369 Shares 8440 views

Prawdziwy cud świata – to rzemieślnicy w starożytnym Egipcie

W 1905 roku, włoski archeolog i orientalista Ernesto Schiaparelli, został uwieczniony jego imię odkrycie grobowca Nefertari, pierwszego głównego żony Ramzesa II, zrobiłem kolejny zaskakującego odkrycia. Na zachodnim brzegu Nilu naprzeciw Luxor, znalazł grona Teby Zachodnie, a tuż obok niego – osada rzemieślników, którzy budowali wspaniałe świątynie Dolinie Królów. Osada jest, Deir el-Medina, teraz wiadomo, że każdy egiptolog jako „miejsce prawdy”, niezakłóconą lustro pokazuje, jak rzemieślnicy mieszkali w Egipcie faraonów.


Deir el-Medina pochodzi na faraona Thutmoses I, w przybliżeniu w połowie XVI w. BC. e. Jednak prawdziwe rzemiosło artystyczne był znany starożytnych Egipcjan na długo przed tym wydarzeniem. Archeolodzy Specjalista znane produkty o bardzo wysokiej jakości, pochodzący z okresu wczesnego brązu (około 3000. BC. E.). Brązu i miedzi wykonane narzędzia, naczynia, statuetki oraz broń. Iron pierwszy metal był tak rzadki, że starożytni Egipcjanie uważali go za upadłych gwiazd, wysyłanych z nieba.
Rzemieślnicy w starożytnym Egipcie, pracując z metalami, zawsze były w cenie, ale nie było nikogo ważniejsze jubilerów że obsłużonych złoto i kamienie szlachetne. Wiele z dekoracji i atrybutów religijnych, znalezione w grobowcach faraonów i świątyń, są niedopasowane do tej pory, a ich technologia produkcji nie jest rozwiązany do dziś.

Innym ceniona grupa rzemieślników, którzy pracowali z drewna. Było to związane z deficytem wysokiej jakości drewna: na obu brzegach Nilu rosła, głównie palmy, platany ale jawor. Wśród nich są zazwyczaj wykonane meble. Monopol na handel faraona wolno dostarczać do Egiptu z krajów wschodnich pni sosnowych, maszerując na potrzeby statków. A od południa importowanego najcenniejszego hebanu, z którego produkowany luksusowe towary i meble dla wyższych warstw społeczeństwa.

Sami byli rzemieślnicy, którzy stworzyli kamienne poszczególne elementy architektoniczne majestatycznych grobowców i świątyń. Pomimo stosunkowo uprzywilejowanej pozycji, są całkowicie zależne od rozkazu faraona lub kapłana. Nikt, oprócz nich, nie były potrzebne „ekscesy architektoniczne”.

Dla zwykłych ludzi przeznaczone produkt z gliny i trzciny. Rzemieślnicy w starożytnym Egipcie ustalono masową produkcję wyrobów garncarskich i wiklinowe krzesła, maty, kosze. Potrawy często można znaleźć dekoracje w formie figury, płaskorzeźby, obrazy bogów, ludzi i zwierząt.

Produkcja bielizny sięga pierwszej dynastii faraonów. Wplótł go z pionowych i poziomych maszyn. Produkowane i farby na powstawanie plam. O kolorowe lniane ubrania może być oceniana przez murali kolorów w grobowcach i świątyniach.

Obraz byłby niepełny bez wspomnienia produkcję Papirus, który stał się ważnym symbolem historii starożytnego Egiptu. Monopol na uprawy i przetwarzania plantatorów trzciny cukrowej z obfitym Delty Nilu, należał również do faraona. Rzemieślnicy w starożytnym Egipcie były traktowane włókna trzciny i łodygi, a uzyskane papirusu do pisania, przez które dotarły do nas cenne informacje na temat wydarzeń, które miały miejsce tysiące lat temu.

Od wykryte podczas wykopalisk w Deir el-Medina, wiele szczegółów jak mozaika składa się pojedynczy obraz, przedstawiający życie rzemieślników w starożytnym Egipcie. Z jednej strony, byli niewolnikami sekretów jego zaangażowania w budowę grobowców: dla każdego z nich wziął menedżera opieki, a wieś została oddzielona od reszty świata wysokimi murami. Jednak oni mogli żyć z żonami i dziećmi. A w ogóle, w porównaniu z innymi rzemieślników ich pozycję uznano za uprzywilejowany.

Z Deir el-Medina jest podłączony do zadziwiającego świata starożytnego imprezy – pierwszy strajk w historii ludzkości! Tak, rzemieślnicy w starożytnym Egipcie raz odważył się dochodzić swoich praw po ich od dawna nic dla ich pracy wypłacane. Dokument mówi o tym tak zwanych „strajków Papyrus”.

Każdy, kto kiedykolwiek był w Egipcie, odwiedził jego muzeum, widziałem tworzenie ludzkich rąk w tym czasie wzniesiono konstrukcje gigantyczne, rozumie główny cud świata tutaj – nie piramid i sarkofagi, ale do tworzenia prostych ludzi, którzy wiedzieli dużo o moim rzemiośle i nigdy w życie nie dostać dla niego godnego nagrody.