492 Shares 6650 views

Dziecko 7 miesięcy. rozwoju fizycznego i psychicznego

Rozwój dziecka odbywa się z dużą prędkością! Każdego dnia dziecko uczy się czegoś nowego, zna ten świat i jego sukces zaskoczył rodziców. Dziecko 7 miesięcy, już nie leży spokojnie w łóżku, był zainteresowany wszystkim! aktywność ruchowa rozwija się szybciej, kapitanowie dziecko codziennie i osełki umiejętności nabytych.


Rozwój fizyczny.

Okres ten można nazwać mocowania umiejętności. Dzieciak siedzi dużo bardziej pewny siebie. Jednak jego plecy wyprostowane dobrze. Aby wesprzeć trwałą pozycję dziecka 7 miesięcy oparte długopisy, ale starając się pozostać w pozycji siedzącej bez dodatkowego wsparcia. Czasami te wysiłki mogą doprowadzić do upadku, tak pozostawiając dziecko bez opieki, należy umieścić ją na miękkiej powierzchni, aby pomieścić specjalną matę do niego.

Indeksowania. wieku większość dzieci danogo już opanowali tę umiejętność jest teraz każdy dzień dziecko do poruszania się szybko. Crawl – bardzo ważny punkt w rozwoju. Poprzez nabycie tej umiejętności, dziecko zaczyna odkrywać swoje otoczenie. Nie jest konieczne, aby ograniczyć jego swobodę łóżeczku lub kojcu.

Stojąc na wsparcie. 7 miesięcy dziecko zaczyna rosnąć od kanapie lub w łóżku, trzymając zderzaki. Okres ten jest dość traumatyczne dla dziecka, jeszcze nie nauczył się zachować równowagę, często spada i przeboje, próbując wstać. Teraz on potrzebuje dorosły siatki bezpieczeństwa, która zawsze go złapać. Mniej umiejętność stojąc na zapewnieniu wsparcia, dziecko stara się iść wzdłuż niej. Rodzice mogą przyczynić się do szybszego rozwoju chodzenia. Aby to zrobić, można stymulować dziecka ulubioną zabawkę. Wystarczy umieścić je w miejscu niedostępnym dla dziecka, a on z pewnością spróbować doshagat.

Waga i wzrost dziecka w 7 miesięcy wynosi 8000G. / 68cm. dla dziewcząt i 8400g. / 70cm. dla chłopców.

rozwój umysłowy.

Zaczyna się skomplikowany etap rozwoju dla mamy. Dzieciak nie odbiega od niego jeden krok, jeśli matka płacze opuściła go nawet na chwilę. W obecności mojej matki cicho gra i nie zwracasz na to uwagi, ale jeśli zauważy jej nieobecność, natychmiast pojawiają się łzy, a dziecko zostaje wysłany, aby szukać matki. Tak, to jest trudne dla większości matek, że absolutnie nic nie ma czasu, aby, ale jest to pewien etap rozwoju psychicznego. I należy się martwić tych rodziców, których dziecko nie wykazuje przywiązanie do matki. Tak więc dziecko pokazuje strach pozostawały bez matki i jak on potrzebuje. Z biegiem czasu, dziecko zrozumie, że mama wróci, ale teraz to jest poza jego zrozumieniem.

Dziecko staje się świadome znaczenia niektórych słów i czynów. Na pytanie „Gdzie jest tata” patrząc oczami papieża zatrzymać jeśli powiesz ze specjalną intonacją „Ai boli!”, 7 miesięcy dziecko może reagować na słowo „nie” przykry płacze.

Jest to już można kupić dziecko piramidę, uczyć pierścienie perełek na pręcie i stopniowo dziecko zacznie zrobił to sam. Generowane zainteresowanie przesunięcia małych przedmiotów w ogóle. Na przykład, dodaje grzechotkę w misce lub gry z Matrioszka. On jest w stanie przenieść obiekty z jednej ręki do drugiej, powalając zabawki na każdej powierzchni.

Pamięta i zaczyna grać w rozmaite gry, takie jak „Ku-Ku”, aktywnie machając długopisy kiedy grasz „Ladushki”.

Stopniowo babbling staje się nasycony. To już nie tylko brzdęk jako oddzielne sylaby. Występuje wtedy, gdy gra lub wyrażania emocji, to może być zabawa i nedvolnoy. Chociaż jest to oddzielne sylaby, które mają żadnej wartości. Istotne w tym czasie jak najwięcej jest rozmowa Rebeca, zachęcić go do odpowiedzi.

Rozwój bardzo dynamiczny, ważne niemowlęcych wabik 7 miesięcy, co niekoniecznie zawiera więcej wysokokalorycznych i pożywne jedzenie. Ta owsianka, jedzenie białko (ser, jogurt).