623 Shares 6997 views

Order Rewolucji Październikowej: opis, wykaz odbiorców, koszt

W czasach cesarskich kombatantów otrzymali zamówień i medali wykonanych z metali szlachetnych i kamieni szlachetnych. Rządzący zatem „płatne” do żołnierzy ich umiejętności. Jeśli to konieczne, to zamówienie uratował rodzinę z biedy, t. Aby. Właściciel może sprzedać swoją nagrodę. Ale w czasie pokoju trzeba odznaczenia i nagrody. Po rewolucji październikowej, Zakon zaczął się nie dać tyle za wyczyny w czasie wojny, wielu osiągnięć w budowie silnego państwa.


Jaka jest kolejność

Jednym z najważniejszych nagród ZSRR uznano Order Rewolucji Październikowej. Została założona w przeddzień 50. rocznicy Rewolucji Październikowej Wielkiego, jesienią 1967 roku. Zakon jest wykonany w postaci pięcioramiennej gwiazdy, położony na tle pięciokąta. Złocone gwiazdy, lakierowany w kolorze czerwonym; Pentagon jak srebro, splecione z promieni. Top gwiazdy autora projektu, artysta Zaytsev V. P., napisali czerwoną flagę (również emalia). Na banerze słowami „rewolucji październikowej” jest odczytywana w dwóch liniach. centrum gwiazdy ozdabiającą ownik „Aurora” obrazu umieszczonego na srebrnym wielokąta (utlenione różnych odcieniach szarości). Napowietrznych i młot sierp umieszczono na dnie kolejności.

Co jest skonfigurowany Zamówienie

Pomimo dużej liczby szkliwa, kolejność jest wykonana ze srebra. Jednak w skład stopu przez młotek sierpa i obejmują złoto, srebro, pallad i miedź (ZlSrPdM-375-100-38). Czystego złota w stopie 0,187 grama, a cały zamówienie zawiera 27,49 g 0,21 g srebra i złota. Waży '31 Oczywiście, istnieją tolerancje odchylenia od tych wartości, ale są one minimalne.

Odległość między przeciwległymi wierzchołkami gwiazdy jest 43 mm, a kolejność w górnej części każdej z belek – 22 mm. Odwrócona nagroda jest gładka powierzchnia wklęsła, na których wytłoczony napis „Mint” i ręcznie wygrawerowanym numerem seryjnym.

Kolejność dołączone do bloku, który jest pokryty czerwony mory wstęgę (jego szerokość – 24 mm). Pięć cienkie niebieskie paski są umieszczone wzdłuż taśmy.

Należy wspomnieć, że w przypadku utraty, aby otrzymać duplikat było praktycznie niemożliwe. Jednakże, pod warunkiem, naciskając literę „D” na odwrocie dwóch egzemplarzach.

Kto został odznaczony Orderem

Wśród nagrodzonych tytułem sobie Order Rewolucji Październikowej – to nie tylko obywateli ZSRR, ale także przedsiębiorstw różnych sfer działalności, jednostek wojskowych; Ponadto nagrody uzyskane poszczególne regiony (Czechy, miasto, i tak dalej. Zm.). Kolejność Statut nie wyklucza możliwości przyznania im cudzoziemców.

A jednak, kolejność może być przyznawane na klapie czy tylko za jego wkład do Rewolucji Październikowej? Co powinno być zrobione dla państwa, aby otrzymać tak wysoką nagrodę?

Oczywiście, znaczący wkład w działalność rewolucyjną i ustanowienie władzy sowieckiej dał prawo do otrzymania zamówienia. Zauważyli również wybitny wkład w rozwój nauki i technologii oraz osiągnięć we wszystkich sektorach gospodarki. Liczby kulturalne przyznawane również Order. Działania mające na celu wzmocnienie stosunków z innymi państwami, nie ma również Order Rewolucji Październikowej. Ponadto, męstwo i odwagę w walkach z wrogami państwa w czasie wojny, były związane z uzyskaniem tego wysoką nagrodę.

Trochę historii dostawy

Zamówienie powinno być noszone na lewej piersi, blisko Orderem Lenina (po niej). Oznacza to, że nagroda naprawdę wysokie. W nieformalnym rankingu Zamówienia zajmuje pierwsze Orderem Lenina i drugi – rewolucję październikową. Zakon został przyznany po raz pierwszy w listopadzie 1967 roku.

Najpierw dostał tylko miasto, ale nie obywateli ZSRR. Zamówienie № 1 należy Leningrad (Sankt Petersburg) i № 2 – Moskwa. Wśród pierwszy przyznano – rosyjskiej i ukraińskiej republice. W każdym przypadku, przyznanie nastąpiło po podpisaniu dekretu Prezydium Rady Najwyższej ZSRR.

Nie mniej interesujący jest fakt, że 22 lutego 1968 odznaczony Orderem słynny krążownik „Aurora”. Jego załoga przyznawane za zasługi i promocji rewolucyjnych tradycji. Wręczenie nagród było planowane, aby w 50. rocznicę Armii Radzieckiej. Nawiasem mówiąc, ten sam Dekret Order został przyznany grupie generałów: prawie wszystkie Marszałek Związku Radzieckiego, admirał floty Air Chief Marszałkowska i Główny marszałek artylerii.

