323 Shares 2636 views

Pępek noworodka krovit, co mam robić? Uchwyt pępka

Zaraz po urodzeniu dziecka położna przecina pępowinę. Po tym, clothespin wisi na pozostały proces. W tym stanie brzuch dziecka pozostanie przez około dwa tygodnie. Często rodzice mają do czynienia z problemem, gdy pępek noworodka zabija. Co zrobić w tym przypadku? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w prezentowanym artykule. Często u niemowląt pępek staje się mokry. Prawidłowe przetwarzanie opisanej strefy musi być przeprowadzone. To jest dokładnie to, co zostanie omówione później.


Uchwyt pępka

Nawet w ścianach szpitala macierzyńskiego, pielęgniarka krocza dziecka jest leczona przez personel medyczny. Nowo mumia w tym okresie powinna uważnie monitorować wszystkie zajęcia i zapamiętać je. W ciągu kilku dni sama musi prowadzić takie procedury. Konieczne jest przetoczenie rany specjalnym środkiem. Należy je nabyć z wyprzedzeniem. Poproś o opiekę nad tymi krewnymi.

Zwykły zestaw pierwszej pomocy do pielęgnacji pępka dziecka obejmuje zielony, sterylny bandaż, watę, kije i pinceta. Warto też kupić nadtlenek wodoru lub roztwór manganu. W niektórych przypadkach zaleca się używanie nowszych i bardziej nowoczesnych płynów. Nie trzeba jednak wymieniać leków samodzielnie. Jeśli dziecko ma obwisłe pępek, najprawdopodobniej zabieg jest wykonywany nieprawidłowo.

Wyobraźmy sobie krok po kroku plan oczyszczania rany.

Pierwszy krok: oczyszczanie

Jeśli pępek dziecka zmoczy się, należy wykonać kilka razy dziennie tę manipulację. Przy normalnym rozwoju wydarzeń wystarczy jednorazowy wpływ.

Wytrzeć chusteczki dookoła okolicy wokół rany. Następnie należy wziąć nadtlenek wodoru lub inny lek, który zalecił lekarz. Zastosuj kilka kropli kompozycji do obszaru pępka. Jeśli użyjesz nadtlenku, to powinieneś sycząć. Nie denerwuj się tym. Dziecko nie ma żadnego dyskomfortu podczas manipulacji.

Pewnego dnia, przy następnym zabiegu, kompozycja zatrzyma odtwarzanie pianki. To wskazuje, że rana została wyleczona.

Drugi krok: suszenie

Po czyszczeniu nadtlenkiem, odczekaj kilka sekund. Następnie weź wacik i zanurz go w tym samym roztworze. Delikatnie patrzeć na obszar rany i oczyścić pępek z wysuszonych skorup. Muszą być namoczeni pod wpływem płynu. Nie odrywaj skorupiaków. W przeciwnym razie dziecko może poczuć ból.

Po usunięciu skorup, weź suchą watą lub bandaż i pachnąc. Ciecz musi być wchłaniana do tkanki.

Trzeci krok: dezynfekcja

Po wyschnięciu skóry, zejdź na zielono i zastosuj ją do obszaru rany. Są dwa sposoby na to. Odmierzyć pipetę kilku pipet do pipety i spuścić do środka pępka. Można również wziąć wacik i zwilżyć go na zielono. Potem musisz przetworzyć ranę.

Pamiętaj, że ten produkt może plama tkaniny. Dlatego po zabiegu trzeba poczekać kilka minut, aż zielone liście całkowicie wyschą.

Pępek noworodka dziwactwo: co mam robić?

Często pojawiają się nowe rodzice. Najbardziej popularnym pytaniem, które mama i tata zwracają się do pediatry: "Dlaczego pępek ma pępek dziecka?" W większości przypadków jest to spowodowane niewłaściwą obsługą rany. Co zrobić, gdy moje dziecko ma pępek? Oczywiście warto odwiedzić lekarza. Pediatra zbada dziecko i poda niezbędne zalecenia. Istnieją jednak praktyczne wskazówki. Zastanówmy się nad nimi szczegółowo.

Usunięcie procedur wodnych

Jeśli pępek noworodka krovit, co mam robić w tym przypadku? Po pierwsze, powstrzymuj się od kąpieli. W trakcie procedur wodnych następuje silne zmoczenie wysuszonych skorup. Jeśli pod nimi jest krwawiona rana, wtedy taka manipulacja może prowadzić do infekcji. W tym przypadku dziecko często podnosi temperaturę ciała. Sytuacja ta wymaga użycia leków i odpowiedniego leczenia. Jednakże tylko lekarz może zalecić korektę.

