221 Shares 6978 views

Jak włączyć WiFi na laptopie Lenovo i dostosować rozkład?

Po zakupie nowego laptopa lub ponownej instalacji systemu operacyjnego, wielu użytkowników do czynienia z poważnym problemem – laptop nie może znaleźć bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Powody takiej awarii kilka. Ale nie panikuj, w większości przypadków, problem jest rozwiązany przez pięć do dziesięciu minut. Brak połączenia mogą być spowodowane przez:

  • Niepowodzenie w pracy kierowców.
  • Adapter jest wyłączona obsługa vayfay.

Znajdowanie i instalowanie sterowników

Pierwsze specjalistów odpowiedź na pytanie, dlaczego laptop nie jest podłączony do sieci bezprzewodowej: Niezidentyfikowane lub niewłaściwie kierowcy. To rozwiązuje problem prosty reinstalacji.

Aby znaleźć przypominający kierowca musi przejść do oficjalnej stronie internetowej „Lenovo”, a następnie w zakładce „Pomoc i gwarancja” kliknąć na pozycję „Drivers”. Następnie w pasku wyszukiwania należy wpisać model notebooka. Użytkownik jest proszony o wprowadzenie unikalny numer produktu, a następnie z listy trzeba będzie pobrać sterownik do karty vayfay.

Po zakończeniu pobierania jego potrzeby instalacji i ponownym uruchomieniu systemu operacyjnego.

Jak włączyć WiFi w notebookach Lenovo

Po, należy ponownie uruchomić komputer na nowe ustawienia zostały zastosowane jako zainstalowanego sterownika do bezprzewodowego połączenia sieciowego. Najczęściej po restarcie nie ma problemu z tym, jak włączyć WiFi w notebookach Lenovo. Sam system uruchomi wyszukiwanie dostępnych sieci.

Jednak w przypadku, gdy karta nie jest włączany automatycznie, użytkownik będzie musiał dowiedzieć się, jak włączyć WiFi na laptopie Lenovo ręcznie. Aktywować kartę na kilka sposobów.

Pierwszy i najprostszy sposób – jest to za pomocą skrótów klawiszowych. Skróty klawiaturowe mogą się różnić w zależności od modelu komputera, ale w większości przypadków można użyć klawiszy Fn + F5.

Kwestia, jak włączyć WiFi na laptopie Lenovo, powstaje w przypadku, gdy użytkownik nie zna kombinacji klawiszy, aby włączyć zasilacz. Aby rozwiązać ten problem, należy uważnie przeczytać ikony, obrazy na klawisze F1-12. Adapter, który pozwoli na przycisk, na którym będzie wyświetlany antena.

Drugim sposobem, który pomaga rozwiązać problemy i odpowiada na pytanie, jak włączyć WiFi w laptopie G50 Lenovo oraz na innych modelach, nieco trudniejsze. Użytkownik będzie musiał otworzyć zakładkę „Ustawienia”, przejdź do „urządzeń” i kliknij linię „Menedżer urządzeń”.

Następny krok – odnaleźć vayfay adapter, który jest w grupie „Karty sieciowe”. Gdy urządzenie zostanie znaleziony, należy otworzyć konfigurację i wybierz opcję „Włącz”.

Jest też inny sposób. Jak włączyć WiFi w laptopie v580c Lenovo i innych modeli? Musimy znaleźć specjalny przełącznik znajdujący się na korpusie gadżetu. Powierzchnia boczna użytkownikiem notebooka należy zbadać dokładnie i znaleźć przełącznik, który aktywuje kartę.

Łączenie się z siecią bezprzewodową

Gdy sterownik jest zainstalowany i karta jest włączona, użytkownik będzie mógł wreszcie połączyć się z Internetem. Będzie to wymagało kliknąć na ikonę WiFi na pasku zadań i wybierz sieć domową. Następnie trzeba będzie wprowadzić hasło, aby połączyć i potwierdzić, że jest to zabezpieczona sieć, która nie jest szkodliwa dla laptopa i właściciela danych.

Za każdym razem w podobny sposób, aby połączyć się z Internetem nie jest konieczne. To wystarczy, aby ustanowić kleszcza w zdaniu „Połącz automatycznie”, a system wykona wszystkie ustawienia.

Ustawienie punktu dostępu na laptopie

Niestety, windose twórców systemu operacyjnego „w najnowszych wersjach systemu operacyjnego usunięto możliwość tworzenia punktu dostępu z wbudowanych narzędzi. W celu rozprowadzenia Internetu za pomocą laptopa, użytkownik będzie albo trzeba kupić specjalny vayfay rozdzielacz lub użyć programu innej firmy.