodzice byli narażeni na niego. Pogląd ten jest sprzeczny z przeciwnikami, którzy wierzą, że to założenie jest bardzo wygodne dla tych, alergologów, którzy nie są w stanie wybrać odpowiedniego traktowania każdego przypadku. Nawet wtedy, gdy oboje rodzice mają skłonność do atopii, nie ma absolutnej pewności, że ich dziecko będzie cierpieć z tego powodu. Znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo przenoszenia chorób przez dziedziczenie, jeśli to tylko zaobserwowano u matki lub ojca. Zwykle pierwsze objawy atopii nastąpić w ciągu sześciu miesięcy po urodzeniu. Są pogarsza i stać się przewlekły, jeśli matka pielęgniarstwo nie jest zgodne z zasadami lub narusza podstawowe wymagania żywieniowe przynęty.

Mechanizm rozwoju atopii

Pierwsze stadium choroby się działanie na organizm jak i bezpośrednio alergenów skóry prowokowania. Naskórek zawiera komórki antygenowe zawierające IgE. Kiedy wchodzą w interakcję z atopenom są one aktywowane i migrują do węzłów chłonnych znajdujących się w pobliżu. Rozpoczęcie drugiego etapu choroby. Jest to związane z przebudzenia limfocytów Th2, które wydzielają substancje biologicznie czynne – cytokin. Że powodować alergiczną wysypkę skórną. Uwalnianie cytokin w ognisku zapalnym prowadzi do podrażnienia zakończeń nerwowych i wyglądu swędzenia. W wyniku tego procesu drapania ostre zapalenie uszkodzeń skóry, często staje się przewlekły. atopia często być samowystarczalny, nawet gdy alergen jest usuwany. W tym przypadku, przypisany terapii długoterminowej.

Ponieważ wraz z wiekiem zmienia się przebieg atopii

Choroba ta jest podzielona na trzy formy: niemowląt, dzieci i dorosłych. Każdy z nich ma swoje własne specyficzne cechy. Formularz niemowlę przejawia się u dzieci w wieku od zera do dwóch lat. Najczęściej objawy choroby pojawiają się w miejscach zgięć twarzy i kończyn. Często ostrej atopia ząbkowania i dawkowania żywienia. faza dzieci obserwuje się u dzieci od lat 2 do 12. Charakteryzuje się wysypką na szyi i łokcia. Towarzyszy im silne swędzenie i łuszczenie. Dorosły atopia – choroba, która może zniknąć jak długo i gwałtownie wzrośnie. Charakteryzuje się swędzeniem, łuszczeniem i suchości skóry w dotkniętych obszarach.

Atopia: leczenie

Pozbyć się skóry niemożliwe. Ale osłabić lub nawet usunąć nieprzyjemne objawy są bardzo realne. Dermatolog koniecznie powołać leki przeciwhistaminowe. W zależności od nasilenia choroby, mogą być zarówno zewnętrzne maści i kremy, tabletki, krople, a nawet zastrzyków.

W ostatnich latach jest coraz bardziej popularny sposób leczenia, takich jak konkretnej terapii przeciwhistaminowy. Jego istota polega na tym, że pacjentowi podaje się domięśniowo małych dawek wyciągu alergenu, co powoduje atopii. Stopniowo zwiększać ilość leku. W związku z tym ciało ludzkie w końcu staje się mniej podatna na działanie odczynnika.

Atopia u zwierząt

Alergia wyprzedza nie tylko ludzi. Bardzo często jest atopia u psów, kotów, krów i innych zwierząt. Zazwyczaj jedynym charakterystycznym objawem choroby jest świąd. Inne objawy, są powodowane przez wtórny i aktywnego szczotkowanie. Koty są najczęściej dotknięte głową.

atopia zaczyna sezon. Właściciel zwierzęcia może obserwować gryzienie, drapanie zadrapania i rany. Objawy te mogą towarzyszyć zapalenie ucha i kichanie. Zazwyczaj, do leczenia atopii zwierząt stosuje się kortykosteroidy.