Cudzoziemcy otrzymali Order Rewolucji Październikowej

Jak już wspomniano, obcokrajowcy mogą być również zaszczyt otrzymać Order Rewolucji Październikowej. Lista nagrodzonych przedstawicieli międzynarodowego ruchu rewolucyjnego obejmuje takie znane nazwiska jak Maksa Reyman (Pierwszy Sekretarz Zarządu Centralnego Komunistycznej Partii Niemiec), Komitetu Centralnego SED, Erich Honecker sekretarz generalny Gustav Husak (Sekretarz Generalny Republiki Czeskiej KP), Josip Broz Tito (przewodniczący Związku Komunistów Jugosławii). Order przyznany przez Prezydenta Komunistycznej Partii Argentyna Victorio Codovilla i pierwszego sekretarza Mongolskiej Partii Ludowo-Rewolucyjnej Jumdżaagijn Cedenbal.

nosicielami Enterprise-order

W 1971 roku wiele firm otrzymał wysoką nagrodę: .. Leningrad fabryka „Czerwona Gwardia” oraz Stowarzyszenie Produkcja „Electrosila”, fabryka Kijów „Arsenał”, Moskiewski Narzędzie roślin „Kaliber” Far Eastern Railway, etc. „Mosfilm” otrzymali już swoją nagrodę 1974; nad nosicielami zamówienie huty następnej dekady „bolszewickiej” (Kijów), Instytutu stali i stopów (Moskwa) Teatr Akademicki Teatr. Puszkin (Saint-Petersburg). To tylko krótka lista firm i organizacji, których praca jest naznaczona tak wysokiej nagrody.

Jednym z pierwszych Order Rewolucji Październikowej był personel gazety „Prawda” (w związku z 60. jubileuszowej edycji).

rycerz

Ponownego przyznania Orderu nie było często. Jednak Breżniew L. I., Scherbitsky VV a liczba urzędników partyjnych i wojskowych otrzymali tę nagrodę dwukrotnie. Również drugie zamówienie zostało udzielone projektanta Kotin Zh Ya (ciężkich czołgów i traktorów), akademik z Severnyy A. B. (jego obszar działalności – Astrophysics).. I naczelny inżynier Gorky Zakład Budowy Maszyn Gordeev A. A.

Wśród dwudziestu ponownie nagrodzony Orderem tych obywateli Związku Radzieckiego nie są na liderów partyjnych i zwykłych pracowników: dojarka z regionu Orenburg Davlyatchina MZ, Donieck ciągnik Mózg IK i sumator Horobryh I. M. (region Omska).

Ostatnio Orderem odbyła się w 1991 roku

Trzeba też wspomnieć Atmagambeta Oynarbaeva, szef górniczej – geologicznej wyprawy grupy „materiałów budowlanych”. Był ostatnim wyróżnienie odebrał Order Rewolucji Październikowej. zamów zdjęcia okaziciela tylko potwierdza fakt, że ludzie nie są losowe wśród odbiorców.

Przez cały czas dostarczenia zamówienia było prowadzone 106,462 przyznany. Jednak numeracja Order Rewolucji Październikowej kończy 111248.

Wartość i koszt – koncepcja samej kolejności?

Dla każdego z Wielokrotnie Zakon ma inną wartość. Po tym wszystkim, uznanie jego zasług swojego kraju – to bardzo ważny moment w życiu każdej osoby. Ale zdarzają się sytuacje, gdy Order Rewolucji Październikowej, którego cena – ciężkiej pracy, można zaoszczędzić ktoś z członków rodziny z głodu lub choroby. Wtedy nie ma potrzeby, aby sprzedać nagrodę.

Ale nie wszystko jest takie proste. Ponieważ nie ma żadnych oficjalnych miejsc, gdzie można zawierać rozkaz i go sprzedać, właściciele muszą szukać dla siebie ewentualnych nabywców. Najczęściej jest to „czarny rynek” – miejsca (a także wirtualne), która skupia kolekcjonerów i zainteresowany. Na tych stronach można go sprzedać. I Order Rewolucji Październikowej, cena na czarnym rynku, który wynosi około 500-600 dolarów, nie jest wyjątkiem.

Specjaliści i eksperci w tej dziedzinie przypominający wygranej właścicielom, że w przypadku sprzedaży jest konieczne do opuszczenia zapał i pasję, i być prowadzony tylko przez zdrowego rozsądku. Strzeż się odpowiedzieć na „zbyt korzystny” oferta na zakup Order Rewolucji Październikowej. Koszt medali utworzonych na podstawie podaży i popytu, a więc wszelkiego rodzaju nietypowych propozycji mogą być fałszywe.

W ogóle, zanim rozstanie z babcią lub dziadkiem nagrodę (i być może rodzice), należy rozważyć na chwilę, jak niezwykły człowiek był twój przodek. Może powinniśmy przekazać nagrodę pokoleniom nieść pamięć bohaterów w czasie.