Staraj się powstrzymywać się od kąpieli przez cały okres, podczas gdy dziecko ma przycisk brzucha. Użyj wilgotnej ściereczki do higienicznych zabiegów lub wytrzyj miękką, wilgotną ściereczkę.

Nie umieszczaj dziecka na brzuchu

Wielu pediatrów zaleca położyć na brzuchu dziecka od pierwszych dni życia. Ta procedura pomaga poprawić funkcjonowanie jelit i łatwiej usunąć gazy. Jednakże w procesach patologicznych w ranie pępowinowej, w tym podczas wyładowywania krwi, nie jest konieczne prowadzenie takich ćwiczeń.

Odrzuć dziecko na brzuchu, dopóki pierścień pępkowy nie powróci do normy. Najczęściej trwa od dwóch do czterech tygodni.

Wybierz odpowiednią pieluchę

Kiedy pępek noworodka krovit, co mam zrobić? Często ten proces rozpoczyna się z powodu niewłaściwie wybranych produktów higieny osobistej. Domowe wypieki lub majteczki gazy silnie nacierają obszar pępka. Z tego powodu skorupy mogą przedwcześnie zerwać. W takim momencie sok zaczyna się wyróżniać. Aby tego uniknąć, pieluchy należy dobierać prawidłowo.

Obecnie producenci wyrobów dla dzieci higienicznych oferują zakup specjalnych majtek i wyrobów z rzepem. Na pasku jest niewielka dziura, która ma miękkie krawędzie. Jest przewidziany dla pępka. Korzystanie z takich pieluszek pozwala na szybsze oddychanie i szybsze leczenie.

Wybierz odzież wysokiej jakości

Jeśli dziecko zacznie leczyć pępek, lepiej trzymać go na otwartej przestrzeni. W ciepłym sezonie nosić dziecko w cienkich koszulkach bawełnianych i ryoshonki. Odzież nie powinna powściągliwa i pozostawiona okruchy na skórze. Odrzuć mocne owijanie. Jeśli używasz majteczek, ich pas powinien znajdować się znacznie poniżej poziomu pępowiny.

Kiedy idziesz na spacer, obszar pępka musi być zamknięty. W przeciwnym razie mogą dojść do patogennych bakterii, pyłów i patogennych drobnoustrojów. To wszystko tylko pogarsza proces zapalny.

Leczyć obszar rany częściej

Jeśli dziecko zaczęło uzdrawiać pępek, to pojedyncze oczyszczanie nie wystarczy. Spróbuj leczyć obszar zapalny do trzech razy dziennie. W tym celu użyj tego samego nadtlenku i zielonego. Jeśli lekarz zaleci leki przeciwdrobnoustrojowe, to należy je używać.

Wyczyść obszar pępka dziecka tylko czystymi dłońmi. Użyj mydła antybakteryjnego, ponieważ konwencjonalne substancje nie mogą prawidłowo oczyścić rąk.

Zadzwoń do pogotowia

Jeśli dziecko noworodka mocno zaczęło uzdrawiać pępek, warto wezwać pogotowia. Ostrzeżenie, że mama i tata powinni być obfitym przydziałem jakiejkolwiek cieczy z rany. W większości przypadków jest to oznaką poważnego komplikacji. Najprawdopodobniej będziesz mieć ofiarę w szpitalu. Nigdy nie poddawaj się i nie leki. Być może teraz dalsze zdrowie dziecka zależy od twojej decyzji.

Podsumowując

Teraz wiesz jak prawidłowo przetworzyć pępowinę u niemowlęcia. Kiedy kantik z clothespinem spada, konieczne jest przestrzeganie opisanych zasad przez kilka dni. Dopiero po całkowitym uzdrawianiu otworu można anulować wszystkie opisane manipulacje i przeprowadzić normalny reżim higieny.

Nigdy samodzielnie nie odrywać procesu od pępka dziecka. Nie używaj środków ludowych, aby oczyścić rany. Wyjątkiem są tylko te przypadki, gdy zaleca się to doświadczonemu pediatrze. Nie usuwać suchych skorup bez wstępnego namoczenia. W ten sposób można poważnie zaszkodzić skórze. Pielęgnuj noworodka i, jeśli to konieczne, skonsultuj się z lekarzem. Wszystko co najlepsze dla ciebie!