351 Shares 7795 views

Maria Osipova – słynnego antyfaszystowskiego podziemia fighter,

Maria Borisovna Osipova – znany członek podziemnej antyfaszystowskiej ,. Jest prowadzone prace w Mińsku. Podczas okupacji zorganizował pierwszą grupę podziemny. Pomógł opracować plan i uczestniczył w likwidacji Wilhelm Kube (Wysoki Komisarz Białorusi). W 1943 roku stał się Bohater Związku Radzieckiego. W tym artykule opiszemy jej krótką biografię.

dzieciństwo

Maria Osipova (nee Sokovtsova) urodziła się w 1908 roku w prowincji Mohylew. Rodzice dziewczynki pracowała w miejscowej hucie szkła. Maria zaczęła pracować 13 lat. Jako rodzice, wzięła fabrykę szkła. Future organizacja podziemna jest także aktywnie zaangażowany w pracę społeczną i polityczną. Sokovtsova dzielnica organizacja kierowana przez pionierów. W 1924 roku brała udział w 6. Kongres Komsomołu, gdzie został wybrany na delegata. To właśnie tam poznała z Yakovom Osipovym, którego ostatecznie poślubił.

nauka

W 1933 roku przeniósł się do Mińska Mary wraz ze swoją rodziną. Nie ma przyszłości bohaterka złożył dokumenty do Wyższej Szkoły Rolniczej Lenina. Dwa lata później z powodzeniem ukończył go. W 1940 roku Maria Osipova (patrz zdjęcie. Poniżej), dyplom w Mińsku Institute of Law. Potem dostać się do pracy w kierunku Sądu Najwyższego Białoruskiej SRR.

Wybuch wojny

Po zajęciu Mińska, Maria Osipova z A. A. Sokolovoy (nauczyciela Law Institute) zorganizowało pierwszą podziemną grupę anty-faszystowskie. Początkowo składała się tylko z 14 członków. Ale we wrześniu 1943 roku, grupa Ganny Chornoy było już 50 aktywnych członków. Podziemna pomógł ich więźniem wojny ukrywała Żydów, rozproszonych ulotki i streszczenia Biura Informacji Radzieckiego. Po nawiązaniu łączności z partyzantów (w 1941 roku), są one często uczestniczą w operacjach wywiadowczych i dywersyjnych. W tym samym roku, grupa wydała komisja Miasto Mińsk w tajemnicy. Maria Osipova został mianowany łączność pomiędzy kierownictwem podziemnych i kilka grup partyzanckich. Wśród nich: 200. nazwy Rokosovsky „Zhelezniak” brygada „Wujek Kola”, „Lokalny”, „Dima”.

zamordować Kubę

„Operacja Nemesis” stał się największym w podziemnych działań bohaterki tego artykułu. Podczas niej wyeliminowane Wilhelm Kube, który pełnił funkcję Komisarza Generalnego Białorusi. Był odpowiedzialny za śmierć dużej liczby cywilów. Podstawą danych eksploatacyjnych uzyskano dzięki pracy wywiadu N. P. Fodorová. Korzystanie z dostępnych informacji, zamkomandira grupa „Dima” Maryja dała Borisovne pracę. Osipova było rekrutować agentów spośród tych, którzy pracowali w domu Kuby. Wkrótce N. V. Pohlebaev wprowadził ją do dziewczyny o imieniu Valentina Shutskaya. Ostatni Mazanik siostra Elena, która pracowała w domu sług Kubie. To zorganizowało spotkanie Shutskaya Mazanik i Osipova. W rezultacie, pod ziemią namówić Helenę do jego boku. 20 września 1943 Maria Osipova, ryzykując własne życie, przyniósł do stolicy Białorusi kopalni z bezpiecznikiem chemicznej. Aby nie wzbudzać podejrzeń, ona go ukrytego w koszu z żurawiny. Wtedy Maryja dała go do Eleny, który położył wybuchowych pod łóżko materac generała. Urządzenie poszedł w nocy 22 września 1943. Wilhelm Kube przeżył. Osipova i Mazanik jako aktywny uczestnik operacji został uhonorowany tytułem Bohatera Związku Radzieckiego.

po wojnie

Gdy Armia Czerwona wyzwoliła Białoruś, sukces podziemny wojownik wrócił do Mińska. Tam Maria Osipova, biografia, które zostały przedstawione powyżej, jest aktywnie zaangażowany w proces odbudowy zrujnowanego miasta walczył. Potem uporać się z polityką, prowadząc dział Pardon Prezydium Rady Najwyższej Białorusi. Również Mary B. był częścią Komitetu Republikanów o ochronie świata i Sądu Najwyższego. Od 1947 do 1963 pracowała jako zastępca.

Osipova wielką zasługą jest to, że aktywnie uczestniczy w rehabilitacji członków białoruskiego podziemia, są niesłusznie oskarżony o kolaborację z Niemcami. Kobieta poręczył za kilkaset osób, odbyła się w grupach antyfaszystowskich. Po przejściu na emeryturę, Mary B. uczestniczył w ruchu weteranów i był zaangażowany w patriotycznym wychowaniu młodego pokolenia. Osipova, zmarł w 1999 roku. Jej grób znajduje się w East (Moskwa) cmentarzu w Mińsku.