431 Shares 8195 views

Dobry tani monitora: opis, charakterystyka, producentów i opinie

Wybór monitora – nie jest rzeczą łatwą. Aby kupić dobre urządzenie, trzeba rozważyć plusy i minusy. Tutaj trzeba patrzeć nie tylko tani monitor, ale tuż po przekątnej, producent typ matrycy i więcej. Na tym rynku wyświetlacza jest tak duża, że aby wybrać dobry monitora do gier za mało pieniędzy jest możliwe, ale trudne ze względu na różnorodność.


kryteria

Zanim przyjrzymy się kilku popularnych modeli wiedzieć, jakie kryteria trzeba je wybierać. Pierwszą rzeczą, którą trzeba uważać nabywcy – jest to rozmiar. W zależności od celu, konieczne jest, aby wybrać odpowiedni dla siebie wygodne przekątna wyświetlacza. Kolejnym kryterium – ergonomia i wygląd. Dla niektórych może się to wydawać nieistotne dla innych, wręcz przeciwnie, najważniejsza.

Po zapoznaniu się z zezwoleń. Mogą być bardzo zróżnicowane, zwłaszcza jeśli chodzi o najnowszych modeli WQHD i UltraHD. Jest to najbardziej popularne, który zwraca uwagę kupującego. Ale nie możemy zapominać o ustawieniach urządzenia. Tani dobry monitor powinien nadal mieć matrycę jakość, wysokie kąty widzenia, umiarkowany kontrast, jasność, i tak dalej.

przekątna

Wybór tego kryterium jest ważne dla każdego użytkownika. Naturalnie, od rozmiaru ekranu koszt będzie zależał więc jeśli spojrzymy na segmencie budżetowym, obserwować ekrany o przekątnej 30 cali nie ma sensu. W ogóle, najprostsze rozmiary ekranu oscylować wokół 18-20 cali. Jest to opcja budżet, który jest bardziej powszechne w biurach. Niska cena pozwala na zakup takich urządzeń dla pracowników.

Dla segmentu idealnej masy o przekątnej ekranu 24 cali. Jest to popularna opcja, która służy do zwykłych użytkowników w domu, istnieją możliwości gier wśród tych modeli. Model 27-calowy nie będzie należał do kategorii niedrogich urządzeń.

Polecane jednak przyjrzeć się bliżej do modelu 24 cali. Po pierwsze, istnieją zarówno drogie modele tej wielkości i niedrogich monitorów. Po drugie, wygoda takie wymiary ma pozytywny wpływ na zużycie. Po trzecie, wyświetlacze typowo żyć ponad 10 lat, więc lepiej jest nabyć obiecującą opcję, aby nie zmienić ekran co kilka lat.

projekt

Kryterium to może nie ma znaczenia dla użytkownika lub odgrywać ważną rolę. Ostatnio często wyświetla oprawione lub z bardzo cienkiej granicy. To wygląda modne i piękne. Możemy rozważyć dostępne złącza na monitorze obecność przycisków sterujących, światła, i wiele więcej.

Niektórzy kupujący muszą ekran łatwo było regulować. Jego pozycja w tym przypadku mogą być zmieniane w różnych kierunkach. Wyświetlacz wzrasta, włącza wszystkie cztery boki, łuki i tak dalej. D.

zezwolenie

Innym nie mniej ważnym parametrem – to uprawnienie. Wszystko zależy od tego, jakie zadania będzie wykonywać monitor do komputera. Tani można kupić urządzenie z HD lub standardowe FullHD. Istnieją także opcje WQHD i UltraHD. Tak że jakość obrazu wyglądać, trzeba podnieść jej zrównoważony rozdzielczość względem przekątnej. Jeśli kupisz monitor na 30 cali, ale z rozdzielczością HD, obraz będzie piksele i rozmyte.

Oprócz tego parametru, biorąc pod uwagę proporcje. Kto jest jeszcze w sprzedaży jest „kwadrat” modelu, co jest bardzo niekorzystne dla zakupu teraz. 9: 16, stosunek jest uważana za najbardziej popularne. Według opinii jest to wygodne dla pracy projektantów i gier komputerowych.

parametry

Następnie należy zwrócić uwagę na specyfikacje. Matryca również wpływa wiele parametrów, takich jak kontrast, jakości, wielkości ziarna, jasność, i tak dalej. D. Ale wystarczy powiedzieć, że ideał matrycy nie istnieje. TN urządzenia przeznaczone są do modeli low-end. Jest to najprostsza opcja i wybredna.

PVA i MVA – matryca uniwersalny monitora do użytku domowego. Modele z niej są niskie koszty, dobra szybkość i dobry kontrast. IPS – drogie matrycy opcja, która nawet nie przekazuje realistyczny obraz, ale różni się dokładne odwzorowanie kolorów, wysoki kontrast. Idealny dla fotografów i redaktorów graficznych.

