719 Shares 6517 views

Strzelanie z Białego Domu

Strzelanie z Białego Domu, który nastąpił w wyniku wewnętrznego konfliktu politycznego wisi od 1992 roku, było powodem, który został uszkodzony przez Rady Najwyższej Federacji Rosyjskiej, a także Kongres Deputowanych Ludowych. Impas kontynuowane w okresie od dwudziestego pierwszego września do czwartego października tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiąt trzy. Celem konfliktu było gwałtowne zakończenie istnienia systemu radzieckiego, które dominowały w kraju od dziewiętnastu siedemnastym roku. Wydarzenia rozłożeniu na ulicach Moskwy i towarzyszy starć grup zbrojnych, a także działań wojsk. W tym okresie, w wyniku konfliktu zostało rannych trzysta osiemdziesiąt cztery człowieka i zabił jednego sto pięćdziesiątego siódmego.


W konfrontacji, które doprowadziły do kryzysu, dwie siły polityczne były zaangażowane. Na czele jednej z nich był prezydent Rosji Borys Jelcyn. W ramach tej koalicji był rząd kierowany przez V. Czernomyrdinem. Przylega część posłów i przedstawicieli Rady Najwyższej, którzy byli po stronie prezydenta. siła polityczna, która im przeciwny, zawarte tych, którzy byli przeciwnikiem władz reform społecznych i gospodarczych. Należą do nich: wiceprezydent Aleksandr Ruckoj i większość posłów i przedstawicieli Rady Najwyższej. Kierowany aktywnego bloku Khasbulatov. Koalicja, przeciwstawiając istniejący rząd, zawarte większość członków partii „Rosyjska Jedność”, składający się z byłym wojskowym, radykalnych komunistów, a także posłów, socjalistycznej zorientowanych aranżacji społeczeństwa. Inicjatorem jedności tych partii był Siergiej Baburin.

Zdarzenia, o których mowa w „strzelaniu do Białego Domu” lub „puczu w Rosji” wzięła swój początek z pojawieniem dekretu ponumerowane czternastej, który został podpisany przez Borysa Jelcyna. Dokument ten zażądał natychmiastowego rozwiązania Rady Najwyższej i Kongres Deputowanych. Publikacja dekretu sprzeczne z obowiązującym w czasie rosyjskiej konstytucji. Strzelanie z Białego Domu została przeprowadzona za brutalne rozproszenie Kongresu i Rady.

W pełni zgodne z artykułem sto jeden najwyższym prawem państwa, Jelcyn automatycznie utraciła moc ze względu na fakt, że naruszył przepisy konstytucyjne. Jednak faktycznie prowadził kraj do sierpnia dziewiętnastoletnia dziewięćdziesiątej szóstej, czyli aż do okresu, kiedy został wybrany przez mieszkańców na kolejną kadencję.

Strzelanie z Białego Domu było tragiczne zdarzenie i usterka osobistych ambicji Khasbulatov. To właśnie on, służąc jednocześnie jako przewodniczący Rady Najwyższej, wyraził niechęć do kompromisu z przedstawicielami obecnej administracji w czasach konfliktu. Z drugiej strony, i Borys Jelcyn nie oferują do negocjacji.

Strzelanie z Białego Domu został wywołany i działania organów władzy. policja Moskwa zerwała demonstracje i wiece odbyły się w wsparciu Rady Najwyższej i opóźnione najaktywniejszych uczestników spektakli, które często objawia się w biciu masowych przy użyciu specjalnych narzędzi.

Patriarchy Aleksego II, próbując ugasić konflikt, zaproponował reelekcję jako prezydenta i posłów. Jednak dane negocjacje udaremnione ze względu na fakt, że Moskwa została pochłonięta przez zamieszki.

Do tej pory firma nie ma konkretnych informacji na temat przyczyn konfliktu tragicznego i roli liderów politycznych koalicji w niektórych wydarzeniach. Zespół dochodzenie, które miało odpowiedzieć na te wszystkie pytania, została rozwiązana. Nadal nie ma informacji o podporządkowaniu snajperów, którzy strzelają komenda cywilów zostało wydane, a także kto powinien być odpowiedzialny za tragiczny koniec.