519 Shares 9006 views

Mizoginem – w … mężczyzna-kobieta-hater: przyczyny, objawy, oraz główne typy

Dziś o mizogina napisane sporo różnych materiałów. Jednak większość z nich nie są zbyt uprzedzony do tej kategorii ludzi, ukazując tylko połowa prawdy. Faktem jest, że niesłusznie oskarżać ludzi o ich zły humor, nie radzić sobie z faktem, dlaczego stały się one siedzibę. Rzeczywiście, czasami źle hartowanego tragicznej historii leży ukryty w głębokiej przeszłości.


Więc niech nam odłożyć na bok wszystkie uprzedzenia i pomówmy o tym, kim są mężczyźni mizoginicznym faktycznie. Poza ich nienawiści? I dlaczego nie wszyscy mizoginisty zasługują na potępienie pań?

Kim jest wróg kobiet?

To zabawne, ale nie wiele osób zdaje sobie sprawę, jak mizoginicznym nazywa faktycznie. Tak więc, w psychologii danej kategorii mężczyzn mają specjalny termin – mizoginist. Jednakże, ponieważ słowo jest trudne do odczytania na rozprawie, wielu nadal używasz starszej i znane pojęcia. W odniesieniu do interpretacji, mizoginem – człowiek, który jest chorobliwie nienawidzi wszystkich płci pięknej. W większości przypadków, nie ukryć obrzydzenia, ale wręcz przeciwnie, robi wszystko, co możliwe, aby demonstracyjnie okazywał. Po tym wszystkim, tylko w ten sposób jest w stanie uspokoić ogień nienawiści, która płonie w jego sercu.

Mizoginistycznych: Objawy

Oczywiście, nie jest to konieczne do rangi wszystkich nieprzyjemnych ludzi w tej kategorii. Po tym wszystkim, istnieje szereg konkretnych kryteriów, które przeznaczają mizoginistycznych od reszty chłopaków. Więc przyjrzyjmy się najbardziej uderzających symptomów tej anomalii psychicznej:

  • Mizoginicznym mają awersję do wszystkich młodych kobiet w ogóle, a nie indywidualnie wybrać płci pięknej.
  • Wszystko mizoginisty deifikowani obraz człowieka: w ich oczach, to lepiej, zarówno w sensie fizycznym i duchowym.
  • Ta kategoria facetów nigdy nie uznają sukces kobiet. Nawet gdyby wygrał je w uczciwej walce, mizoginicznym będzie nadal agresywnie, aby udowodnić coś przeciwnego, lub odnoszą się do haniebnej manipulacji ze strony swoich rywali.
  • Wszystkie działania mają na celu mizoginistov poniżyć kobietę. I aby osiągnąć ten cel, tacy ludzie nie boją się używać nawet w najbardziej ekstremalnych środków i taktyk.
  • W romantycznych związków większość mizoginistycznych działają jako tyranów. Nie postrzegają swojego partnera jako równe, a zatem można łatwo zmienić. Jednak oni nie akceptują takie traktowanie siebie i są stale przypominał o tym.

Typy mizogina

Należy zauważyć, że istnieje wiele różnych kryteriów, w którym wróg kobiet podzielonych na klasy. Na przykład, jedna edycja znany opublikował artykuł, że wszystkie mizoginisty są podzielone w zależności od ich pierwotnego źródła gniewu. Na początku może to wydawać się właściwym rozwiązaniem, ale trzeba o tym myśleć, a zaczniesz dostrzegać, że istnieją pewne wady tej teorii.