Oprócz matrycy, możliwe jest, aby wziąć pod uwagę szybkość reakcji. Parametr ten jest ważny dla większości graczy. Zwykle, w zasadzie wszystkie monitory gry reagują z prędkością 1 ms. Innym okologeymersky parametr – częstotliwość odświeżania. Tani monitora do gier jest mało prawdopodobne, aby być 144 Hz, natomiast dla graczy jest idealny.

Mimo to, jeśli jesteś początkującym graczem, możesz wybrać wyświetlacz z 60 Hz. Jeśli w tym przypadku trzeba będzie wydajność wysokiej jakości system, dobrą kartę graficzną, a takie częstotliwości odświeżania będą wystarczające.

model

W 2017 roku, wybór modelu budżetowego bez trudności. Takie warianty są wszyscy producenci produkujące ten produkt. Więc kupić tanie monitory komputerowe w Moskwie, Kijowie i Mińsku może być niemal na każdym kroku. Następny przyjrzymy się kilku popularnych opcji budżetu, a nie tylko do codziennego użytku, ale także dla biznesu i dla przyjemności.

Philips

Ten producent jest duża liczba modeli tanich. Tak więc, na $ 111 może kupić 200V4LSB. Wartość niedrogi podyktowane tani matrycy TFT Tm przekątnej – tylko 20 cali, przy czym czas reakcji – 5 ms. Dla graczy, oczywiście, nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale opinie pokazują, że doskonale nadaje się do użytku domowego.

223V5LSB – bardzo podobny model, ale jak sama nazwa wskazuje, miał nieco większy rozmiar – 22 cali. 226V4LAB 22-calowy monitor, który będzie kosztować 120 $. Wszystkie te modele są praktycznie identyczne w wyglądzie. Mają modny design bezramowe lub niewyobrażalne regulację parametrów. Ale w tej cenie nie jest już konieczne, i to czekać.

Samsung

Tanie monitory ofiara, a firma Samsung. I duży opcje. LS19F350H – bardzo kompaktowy model o przekątnej 19 cali. Pomimo najprostszej rozdzielczość – 1366×768 pikseli, która nie jest mocno pochwalić, firma zdecydowała się stać dobrą matrycę PLS. Ale w ogóle, według opinii, najbardziej odpowiednim modelem dla pracowników biurowych.

S22F350F – bardziej zaawansowana wersja, która jest połączona poprzez przyjazny dla użytkownika interfejs HDMI. W porównaniu z poprzednim modelem, wzrosła do 22 cali przekątnej. Stało się lepiej i rozdzielczości – 1920×1080 pikseli. Streszczają się w tym przypadku tylko matryca TN, choć z taką rozdzielczością, że wygląda dobrze.

Ale LS22E390HSO wyróżnia się spośród wszystkich wyglądzie. Istnieje naśladowanie modelu bezramowa. Stojak uzyskać rzetelne, ale wyrafinowane. Jest to najlepszy model wśród monitorowane. Powodem tego i wspierać cyfrowego interfejsu HDMI oraz dostępność wysokiej jakości matrycą PLS, ale uzupełnia wszystkie rozdzielczości 1920×1080.

ASUS

Trudno jest wyobrazić sobie bez segmentu produktów z ASUS. Niedrogi monitor w tym przypadku reprezentowane modelu VX229H. Pomimo takiej jak normalna, na pierwszy rzut oka, wygląd, wyświetlacz wyróżnia się spośród wszystkich. Góra i boki są praktycznie żadnych ograniczeń. Szerokie dolne przyciski funkcyjne i panel dostał logo firmy. Interesujący kształt i stojak na ekranie.

Charakterystyka tego modelu jest przeciętna. Jednak główną zaletą może być uważany matryca IPS. Mass przekątnej – 22 cale uzupełnione 1920×1080. Odsetek odpowiedzi – 5 milisekund. Oczywiście, nie idealny wybór dla graczy, jak mówią opinii, ale wciąż ktoś dokładnie się to podoba.

studio

Analizując tanie monitory studyjne, liczne wyświetlacze mogą być dla tych, którzy pracują w studiu. Ale w rzeczywistości, monitory w tym przypadku – to kolumna, które są przedstawiane indywidualnie. Istnieje wiele opcji do wyboru pożądanego modelu. Jednakże, ponieważ wybór urządzenia ograniczone, w porównaniu z ekranami na komputerze, to nie pojawiają się często ten sam model.

HS50M yamaha – jest to dobre rozwiązanie, które według opinii jest idealny do muzyki elektronicznej, pożądane jest, aby używać w połączeniu z subwooferem. Behringer Truth B1030A -A System wspaniały dźwięk partii, która jest odpowiednia dla monitora DJ. Dlatego niektórzy badacze przeciwieństwie do tego modelu spadła w segmencie monitorów studyjnych.

Mackie MR5 MK2 pokazał się jako model złotego środka. I nanosi małą równowagi częstotliwości. Wypadła dobrze bas. Pioneer S-DJ50X dzięki jej dobrze znanych producentów, jest dobrym rozwiązaniem budżetu. To odnosi się do DJ-entry-level zalecanym dla szkolenia w jego domowym studiu.