301 Shares 7876 views

Ogród warzywny dla salsy i inne zawiłości uprawy warzyw dla początkujących

Pomysł, aby uprawiać warzywa na stole zawsze wydaje się kusząca. Inną rzeczą jest to, nie wszyscy ludzie odważą się pójść za nim, po prostu pojawić dziesięć wymówek. Tu i brak czasu, a zbliża perspektywa pracy fizycznej i sytości nowoczesne supermarkety różnych produktów. Gdy sklep ma wszystko, naprawdę nie chcę tracić czasu, uszlachetnia łóżka.

Co dobrego jest własny ogród?

Jednak spójrzmy na sprawę z drugiej strony. Nie możemy ręczyć za jakość produktów dostarczanych do naszych liczników, a coraz częściej po to jest dalekie od ideału i dobrze przyprawione z pestycydami dla długotrwałej ochrony upraw. Home-grown jedzenie w tym względzie wygląda zbawienie. Tak więc, można dostać świeże witaminy i kontrolę jakości produktów, które są pełne na biurku.

Ponadto, naukowcy uważają, że największą korzyścią dla organizmu, aby przynieść owoce i warzywa uprawiane w klimacie obszarze, gdzie dana osoba przebywa. Nie jest tajemnicą, że wiele warzyw i owoców są dostarczane do naszych sklepów z zagranicy, kraje południowe i tropikalne są już traci większość swoich właściwości odżywczych podczas długotrwałego transportu i składowania na podstawach. Czy to własnych zieleni lub marchew, wyrwane prosto z ogrodu.

Jeśli wstać dla zdrowej diety, można rozważyć możliwość awarii w ich obszarze ogrodnictwa przydomowego. Jak widzieliśmy, można uzyskać wiele zalet: kontrolę jakości produktów do ochrony środowiska. Ponadto, można się uzależnić fascynującym hobby zewnątrz, dumny ze swoich osiągnięć i pierwszym użyciem, aby pomóc dzieciom. Wierz mi, to będzie naprawdę zabawne.

Od czego zacząć? Kilka porad

Jeśli zdecydowaliśmy się na podział ogrodzie, przed wami natychmiast wstać palące pytanie: „Co do rośliny?”. Po wizycie w przedszkolu lub ogród sklep, aby kupić nasiona lub sadzonki gotowe jako szef będzie wirować z zakresu obfitości.

Przede wszystkim, należy kierować się smakiem upodobań rodziny i nie starać się kupić wszystko. Można wybrać kilka popularnych sadzonki warzyw i owoców najbardziej czczonych na biurku. Dlatego też, jeśli nie podoba, powiedzmy, karczochy, nie sadzenie całej plantacji. W przypadku obfitego żniwa, to będzie prawie całkowicie wyeliminowane.

Jeśli dzieci nie mogą żyć bez pomidorkami jako przekąskę na kolację, można kupić kilka odmian nasion i roślin im imponującą przestrzeń.

Warto też skupić się na liczbie rodziny. Duża rodzina z większą ilością rąk może rozbić ogród na dużym obszarze, odzwierciedla preferencje każdego członka rodziny. Niedostatek rodziny będzie łatwiej ograniczyć niewielki ogród warzywny.

Pamiętaj, że wiele rodzajów warzyw i ziół dobrze rosną w chłodnych porach roku, na przykład w wczesną wiosną lub późną jesienią

Biorąc pod uwagę przestrzeń

W ograniczonej przestrzeni to lepiej nie stawiać szklarnie i sposób sadzenia pojemnik używany. Dla takiego ogrodu, wybrać warzywa, które są dobrze przystosowane do uprawy w pojemnikach: pomidory, marchew, papryka i zioła. Na małym obszarze, można też sadzić warzywa pełzanie, wiążąc pędy na kracie. Dobrze poczują się w małej przestrzeni fasoli i ogórków. Ale squash i dynie są najlepiej uprawiane w dużych obszarach, ponieważ między sadzonki potrzebują dużo przestrzeni.

Ogród warzywny dla salsy

Czy kiedykolwiek słyszał o czymś takim jak ogród dla salsy? Niektórzy ogrodnicy wolą złamać tematyczne łóżka. Spalanie Latino temat zawiera pomidory, tomatillo, chili, cebula, czosnek, kolendra i inne przyprawy. Fani „trochę” ostry docenią ten temat.

A oto inna wersja bardziej tradycyjnych dla naszego klimatu – ogród włoski. Ten motyw jest doceniana przez miłośników kuchni włoskiej, rosnące w łóżkach włoskich odmian pomidorów, rukolą, bakłażan, cukinia, czosnek, bazylia i cebuli.