W związku z tym, bardziej racjonalny podzieli wszystkie mizoginistycznych na dwie szerokie kategorie: aktywne i utajone. Spójrzmy na nich z osobna:

  • Aktywny mizoginem – człowiek, który całe swoje zachowanie pokazuje, niesmak lub nienawiść do kobiet. On nie tłumić swoje uczucia i ich nie mylić. Co więcej, tego typu facetów wszystkich sił stara się szerzyć swoje pomysły między innymi, przesuwane fałszywe ideały.
  • Ukryty wróg kobiet, wręcz przeciwnie, starając się ukryć swoje prawdziwe uczucia głęboko w środku. Mimo, że nienawidzi kobiet, wciąż rozprzestrzenia się przed nimi, z powodu strachu nie jest w stanie otworzyć walkę. Ale w tym samym czasie podobny typ ludzi jest bardzo niebezpieczne. Nigdy nie wiadomo, kiedy coś idzie nie tak i uderzył w plecy.

Dlaczego ludzie stają się misogynous?

Prawdopodobnie bardziej poprawne byłoby zapytać, kiedy ludzie są misogynous. Dość często jest to wiek odgrywa kluczową rolę. Dlatego przyjrzyjmy się najbardziej typowych przykładów jak zwyczajne chłopaki zamieniają się w agresywną mizoginistov:

  • zdjęcia dzieci. Nie jest tajemnicą, że charakter i zwyczaje ludzkie rodzą się w młodym wieku. Ta sama zasada odnosi się do mizogina. Większość mizoginistov stał taki wynika z faktu, że jako dziecko miał zobaczyć niewłaściwych zachowań. Na przykład matka, która bije i upokarza swojego dziecka, staje się ucieleśnieniem jego rozpaczy i gniewu. Z biegiem lat, obraz odnosi się do wszystkich kobiet, ze względu na to, co człowiek zaczyna nienawidzić ich integralnie.
  • Młodzieńczy oburzenie. Nastolatki są bardzo emocjonalne, co zwiększa szanse na uraz w tym wieku. Tak często młody człowiek-mizoginem – to facet, rozczarowany w Jego miłości. Na przykład, jeżeli romantyczny zapał młodego mężczyzny została brutalnie deptane wybrany jeden, to znaczy, że prawdopodobieństwo, że po tym będzie nienawidził wszystkie dziewczyny. Po tym wszystkim, będą przypominać o niego wściekle, że dał mu pierwszą ból serca.
  • Dojrzała rozczarowanie. Co dziwne, ale starsza osoba, tym mniejsza szansa, że stanie się ona mizoginem. Wynika to z faktu, że w tym wieku swego wewnętrznego świata został już utworzony. I tylko silny wstrząs emocjonalny może go zniszczyć. Na przykład, powodem tego może być oszustwo, zdradę lub oszustwa ze strony głównego partnera życiowego.

Co to jest obarczona mizoginisty niebezpieczeństwo?

Przede wszystkim mizogina – jest to bardzo zły lub mąż. Ze względu na jego przekonania, może on zwrócić jego wybiera życie w piekło. Jednakże, nie pożałujesz, bo taki stan rzeczy jest całkiem zwyczajny dla niego. Ponadto mizoginicznym może utrudnić życie nawet dla pań, które rzadko przecinają się z nimi. Na przykład, po uzyskaniu wysokie stanowisko, tacy ludzie mogą korzystać z ich mocy, aby umieścić szprychy w kole kolegami płci przeciwnej.

Co zrobić, jeśli twój partner – mizoginem?

Prawidłowe mizoginista dość trudne. Winić następujący fakt: ci ludzie nie widzą problemu jest to, że są one tak gwałtownie nienawidzą kobiet. Dla nich to jest normą, a więc nie ma nic do naprawienia. Ale to nie znaczy, że taka osoba jest niepoprawny. Z powodu uporczywego ataku spada nawet najbardziej uporczywe warownię. Więc jeśli twój chłopak lub przyjaciela jest kobieta-wróg, starają się wytłumaczyć mu, że taka postawa jest nie tak. A najlepsze jest to, wysłać go do konsultacji z psychologiem, pożądane jest, aby lekarz był człowiekiem. Uwierz mi, tylko specjalista jest w stanie zmienić świat wewnętrzny mizoginista zawsze rozwiał jego błędnych przekonań.