279 Shares 4584 views

Coloproctologist – kto to jest? Coloproctologist i proctologist: jaka jest różnica?

Coloproctologist – kto to jest? Lekarz ten zajmuje się badania, diagnozowania i leczenia chorób krocza, okrężnicy i odbytnicy. Według statystyk, około jedna trzecia populacji cierpi z szerokiej gamy chorób, obraz kliniczny jest to, że w taki czy inny sposób odnosi się do dziedziny Coloproctology.

Co to jest i jakie powody Proktologia powinien dostać się do specjalisty w tej dziedzinie? Wśród najczęstszych chorób, które często zwracają się do ekspertów, jak profil, jest dostarczenie wszystkich rodzajów hemoroidalnej objawów, złośliwych i łagodnych nowotworów w odbytnicy, szczeliny odbytu, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, i tak dalej.

Coloproctologist różni się od proktologa?

W rzeczywistości, proktologii i Proktologia to jedno i to samo pole medycznych. Posiadanie dwóch identycznych definicji charakteru związanego z próbami doprowadzenia nazwę zawodu zgodnie z międzynarodowymi wymaganiami i standardami. To z tego powodu, od roku 1977, nazwa specjalności w naszym kraju został zmieniony z „proktologii” do bardziej kompleksowej – „proktologii”.

Z powyższego staje się jasne, że opinia ludzi, którzy wierzą, coloproctologist poważniejsze lekarza specjalisty, fundamentalnie błędne. Proctologist lub coloproctologist – kto to jest? A on, a druga jest lekarzem, zanimayuschimsyasya diagnoza i znalezienie sposobów leczenia i eliminowania chorób odbytu.

Kiedy należy zwrócić się o pomoc do coloproctologist?

Istnieje wiele chorób, zdiagnozować i naprawić, który jest zdolny wyłącznie coloproctologist lekarz. Wśród najczęstszych przyczyn, które powinny skłonić do zastosowania się do takiego specjalisty, należy podkreślić:

  • Pojawienie się regularnie, długi zaparcia, różne trudności podczas opróżniania;
  • dyskomfort w obecności odbytu, uczucie ciała obcego w odbycie lub niecałkowitego wypróżnienia;
  • wypadanie odbytnicy i hemoroidów podczas ruchów jelit;
  • Izolacja śluzówkę odbytu, występowanie krwawienia;
  • Obecność ból odbytu;
  • świąd odbytu otworu.

Jak to badanie pacjenta coloproctological szafie?

Jak badać pacjentów coloproctologist? Opinii wielu pacjentów coloproctological biur pokazują, że wizyta w tym lekarz nie różni się znacznie od wizyty do reszty sztuce.

Inspekcja na coloproctologist zaczyna się od tworzenia historii – zbieranie informacji na temat natury problemu, słuchając skarg pacjenta i ogólnego badania pacjenta.

Co jest Proktologia w praktyce? Jeśli mówimy bezpośrednio o procesie badania, może być podzielony na kilka etapów. Aby rozpocząć specjalista wykonuje palpacyjne jamy brzusznej, a tym samym określenia natury, lokalizację i wielkość guzów w przewodzie pokarmowym. Następnie specjalista prowadzi szereg badań, których wyniki, które przychodzi wybór odpowiednich terapii i bezpośredni proces terapii.

Jak przygotować się do szafki wizyta coloproctologist?

Że traktuje coloproctologist? Przede wszystkim w sferze praktyki medycznej takiego eksperta obejmuje chorób jelita grubego i odbytnicy w całej jego różnorodności. Aby odwiedzić coloproctologist możliwe uzyskanie najbardziej obiektywnych danych na temat stanu zdrowia i formy prezentacji stopnia rozwoju istniejących warunków, wymaga odpowiedniego przygotowania do inspekcji.

rada normalnie jest kompletna bez badania stanu metody odbytnicy palca. W niektórych przypadkach, użytkownik coloproctological Gabinet oferowane przekazać anoscope, czyli badanie kanału odbytu za pomocą specjalnej sondy – anoscope.

W celu stworzenia warunków do dokładnego zbadania całej błonie śluzowej jelita pozwala na wstępne leczenie. W związku z tym przygotowanie do wizyty coloproctologist powinna obejmować stosowanie lewatywy. W celu oczyszczenia z użyciem odbytnicy lewatywa wystarczy użyć około 1,5 litra ciepłej wody. I przeprowadzić procedurę polecaną wieczorem – w przededniu kampanii do coloproctologist i jest bezpośrednio na kilka godzin przed wglądu w godzinach porannych.

Jeżeli stosowanie lewatywy będzie pozbyć stolcu, możliwe jest uniknięcie gazowania przy użyciu specjalnej diety. Aby to zrobić przed Coloproctology wizyty powinny być wykluczone z diety czarny chleb, surowych owoców i warzyw, roślin strączkowych, produktów mlecznych. Powyższe wydarzenia są okazją nie tylko znacznie ułatwi badanie odbytnicy, ale również pozwoli ekspert do przeprowadzenia pełnego badania palpacyjnego jelit bezpośrednio przez ścianę brzucha.

Sposoby diagnozowania i leczenia w coloproctology

Do najbardziej skutecznych metod diagnostycznych w dziedzinie Coloproctology są: ultradźwięki anoscopy, kolonoskopia, tomografia komputerowa, wszystkie rodzaje badań rentgenowskich.

W szczególności, rozpiętość była grupa endoskopowych metod diagnostycznych, wśród których szczególną uwagę zwrócono ostatnio sigmoidoskopia i kolonoskopia anoscopy. Metody te umożliwiają lekarska coloproctologist stworzenia najbardziej dokładny obraz stanu błony śluzowej jelita grubego i odbytu.

Obecnie chirurg coloproctologist wraz z metod operacyjnych leczenia ma możliwość korzystania z szeregu nowoczesnych metod interwencji niechirurgiczne. Procedury te są wykonywane w warunkach ambulatoryjnych, po których pacjent może wrócić do domu od razu, bez konieczności pobytu w szpitalu.

Najczęstsze choroby coloproctological

W ostatnich latach częstego wykwalifikowanych coloproctologist pacjentów cierpiących z powodu przewlekłych chorób zapalnych dwóch postaci – wrzodziejące zapalenie jelita grubego i choroba Leśniowskiego-Crohna. Zlokalizowane wyraz w okrężnicy tych chorób.

Wśród objawów wspomnianych procesów patologicznych, można zauważyć, krwawienia z przewodu pokarmowego, zespoły bólowe, nieuzasadnione utratę masy ciała, często potrzebę oddawania kału, zaburzenia metabolicznego.

Późno leczenie fachowcom w obecności takich objawów zwykle kończy się bardzo źle. Często jedynym sposobem dla pacjenta sposób zostaje wszczepiony sztucznego stomii do usuwania kału rurki w jamie brzusznej. Ten wynik nie tylko prowadzi do niepełnosprawności fizycznej, ale także psychicznej traumy.

Może zastąpić lekarzy coloproctologist, onkologów i innych specjalistów?

Coloproctologist – kto to jest? Po pierwsze, specjalista ma wystarczające doświadczenie specjalizuje metod i środków technicznych dla najbardziej dokładny i efektywny diagnostyki przewodu pokarmowego.

Przeprowadzenie kilku operacji w ciągu roku jest zazwyczaj chirurg nie jest w stanie tworzyć wyobrażenie o obrazie coloproctological powszechnych chorób i najskuteczniejszych sposobów ich rozwiązania. Innymi słowy, jeśli w diagnostyce i leczeniu chorób proktologiczna podjęcia specjalistycznej chirurgii ogólnej, w którym to przypadku może być porównywana z powrotem w połowie ubiegłego wieku. To właśnie w tym czasie proktologii utworzonej w niezależnej dziedziny wiedzy.

W rezultacie,

Coloproctologist – kim jest i jak ważne jest istnienie takiego specjalisty? Obecnie, siedzący tryb życia w połączeniu z niezdrowej diety stały się plagą ludzkości. Nie jest zaskakujące, że istnieje znaczący wzrost wniosków dla specjalistów w dziedzinie Coloproctology w ostatnich latach.

Głównym powodem, który musi być w celu wywołania okresowe kontrole w coloproctologist jest profilaktyka chorób odbytnicy i przewodu pokarmowego. Jak wiadomo, jest to o wiele łatwiejsze, aby zapobiec rozwojowi choroby niż do czynienia z licznymi negatywnymi objawami.

Wśród ogólnych zaleceń dla osób coloproctological charakter choroby należy podkreślić: diety, utworzenia prawidłowej diety, unikając nadmiernego napięcia w postaci nadmiernego stresu psychicznego, fizycznego i oczywiście regularne badanie przez lekarza specjalistę Coloproctology.